Úvod / jak vybrat nejlepší mobilní telefon


Jak vybrat nejlepší mobilní telefon

Pořiďte si kvalitní mobilní telefon s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Jak vybrat nejlepší mobilní telefon
  • Ušetřete zároveň čas i peníze při hledání vhodného telefonu pro každodenní použití
  • Jednoduše získejte všechny důležité informace, které potřebujete před nákupem
  • Na základě odborných a uživatelských recenzí doporučíme nejlepší produkty
  • Jestliže hledáte rychlé řešení, pak se podívejte na doporučené telefony

Doporučené mobilní telefony


Nejprodávanější mobilní telefony

Porovnejte nejoblíbenější mobilní telefony s nejlepším hodnocením (2019 / 2020)

1. místo

Xiaomi
Redmi 8

Hodnocení 82%

Displej: 6,22" IPS
Paměť: 64 GB + SD
Fotoaparát: 12 Mpx
Baterie: 5 000 mAh
OS: Android 9.0

Mobilní telefon Xiaomi Redmi 8Zjistit cenu

2. místo

Apple
iPhone 11

Hodnocení 88%

Displej: 6,1" IPS
Paměť: 64 - 256 GB
Fotoaparát: 12 Mpx
Baterie: 3 110 mAh
OS: Apple iOS 13

Mobilní telefon Apple iPhone 11Zjistit cenu

3. místo

Apple
iPhone Xs

Hodnocení 87%

Displej: 5,8" P-OLED
Paměť: 64 - 256 GB
Fotoaparát: 12 Mpx
Baterie: 2 658 mAh
OS: Apple iOS 12

Mobilní telefon Apple iPhone XsZjistit cenu

4. místo

Samsung
Galaxy A51

Hodnocení 84%

Displej: 6,5" AMOLED
Paměť: 128 GB + SD
Fotoaparát: 48 Mpx
Baterie: 4 000 mAh
OS: Android 10

Mobilní telefon Samsung Galaxy A51Zjistit cenu

5. místo

Honor
20 Pro

Hodnocení 95%

Displej: 6,26" IPS
Paměť: 256 GB
Fotoaparát: 48 Mpx
Baterie: 4 000 mAh
OS: Android 9.0

Mobilní telefon Honor 20 ProZjistit cenu

Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších mobilů
na oblíbeném cenovém srovnávači Heureka.Dnes už si většina z nás dokáže asi jen těžko představit běžný den bez mobilního telefonu. Za dobu od svého vzniku prošly mobily výraznou proměnou a vedle telefonování a psaní SMS zpráv nabízejí nespočet užitečných funkcí. V současnosti se díky svým možnostem z mobilních telefonů stali nepostradatelní pomocníci nejen v pracovním prostředí, ale zároveň také v oblasti bohaté multimediální zábavy pro chvíle oddechu.

Při výběru mobilu se už příliš nezohledňuje jejich primární účel (volání a posílání textových zpráv), ale většina uživatelů se automaticky soustředí na jejich rozšířené vlastnosti a užitečné funkce (internetové možnosti, rychlost, odolnost, fotografování, navigování, hraní her, poslech hudby, sledování videa...). Pro mnohé uživatele slouží mobilní telefon dokonce i jako plnohodnotná náhrada za osobní počítač nebo přenosný notebook.

Aktuálně najdete na trhu množství mobilních telefonů od celé řady oblíbených výrobců. S ohledem na rychlý vývoj moderních technologií, nově vznikající značky a stále se rozrůstající nabídku dostupných mobilů, které se vzájemně liší nejen konstrukcí, funkční výbavou, operačním systémem, ale i mnoha dalšími parametry se tak stává jejich výběr stále více složitější a zároveň časově náročnější.

Abyste se nespálili při výběru, jednoduše vám poradíme, na které parametry se zaměřit, a jak vybrat nejlepší mobilní telefon vhodný pro každodenní používání.

Typy mobilních telefonů

Abychom vám pomohli najít cestu k nejlepšímu mobilnímu telefonu, je nutné si zcela na začátku ujasnit, k jakému účelu bude takový mobil nejčastěji sloužit. Vedle klasických tlačítkových telefonů a chytrých mobilů s dotykovým displejem neboli smartphonů můžete využít i úzce specializované telefony vhodné pro vybrané účely. Kromě toho se jednotlivé mobilní telefony řadí i do několika cenových kategorií.

Pokud již nyní máte jasnou představu o požadavcích na nový mobilní telefon a zároveň víte, k jakému účelu jej budete převážně používat, pak si můžete svůj výběr výrazně usnadnit. Využijte následující kategorie, kde najdete všechny podstatné informace, jak nejlépe vybrat ideální mobilní telefon pro každodenní používání podle jeho zaměření.

Základní rady před nákupem

Při výběru mobilního telefonu se jen těžce dají aplikovat univerzální rady, které budou spolehlivě vyhovovat potřebám všech uživatelů. Nicméně je vhodné si předem ujasnit, které funkce nebo vlastnosti jsou pro vás životně důležité a na kterých vám až tolik nezáleží. S ohledem na finanční stránku je ve většině případů výběr mobilu otázka řady kompromisů, pokud tedy nevybíráte high-end telefon s nekompromisní výbavou.

Nezapomeňte, že se moderní technologie velmi rychlé mění a vámi vysněný mobilní telefon se může během jednoho roku bohužel jevit již jako zastaralý. Pokud tedy chcete alespoň částečně držet krok s nejnovějšími trendy, pak se při nákupu telefonu vyhněte raději nejlevnějším modelům nižší třídy. Mobily střední nebo vyšší třídy dokáží spolehlivě sloužit zpravidla několik let i náročnějším uživatelům.

S novým mobilem zvažte zároveň i nákup vhodného krytu včetně tvrzeného skla nebo fólie pro ochranu displeje. S tímto cenově dostupným příslušenstvím jednoduše zabráníte nejen škrábancům, ale zároveň také běžnému opotřebení, váš mobilní telefon ani po letech výrazně neztratí na hodnotě. Až přijde čas na novější model, snadněji prodáte ten stávající za maximální možnou cenu.

Jestliže nechcete při nákupu mobilního telefonu zbytečně přeplácet, zaměřte svoji pozornost na loňské vlajkové lodě, které za zlomek ceny mají stále co nabídnout.

Na co dát pozor při výběru?

Ať už používáte výkonný smartphone, odolný mobil nebo tlačítkový telefon s klasickou konstrukcí, tak dříve či později narazí většina uživatelů na problém s nedostatkem vnitřní paměti. Jedná se o interní úložiště, které slouží pro ukládání osobních dat, kde se ovšem zároveň musíte dělit o prostor s operačním systémem a všemi instalovanými aplikacemi. V případě vnitřní paměti tedy rozhodně platí zásada čím více, tím lépe. Jistou výhodu mohou poskytovat mobilní telefony s podporou externích paměťových karet, na které lze přesunout např. fotografie, hudbu, video nebo dokumenty.

Během používání mobilního telefonu se budete nejvíce potýkat s nedostatkem energie a nutností pravidelného dobíjení. Zejména u chytrých dotykových mobilů s ohledem na jejich energetickou náročnost i běžný způsob používání se můžete s vybitou baterií setkat v řádu několika hodin. Abyste během dne nezůstali bez energie, nezapomeňte si vybrat mobilní telefon s dostatečnou kapacitou baterie (mAh). Další dodatečnou energii můžete získat z užitečné powerbanky, kterou vzhledem ke kompaktním rozměrům můžete mít neustále u sebe a použít ji všude tam, kde nemáte přístup k elektrické síti.

Při samotném nákupu mobilu zbystřete pozornost u eshopů s podezřele nízkými cenami. V takovém případě pak rozhodně zkontrolujte, zda mobilní telefony pocházejí z oficiální české distribuce. V budoucnu se tak můžete vyhnout možným nepříjemnostem při řešení jejich případné závady. V nepřeberném množství internetových obchodů se můžete snadno orientovat díky cenovému srovnávači Heureka, kde najdete i hodnocení ověřených eshopů.

Rozcestník pro nerozhodné

Řešíte stále otázku, zda vybrat tlačítkový nebo dotykový telefon? V dnešní době je stále celá řada uživatelů, kterým klasický telefon s alfanumerickou klávesnicí naprosto vyhovuje. Pokud ke svému životu nepotřebujete využívat nepřeberné množství aplikací a her nebo online funkce závislé na mobilních datech, pak vám možnosti i funkce tlačítkového telefonu mohou plně dostačovat. Mezi výhody patří velmi jednoduchá obsluha i snadné ovládáním v jakýchkoliv podmínkách, vyšší odolnost a také několikadenní výdrž baterie na jedno nabití.

V případě tlačítkových mobilů se musíte pouze rozhodnout, zda požadujete běžný mobilní telefon s klasickou konstrukcí, outdoorový mobil s vysokou odolností vhodný do náročného prostředí či tlačítkový telefon pro seniory, který svými základními funkcemi a jednoduchostí usnadní život vašim rodičům nebo prarodičům.

Mnohem složitější otázky je nutné položit v případě výběru smartphonu. Zde se zcela na začátku musíte rozhodnout pro vhodnou platformu dle operačního systému. Aktuálně na trhu dominují dotykové telefony s operačním systémem Apple iOS a Google Android. O další operační systémy (OS) se pro jejich mizející podíl na trhu už nemá cenu příliš zajímat.

Chytré telefony dnes nabízejí nepřeberné množství funkcí, které s možností instalovat další aplikace můžete velmi snadno rozšířit o další zajímavé možnosti. Většina uživatelů si vystačí s běžně dostupnými smartphony. Nicméně na trhu jsou i mobily s přesným zaměřením na vybrané oblasti. Vedle základních dotykových telefonů tak můžete pořídit fotomobil se špičkovým fotoaparátem, výkonný mobil pro hráče apod.

Oblíbení výrobci na trhu

Mezi oblíbené a vyhledávané výrobce mobilních telefonů dnes patří značky Xiaomi, Apple, Huawei, Samsung, LG, Honor, Nokia, Google, Sony, Motorola nebo další. Nákupem mobilu těchto značek ve střední a především vyšší třídě zpravidla neuděláte zásadní chybu. Při jejich výběru se můžete nechat inspirovat nejprodávanějšími či doporučenými telefony.

Tématické články a zprávy


Doporučené mobilní telefony (2020)

Inspirujte se aktuální nabídkou nejlepších mobilních telefonů podle nákupního průvodce

Tip
1.

Doporučený
telefon do 13 000 Kč

Apple
iPhone SE (2020)

4,7" IPS   12 Mpx   1 821 mAh

Chytrý mobilní telefon Apple iPhone SE 2.generace nabízí v kompaktním a zároveň voděodolném těle povedený 4,7" Retina HD displej a velmi výkonný procesor A13 Bionic s dlouhou výdrží na jedno nabití. Vestavěný 12 Mpx fotoaparát s portrétním režimem...

Mobilní telefon Apple iPhone SE (2020)Zjistit nejnižší cenu

Tip
2.

Doporučený
telefon do 8 000 Kč

Xiaomi
Redmi Note 8 Pro

6,53" IPS   64 Mpx   4 500 mAh

Xiaomi Redmi Note 8 Pro se cenově řadí mezi telefony střední třídy, ovšem jeho nekompromisní HW výbava jej posouvá mnohem dál. Plně k dispozici máte nejen čtyřnásobný fotoaparát s portrétním i nočním režimem, který dokáže nabídnout...

Mobilní telefon Xiaomi Redmi Note 8 ProZjistit nejnižší cenu

Tip
3.

Doporučený
telefon do 5 000 Kč

Samsung
Galaxy A40

5,9" OLED   16 Mpx   3 100 mAh

Samsung Galaxy A40 patří ve své třídě mezi povedené smartphony. Lehké a kompaktní tělo ukrývá výborný OLED displej, dostatečný výkon a zároveň i překvapivě použitelný fotoaparát. Operační systém Android 9 Pie doplňuje prostředí One UI...

Mobilní telefon Samsung Galaxy A40Zjistit nejnižší cenu

Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších mobilů
na oblíbeném cenovém srovnávači Heureka.Nakupujte výhodně pouze v e-shopech, kde nabízejí
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka mobilní telefony


Úvod   Články   O webu

Copyright 2019 - 2020 NakupniPruvodce.cz