Úvod / online nakupování / jak vybrat nejlepší cashback portál


Jak vybrat nejlepší cashback portál

Využijte kvalitní cashback portál s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Jak vybrat nejlepší cashback portál
  • Ušetřete čas i peníze během hledání cashback portálu pro výhodné online nákupy
  • Jednoduše získejte všechny důležité informace, které potřebujete před výběrem
  • Na základě odborných nebo uživatelských recenzí doporučíme nejlepší službu
  • Jestliže hledáte rychlé řešení, podívejte se na doporučené cashback portály

Doporučené cashback portály


Srovnání cashback portálů pro výhodné online nákupy

Porovnejte nejoblíbenější cashback portály s nejlepším hodnocením (2023 / 2022)

1. místo

Plná Peněženka
Cashback portál

Hodnocení 94%

Výše slevy: až 25 %
Vstupní bonus: 60 Kč
Doporučení: 300 Kč
Počet e-shopů: 888
 
Poplatek: zdarma
Výplata: od 1 Kč
Expirace kreditu: ne

Cashback portál Plná PeněženkaRegistrovat
cashback

2. místo

Tipli
Cashback portál

Hodnocení 92%

Výše slevy: až 33 %
Vstupní bonus: ne
Doporučení: 150 Kč
Počet e-shopů: 879
 
Poplatek: zdarma
Výplata: od 1 Kč
Expirace kreditu: ne

Cashback portál TipliRegistrovat
cashback

3. místo

Refundo
Cashback portál

Hodnocení 87%

Výše slevy: až 25 %
Vstupní bonus: 50 Kč
Doporučení: 105 Kč
Počet e-shopů: 917
 
Poplatek: zdarma
Výplata: od 25 Kč
Expirace kreditu: ne

Cashback portál RefundoRegistrovat
cashback

4. místo

Vratné peníze
Cashback portál

Hodnocení 83%

Výše slevy: až 20 %
Vstupní bonus: 50 Kč
Doporučení: 200 Kč
Počet e-shopů: 480
 
Poplatek: zdarma
Výplata: od 1 Kč
Expirace kreditu: ano

Cashback portál Vratné penízeRegistrovat
cashback

5. místo

Hamty
Cashback portál

Hodnocení 78%

Výše slevy: až 50 %
Vstupní bonus: 100 Kč
Doporučení: 200 Kč
Počet e-shopů: 550
 
Poplatek: 240 Kč
Výplata: od 1 Kč
Expirace kreditu: ano

Cashback portál HamtyRegistrovat
cashback

Zobrazit další doporučené služby
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte kolik peněz můžete ušetřit online nákupemProč využívat cashback portály?

Při pravidelných online nákupech jistě čas od času narazíte na zajímavé slevy nebo cenové akce, ovšem při využití cashbacku už nemusíte čekat na časově omezené výprodeje, ale můžete výhodně nakupovat po celý rok. V průběhu roku můžete tímto způsobem velmi jednoduše ušetřit nejen stovky, ale dokonce také tisíce korun, podle objemu vašich nákupů uskutečněných přes internet.

Díky dostupné nabídce oblíbených cashback portálů můžete získat část peněz zpět ze svých online nákupů. Pokud tedy využijete některou z dostupných cashbackových služeb na trhu a zakoupíte zboží či službu v partnerském internetovém obchodě, obdržíte následně přímo na váš bankovní účet finanční odměnu, kterou tvoří procentuální podíl z nákupu. Výše odměny vždy závisí na vybraném e-shopu i použité cashback službě.

Z každého online nákupu na internetu získáte v průměru 2 až 8 %. Nicméně další peníze můžete obdržet například v rámci odměny za doporučení cashback portálu novým členům (přátelé, kolegové, rodinní příslušníci...), kteří jej budou aktivně používat. Většina nejnavštěvovanějších a nejúspěšnějších cashback služeb navíc poskytuje vstupní bonus v řádu desítek až stovek korun.

Oblíbené cashback služby lze u většiny internetových obchodů zpravidla zcela bez omezení vzájemně kombinovat s různými slevovými akcemi a výprodeji, velmi snadno tak uspoříte výraznou částku, na kterou jinak nedosáhnete. V široké nabídce internetových obchodů najdete produkty a služby z oblasti cestování, financí, pojištění, elektro, PC, oblečení, knih, sportu, hraček, zahrady, hobby, zábavy, filmu, her, zdraví, drogerie a dalších.

Vedle srovnávačů cen zboží, slevových kupónů nebo akčních letáků patří cashback portály k významným pomocníkům při výhodných online nákupech. S cashback portálem jednoduše ušetříte při online nákupech u vybraných internetových obchodů v České republice.

Abyste se nespálili při výběru, jednoduše vám poradíme, na které vlastnosti se zaměřit, a jak vybrat nejlepší cashback portál pro výhodné nákupy.

Jakým způsobem cashback funguje?

Cashback portály běžně fungují jako prostředník mezi e-shopem a zákazníkem. Tyto weby přinášejí internetovým obchodům zákazníky, a jestliže tito uživatelé dokončí nákup, pak cashbackový portál obdrží provizi z uskutečněného obchodu. Část provize zůstane cashback portálu a zbytek získáte vy, jako určitou část peněz z nákupu. Tato provize nijak nenavyšuje cenu produktu či zboží, internetové obchody celkem běžně platí za přivedené návštěvníky (reklama, PPC, emailing, sociální sítě...) a cashback je jistou formu propagace. Cashback je pro e-shopy dokonce výhodnější než ostatní reklamní kanály, protože provizi platí pouze v případě, když dojde k obchodu.

Zásadní podmínkou pro správnou funkčnost cashback služeb je registrace a přihlášení do některého z dostupných portálů. Dále prostřednictvím odkazu na samotném cashback portálu navštívíte vámi vyhlédnutý internetový obchod a následně provedete online nákup zcela obvyklým způsobem. Během několika dnů najdete v administraci cashbacku informaci o provedeném nákupu. Nicméně obvykle kolem 30 až 60 dnů od uskutečněné a zaplacené objednávky dochází k jejímu potvrzení. A teprve potom si lze nechat uspořenou částku převést na váš osobní bankovní účet.

Při výběru vhodného cashback portálu záleží nejen na výši provize, kterou nabízí svým uživatelům, ale i rozsahu a nabídce spolupracujících internetových obchodů včetně podmínek pro vyplácení. Váš výběr cashback portálu může ovlivnit nabídka dodatečných bonusů a odměn (vstupní bonus, odměna za doporučení apod.) nebo věrnostní program. Kromě cashbacku lze využít i slevové kódy, obě možnosti úspory nabízí portál Kuponer.cz

Jaké internetové obchody najdete zapojené do cashbackových portálů? Zpravidla se jedná o známé a velké e-shopy jako např. AliExpress, Booking, About You, Zoohit, Notino, Dr.Max, Bonprix, Pilulka, Astratex, Datart, Sportisimo, Knihy Dobrovský, eBay, Deichmann, Zalando Lounge, Smarty, BENU, eObuv, SCONTO Nábytek, 4Home, ZOOT, Orsay, Answear, inSPORTline, Bonami, Mironet, Tescoma a mnohé další.

Mají cashback portály i nevýhody?

Používání cashback služeb nepřináší žádné přímé nevýhody, nicméně při jejich využívání je vhodné dopředu znát několik základních pravidel, kterými se tyto cashbacky řídí. Předně je dobré vědět, že při použití cashbackového portálu musíte počítat s tím, že ušetřené peníze z online nákupu se připisují až po zaplacení zboží a následném schválení provize, kde se na potvrzení čeká obvykle 30 až 60 dnů.

Výraznější úsporu získáte až během pravidelného používání, než při jednorázovém nákupu. Zároveň je vhodné neměnit cashbackové portály, ale vždy sbírat bonus jen v rámci jednoho z nich. Také nezapomeňte, že se cashback "peníze zpět" nevrací z celé objednávky, ale týká se výhradně samotného produktu nebo dodané služby bez DPH a dopravy. Pokud následně zakoupené zboží vrátíte v rámci odstoupení od smlouvy během 14 dnů, bonus se vám samozřejmě nepřičte.

Na první pohled velmi příjemné slevy v řádu až několika desítek procent se zpravidla týkají vybraných služeb a výjimečně některých produktů z oblasti oblečení nebo módy. Mnohem častěji získáte z nákupu přes internet zpátky 2 až 8 %. V případě elektroniky počítejte s nejnižší možnou hranicí. Cashback se tedy vyplatí spíše z dlouhodobého hlediska.

U řady cashback portálů také navíc obdržíte množství bonusů (za registraci, za přivedeného aktivního kamaráda, za instalaci doplňku do prohlížeče apod.) nad rámec vrácených peněz z vašich online nákupů. Nicméně tyto bonusy si můžete nechat vyplatit až v momentě, kdy naspoříte určitou čásku, a na tu nemusíte dosáhnout hned při prvním nákupu. Navíc u některých cashback portálů dochází po čase (12 nebo 24 měsíců) k expiraci bonusů nebo dokonce celého naspořeného cashbacku. Svoji roli zde hraje i minimální částka pro výplatu.

Správnou funkčnost cashback portálu mohou negativně ovlivňovat doplňky v internetovém prohlížeči určené k vypnutí reklamy a blokování souborů cookies. Jestliže takové rozšíření v browseru používáte, je nutné jej v nastavení deaktivovat nebo udělit výjimku.

Není cashback jako cashback! Pokud uvidíte nápis cashback např. v supermarketu, pak to znamená, že při placení kartou můžete zároveň požádat o výběr hotovosti.

Oblíbené cashback služby na trhu

Mezi nejoblíbenější a zároveň nejvyhledávanější cashback služby aktuálně patří např. Plná peněženka, Tipli, Vratné peníze, Hamty, Refundo, Získejte a mnohé jiné. Výběrem těchto ověřených nákupních služeb tak nemůžete zpravidla udělat zásadní chybu. Při jejich výběru se můžete inspirovat doporučenými i oblíbenými službami na trhu.


Doporučené cashback portály (2023 / 2022)

Inspirujte se aktuální nabídkou nejlepších cashback portálů podle nákupního průvodce

Tip
1.

Doporučený
cashback portál

Plná Peněženka
vydělávejte nakupováním

Slevy až 25 % v cca 888 e-shopech

Nechte se rozmazlovat a pravidelně vydělávejte při online nakupování. Během nákupu v některém z mnoha doporučených e-shopů vám vždy vrátí část peněz z ceny zboží. Mezi obchody zapojené do cashbacku patří About You, Zoohit, Notino, Dr.Max, Bonprix...

Cashback portál Plná PeněženkaRegistrovat cashback

Tip
2.

Doporučený
cashback portál

Tipli
peníze z online nákupů

Slevy až 33 % v cca 879 e-shopech

Nakupujte v oblíbených obchodech a získejte část peněz za nákupy zpět. V bohaté nabídce podporovaných e-shopů se zaměřením na módu, obuv, kosmetiku, lékárny, domácnost, sport, elektroniku si vybere každý. Využijte AliExpress, Booking, Datart, Smarty...

Cashback portál TipliRegistrovat cashback

Tip
3.

Doporučený
cashback portál

Refundo
nechte si zaplatit za nákupy

Slevy až 25 % v cca 917 e-shopech

Buďte chytří a nechte si jednoduše vyplatit odměny za vaše nákupy v internetových obchodech. Mezi e-shopy, kde můžete při nakupování pravidelně ušetřit část peněz se řadí např. Deichmann, Zalando Lounge, BENU, CCC, Footshop, UrbanStore, Astratex...

Cashback portál RefundoRegistrovat cashback

Zobrazit další doporučené služby
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte kolik peněz můžete ušetřit online nákupemNakupujte výhodně pouze v e-shopech, kde nabízejí
nízké ceny s dopravou zdarma

Přehled internetové obchody


Úvod   Články   O webu

Copyright 2019 - 2023 NakupniPruvodce.cz