Úvod / jak vybrat nejlepší služby mobilních operátorů


Jak vybrat nejlepší mobilní služby

Pořiďte si kvalitní mobilní službu s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Jak vybrat nejlepší mobilní službu
  • Ušetřete čas i peníze při hledání služby mobilních operátorů pro každodenní použití
  • Jednoduše získejte všechny důležité informace, které potřebujete před výběrem
  • Na základě odborných nebo uživatelských recenzí doporučíme nejlepší službu
  • Jestliže hledáte rychlé řešení, podívejte se na doporučené mobilní služby

Doporučené mobilní služby


Nejlepší služby operátorů pro telefonování a data

Porovnejte nejoblíbenější mobilní tarify a předplacené karty s nejlepším hodnocením (2024 / 2023)

1. místo

Vodafone
Neomezený Basic

Hodnocení 88%

Volání: neomezeně
SMS: neomezeně
MMS zprávy: 4,54 Kč
Data: neomezeně
 
Rychlost: až 2 Mb/s
Závazek: bez závazku
Použitá síť: Vodafone

Neomezená data VodafoneMěsíční tarif
653 Kč

2. místo

T-Mobile
4 GB Plus

Hodnocení 86%

Volání: neomezeně
SMS: neomezeně
MMS zprávy: 4,54 Kč
Internet: 4 GB
 
Připojení: 4G/LTE, 5G
Závazek: bez závazku
Použitá síť: T-Mobile

Mobilní tarif T-MobileMěsíční tarif
585 Kč

3. místo

O2
FREE+ Modrý

Hodnocení 84%

Volání: neomezeně
SMS: neomezeně
MMS zprávy: 5,60 Kč
Internet: 3 GB
 
Připojení: 4G/LTE, 5G
Závazek: bez závazku
Použitá síť: O2

Mobilní tarif O2Měsíční tarif
549 Kč

4. místo

OpenCall
OpenCall easy

Hodnocení 80%

Volání: 1,80 Kč/min
SMS zprávy: 1,50 Kč
MMS zprávy: 4,90 Kč
Data: 1 GB / 99 Kč
 
Účtování: 60 + 1
Kredit platný: 12 měs.
Použitá síť: O2

Předplacená karta OpenCallObjednat
SIM kartu

5. místo

MOBIL.CZ
Předplacená karta

Hodnocení 78%

Volání: 2,20 Kč/min
SMS zprávy: 1,50 Kč
MMS zprávy: 5,00 Kč
Data: 200 MB za dobití
 
Účtování: 60 + 1
Kredit platný: 12 měs.
Použitá síť: T-Mobile

Předplacená karta MOBIL.CZObjednat
SIM kartu

Zobrazit další mobilní tarify
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte výhodné tarify z neveřejné nabídky operátorůJak vybrat mobilní službu?

Dnes už si většina z nás nedokáže život bez mobilního telefonu představit. K jeho provozu potřebujete i vhodnou službu od některého z mobilních či virtuálních operátorů, kteří umožňují telefonování, příjem a odesílání SMS zpráv, mobilní internet na cesty nebo domů a některé další doplňkové služby (MMS, roaming, hlasová schránka, audiotexové služby...).

Výběr správné služby, která dokáže vyhovovat vašim specifickým požadavkům, je zpravidla mnohem těžší, než volba ideálního smartphonu. S mobilní službou si zároveň také vybíráte operátora, který může být z řad klasických nebo virtuálních operátorů. Ještě než se pustíte do výběru mobilní služby od vybraného operátora, nejdříve přibližně spočítejte kolik minut v měsíci provoláte, odešlete SMS zpráv a kolik dat spotřebujete. Podle toho se rozhodněte, zda si vystačíte s předplacenkou nebo paušálem a následně si vyberte službu.

Pokud již nyní máte zcela jasnou představu o tom, jakou službu mobilního operátora chcete využívat, stačí vybrat některou z níže dostupných kategorií a pokračovat ve výběru nejlepší mobilní služby pro každodenní používání na samostatné stránce.

Předplacená karta nebo paušál?

Jestliže chcete mít své mobilní výdaje zcela pod kontrolou, pak můžete využít dobíjecí SIM karty, se kterými lze provolat pouze přednabitou částku. Při dostatečném kreditu máte k dispozici všechny mobilní služby (volání, SMS zprávy, mobilní data...). Pokud ovšem kredit na předplacené kartě vyčerpáte, potom lze pouze přijímat hovory a SMS. Po dobití kreditu přes bankomat, terminál, internetové bankovnictví nebo dobíjecím kupónem můžete opět využívat všechny dostupné mobilní služby. Než si nový kredit dokoupíte, můžete i kdykoliv jednoduše zjistit, kolik ještě můžete provolat.

S předplacenou kartou nemusíte s mobilním operátorem podepisovat žádné smlouvy, nevzniká vám žádný závazek a kdykoliv můžete operátora změnit za výhodnější službu. Nicméně předplacené karty se zpravidla hodí zejména pro méně aktivní uživatele. Protože od určitého počtu provolaných minut a odeslaných SMS se vyplatí přejít na mobilní paušál.

S dobře vybraným měsíčním paušálem získáte oproti běžné předplacence vždy výhodnější ceny za volání, SMS zprávy i mobilní internet. S mobilním tarifem pak nemusíte neustále hlídat dostatečnou výši kreditu a zároveň si už nebudete dělat příliš těžkou hlavu s každou provolanou minutou či odeslanou SMS zprávou díky dostatečnému počtu volných minut a SMS zdarma, nebo za výrazně nižší cenu. S tarifním programem ovšem platíte mobilnímu operátorovi každý měsíc paušální poplatky, a to i v případě, že služby nevyužíváte.

Akční nabídka

K dispozici máte celou řadu mobilních paušálů se zaměřením na studenty, seniory, rodiny i firmy. Díky široké nabídce mobilních tarifů ze strany operátorů si snadno vyberete ideální paušál přesně pro vaše individuální potřeby. Aktivní uživatelé si navíc mohou jednoduše vybrat i neomezené tarify s neomezeným voláním a SMS doplněné o internet do mobilu s omezeným datovým objemem nebo neomezenými daty, které získávají stále více na oblibě.

Vedle klasických mobilních tarifů s internetem v mobilu můžete zároveň vybrat samostatné datové tarify, které slouží výhradně pro surfování a neumožňují volání či psaní SMS zpráv s výjimkou aplikací jako WhatsApp, Messenger apod.

Mobilní nebo virtuální operátor?

Vedle základních mobilních operátorů (O2, Vodafone, T-mobile) působí v České republice i celá řada virtuálních operátorů. Tito virtuální operátoři nemají vybudovanou mobilní síť ani vlastní infrastrukturu (BTS stanice apod.) a svoje služby nabízí skrze některého z plnohodnotných mobilních operátorů. Pokud tedy používáte virtuálního operátora, pak samotný hovor, SMS zprávy a mobilní data technicky zajišťuje klasický operátor.

Nicméně díky řadě velkoobchodních nabídek klasických mobilních operátorů (MNO) ve spojení s mnoha virtuálními operátory (MVNO) se tak na českém mobilním trhu alespoň z menší části otevřelo konkurenční prostředí, ze kterého tak mohou těžit všichni uživatelé mobilních služeb. A zpravidla právě virtuální operátoři nabízejí výhodnější tarify nebo předplacené karty než běžní operátoři. Navíc v případě velkých společností (hypermarkety, sázkové společnosti, dodavatele energií...) můžete navíc získat i řadu rozmanitých bonusů.

Virtuální operátoři mají samozřejmě i svoje nevýhody a nemusí tedy vyhovovat zcela každému uživateli mobilních služeb. V jejich případě pak musíte zpravidla počítat nejen s vyššími poplatky za využití informační linky, ale zároveň i omezenou nabídkou prémiových služeb. V případě virtuálních operátorů pak navíc nemáte nikdy zcela 100% jistotu, že se i pod tlakem silné konkurence udrží trvale na trhu, a ze dne na den neukončí svoje služby.

Využijte neveřejné mobilní tarify

Mimo běžné ceníkové ceny za mobilní služby dostupné na stránkách mobilních operátorů můžete zároveň narazit na zajímavé retenční nabídky nebo neveřejné mobilní tarify s mimořádně příznivými cenami. Neveřejnou nabídku můžete zpravidla získat při změně mobilního operátora nebo i oslovením poskytovatele těsně před koncem smlouvy. Ovšem na atraktivní podpultové tarify běžně nedosáhnou zcela všichni uživatelé, zpravidla záleží na délce smlouvy, platební morálce, počtu SIM karet i vašich vyjednávacích schopnostech.

Ke skryté i podpultové nabídce se můžete dostat zprostředkovaně skrze internetové porovnávače mobilních tarifů. Akční nabídky není možné na internetu zveřejnit, ale stačí na sebe zanechat telefonní číslo a specialisté tarifních srovnávačů vás zpětně kontaktují a nabídnou aktuálně dostupné neveřejné tarify na českém trhu. Se zvýhodněným mobilním tarifem tak snadno získáte volání, SMS i data za nejlepší možnou cenu.

Ve většině případů můžete oproti běžné nabídce ušetřit až kolem 40 % výdajů za mobilní služby. Pohlídejte si vaše měsíční výdaje a rozhodně neplaťte víc, než je nezbytně nutné.

Hledáte dárek pro blízké? Prozkoumejte rady, tipy nebo inspirace a vyberte vhodný dárek pro ženy, zajímavý dárek pro může nebo atraktivní dárek pro děti.

Oblíbené mobilní služby na trhu

Mezi oblíbené a vyhledávané mobilní služby včetně virtuálních operátorů aktuálně patří O2, Vodafone, T-mobile, SAZKA mobil, Můj kaktus, Oskarta, Tesco Mobile, MOBIL.CZ, Opencall, ČEZ mobil, GoMobil, Fayn, Coop mobil a mnohé jiné. Výběrem mobilní služby od těchto ověřených mobilních operátorů už zpravidla neuděláte zásadní chybu. Při jejich výběru se můžete inspirovat doporučenými i oblíbenými službami na trhu.


Doporučené služby mobilních operátorů (2024 / 2023)

Inspirujte se aktuální nabídkou nejlepších služeb mobilních operátorů podle nákupního průvodce

Tip
1.

Doporučený
mobilní tarif

SAZKA mobil
Šťastný tarif 299

Volání 500 min, SMS 1,00 Kč

S měsíčním paušálem od SazkaMobil (síť Vodafone) můžete bez závazku provolat 500 minut a odesílat SMS zprávy za 1 Kč. Nad rámec volných minut budete volat za 1 Kč/min s tarifikací 60 + 1. Využít lze samozřejmě také mobilní data s objemem 1 GB, které snadno...

Mobilní tarif SAZKA mobilMěsíční paušál 299 Kč
Data
1 GB

Tip
2.

Doporučený
neomezený tarif

Vodafone
Neomezený Super

Běžná rychlost 10 Mb/s

Volejte neomezeně do všech mobilních i pevných sítí v ČR, posílejte běžné SMS zprávy bez omezení a také surfujte za pomoci neomezených mobilních dat s rychlostí 10 Mb/s. Nenechte se omezovat a využijte neomezený internet v mobilu od operátora Vodafone...

Neomezená data VodafoneMěsíční paušál 799 Kč
Data
FREE

Tip
3.

Doporučená
předplacenka

MOBIL.CZ
Předplacená karta

Volání 2,20 Kč/min, SMS 1,50 Kč

U operátora MOBIL.CZ (síť T-Mobile) získáte vždy za každé dobití kreditu mobilní internet zdarma na 30 dní. Po vyčerpání FUP (200 MB) zůstáváte i nadále online, pouze musíte počítat s nižší rychlostí 32/16 kb/s. Základní cenu za volání můžete snížit balíčkem...

Předplacená karta MOBIL.CZObjednat kartu
Data
zdarma

Zobrazit další mobilní tarify
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte výhodné tarify z neveřejné nabídky operátorůNakupujte výhodně pouze v e-shopech, kde nabízejí
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka mobilní telefony


Úvod   Články   O webu

Copyright 2019 - NakupniPruvodce.cz