Úvod / jak vybrat nejlepší televizní službu


Jak vybrat nejlepší televizní službu

Jakými způsoby můžete nejlépe přijímat digitální televizní vysílání?

Jak vybrat nejlepší televizní službu
  • Ušetřete čas i peníze při hledání vhodné televizní platformy pro každodenní použití
  • Jednoduše získejte všechny důležité informace, které potřebujete před nákupem
  • Na základě odborných nebo uživatelských recenzí doporučíme nejlepší službu
  • Jestliže hledáte rychlé řešení, pak se podívejte na doporučené TV platformy

Doporučené TV platformy


Nejlepší služby pro příjem televizního signálu

Porovnejte nejoblíbenější způsoby, jak sledovat digitální televizní vysílání (2019 / 2020)

1. místo

Digi / Telly TV
Televize přes internet

Hodnocení 91%

Počet programů: 69
Stanice v HD: 35
 
Archiv vysílání: 7 dní
Nahrávání: 30 hod.
Počet streamů: 4
Zátěž linky: 6 Mb/s

Televize přes internet Telly TVMěsíčně od
200 Kč

2. místo

Skylink Live TV
Televize přes internet

Hodnocení 89%

Počet programů: 53
Stanice v HD: 31
 
Archiv vysílání: 7 dní
Nahrávání: ne
Počet streamů: 4
Zátěž linky: 10 Mb/s

Televize přes internet Skylink Live TVMěsíčně od
166 Kč
Nyní
akce

3. místo

O2 TV
Televize přes internet

Hodnocení 87%

Počet programů: 63
Stanice v HD: 28
 
Archiv vysílání: 7 dní
Nahrávání: 100 hod.
Počet streamů: 1
Zátěž linky: 7 Mb/s

Televize přes internet O2 TVMěsíčně od
299 Kč

4. místo

Sledování TV
Televize přes internet

Hodnocení 82%

Počet programů: 79
Stanice v HD: 54
 
Archiv vysílání: 7 dní
Nahrávání: 25 hod.
Počet streamů: 4
Zátěž linky: 3 Mb/s

Televize přes internet Sledování TVMěsíčně od 199 Kč

5. místo

Lepší TV
Televize přes internet

Hodnocení 78%

Počet programů: 120
Stanice v HD: 73
 
Archiv vysílání: až 30 dní
Nahrávání: neomezeně
Počet streamů: 1
Zátěž linky: 3 Mb/s

Televize přes internet Lepší TVMěsíčně od 199 Kč

Nevybrali jste si? Nevadí, jednoduše vyzkoušejte nezávazně internetovou televizi
v akční nabídce kdekoliv po ČR na měsíc zcela zdarma.Jakými způsoby přijímat TV vysílání?

Počátek televizního vysílání v Československu sahá do 50. let minulého století, od té doby se ovšem rozšířil nejen počet televizních kanálů a skladba vysílaných programů, ale zároveň i možnosti přijmu samotného TV vysílání. Mezi základní způsoby přijmu nyní již digitálního televizního vysílání v ČR se stále řadí pozemní (terestriální) vysílání přes běžnou nebo společnou televizní anténu. Ovšem možnosti, jak přijímat digitální televizní signál se postupem času rozrostly o další TV platformy, které navíc nabízí nové možnosti a funkce.

Mezi alternativní způsoby přijmu TV signálu mimo běžné pozemní vysílání (DVB-T2) patří především satelitní televize, kabelová televize a nejnověji také televize přes internet, která se rovněž označuje zkratkou IPTV. Uvedené alternativní TV platformy pak zpravidla poskytují nejen vysoce kvalitní obraz v atraktivním HD rozlišení, ale zároveň velmi bohatou nabídku českých, slovenských a zahraničních TV stanic, které mohou doplňovat i speciální kanály se zaměřením na filmové nadšence či sportovní fanoušky.

V případě alternativních televizních platforem musíte ovšem počítat nejenom se zvýšenými náklady pro konkrétní typ TV vysílání (montáž paraboly, dodatečný přijímač...), ale zejména s pravidelnými měsíčními poplatky za televizní služby.

Pokud již nyní máte zcela jasnou představu o způsobu jakým budete sledovat běžné televizní vysílání, pak stačí vybrat některou z níže dostupných kategorií a jednoduše tak pokračovat ve výběru nejlepší TV služby pro každodenní používání na samostatné stránce.

Další možnosti sledování televize

Pokud patříte mezi filmové nebo seriálové příznivce, pak se nutně nemusíte spoléhat na klasické lineární televizní vysílání, ale snadno můžete využít speciální TV služby, které poskytují rozsáhlou nabídku mnoha filmů, seriálů, dokumentů a dalších pořadů. Patří mezi ně např. i videoarchivy oblíbených televizních stanic, kde si zpětně přehrajete dostupné TV pořady, které jste v nedávné době v TV zmeškali. Zpravidla se ovšem jedná o placené video služby s jednorázovým či měsíčním poplatkem.

U těchto online video služeb se na zajímavý film, poučný dokument nebo nejnovější díl vašeho oblíbeného seriálu podíváte kdykoliv budete chtít, až podle momentální chuti a nálady. Tyto internetové služby můžete sledovat nejen na moderní Smart TV, ale zároveň i na obrazovce osobního počítače, notebooku, tabletu a chytrého telefonu.

Zařízení pro příjem TV signálu

Mezi základní zařízení pro příjem a sledování TV vysílání patří samozřejmě moderní televizor vybavený vhodným tunerem. Ke sledování běžného pozemního digitálního vysílání v současné době potřebujete DVB-T2 tuner, k příjmu satelitního vysílání DVB-S2 tuner, a pro možnost sledování kabelové televize je nutný DVB-C tuner. Současné televize dostupné na trhu jsou zpravidla těmito technologiemi už běžně vybaveny. Pokud chcete sledovat televizi přes internet, pak budete potřebovat Smart TV (Samsung, Philips, Sony, LG, Panasonic, Android TV, ale i některé další), které vedle připojení k internetu přes LAN nebo WiFi umožňuje instalaci doplňkových aplikací od vybrané IPTV služby.

Jestliže však vlastníte starší typ televizoru bez vhodného tuneru (DVB-T2, DVB-S2, DVB-C) nebo možnosti připojení k internetu, pak potřebujete dodatečný přijímač (set-top box), který je takovou technologií již vybaven. Vybraný set-top box dle typu TV platformy už jednoduše propojíte (SCART, HDMI...) s vašim stávajícím televizorem. Nevýhodou je, že pak takové zařízení vyžaduje samostatné napájení a přináší sebou i další dálkové ovládání.

Vedle výše uvedených zařízení (televizory, set-top boxy) musíte mít v domě zajištěný také příjem signálu. U pozemního vysílání se musíte spolehnout na pokojovou, venkovní nebo běžnou společnou anténu (STA), satelitní televize vyžaduje správně namontovanou satelitní parabolu, a pro sledování kabelové TV je v bytě vyžadována účastnická přípojka kabelového operátora. V případě provozu IPTV služby je pak samozřejmostí dostatečně rychlé a stabilní internetové připojení.

Rozcestník pro nerozhodné

Řešíte stále otázku, jakou televizní platformu zvolit? Pojďme se tedy společně podívat na ty nejdůležitější. Téměř většina diváků sleduje televizní vysílání přes pozemní vysílače, kde na klasickou anténu snadno naladíte základní nabídku TV stanic v běžném SD rozlišení. Pouze v případě kanálů České televize se můžete těšit na vysílání v HD kvalitě. Největší výhodou terestriálního vysílání je bezplatný provoz a široká dostupnost téměř na celém území ČR. Pozemní vysílání můžete navíc rozšířit vhodným televizorem s připojením na internet o interaktivní služby v podobě HbbTV, kde najdete dodatečné informace i archiv TV vysílání.

Velmi rozšířenou platformou pro příjem televizního vysílání je také satelitní televize. Hlavní předností satelitní televize je okamžitá dostupnost na celém území České republiky a bohatá nabídka českých i zahraničních televizních programů, které jsou ve velké míře vysílány ve vysokém rozlišení. K jejímu provozu ovšem potřebujete parabolickou anténu, satelitní přijímač a dekódovací kartu některého z dostupných satelitních operátorů. Jedná se o placenou službu s měsíčním paušálem dle programové nabídky.

Ve vybraných lokalitách větších měst můžete využít nabídku kabelové televize, která přináší opravdu velký počet televizních stanic převážně vysílaných v HD kvalitě. Pro příjem TV signálu přes kabel se zpravidla používá speciální set-top box včetně dekódovací karty pro sledování placených kanálů. Zejména však musí být ve vaší lokalitě dostupná síť některého z kabelových poskytovatelů. Součástí nabídky kabelové televize může být také připojení k vysokorychlostnímu internetu.

Mezi aktuálně nejmodernější způsoby přijmu televizního vysílání patří internetová televize (IPTV), která přináší širokou nabídku českých, slovenských a zahraničních kanálů vysílaných převážně v HD rozlišení. Mezi největší benefity televize přes internet ovšem patří možnost nelineárního sledování, kdy se už nemusíte přizpůsobit přesnému vysílacímu času. Na vaše oblíbené TV pořady se tak můžete podívat až několik dní po jejich odvysílání přímo z rozsáhlého archivu IPTV provozovatele. V takový moment můžete navíc i snadno přetáčet nudné pasáže nebo reklamní bloky. V živém vysílání kdykoliv stisknete pauzu, aniž by vám utekla jakákoliv důležitá část filmu, seriálu, dokumentu či jedinečný moment sportovního utkání. K provozu internetové televize potřebujete stabilní internet a vaše oblíbené pořady budete sledovat vedle obrazovky TV zároveň na PC či mobilních zařízeních, kdekoliv po ČR.

Oblíbené TV služby na trhu

Mezi oblíbené a vyhledávané televizní služby v současnosti patří Skylink, O2TV, Digi TV, Telly TV, T-Mobile TV, UPC, Kuki TV, freeSAT a některé další. Výběrem TV platformy od těchto ověřených služeb zpravidla neuděláte zásadní chybu. Při jejich výběru se lze inspirovat doporučenými nebo oblíbenými službami.


Doporučené televizní platformy (2020)

Inspirujte se aktuální nabídkou nejlepších televizních platforem podle nákupního průvodce

Tip
1.

Doporučená
televize přes internet

O2 TV
Digitální televize

max. 134 programů (až 53 v HD)

S digitální televizí přes internet O2 TV si naplno užijete špičkovou nabídku sportovních pořadů včetně unikátní multidimenze, kde budete jednoduše sami přepínat mezi souběžně hranými zápasy a zároveň volit záběry z různých kamer, dle dostupnosti...

Televize přes internet O2 TVMěsíčně od 299 Kč

Tip
2.

Doporučená
televize přes internet

Digi / Telly TV
Internetová televize

max. 128 programů (až 69 v HD)

Moderní internetová televize Telly TV (dříve známá i jako Digi TV / Digi2GO) přináší na obrazovky televizorů včetně mnoha multimediálních zařízení velmi bohatou škálu televizních kanálů, které naplno uspokojí každého člena vaší rodiny. Využít můžete...

Televize přes internet Telly TVMěsíčně od 200 Kč

Tip
3.

Doporučená
televize přes internet

Skylink Live TV
Televize přes internet

max. 70 programů (až 40 v HD)

Cenově dostupná TV přes internet Skylink Live TV poskytuje nekonečnou televizní zábavu, u které se každý den spolehlivě zabaví filmoví nadšenci a sportovní fanoušci nebo i nejmenší diváci. Oblíbené pořady budete sledovat až na čtyřech zařízeních současně...

Televize přes internet Skylink Live TVMěsíčně od 166 Kč
Měsíc
zdarma

Nevybrali jste si? Nevadí, jednoduše vyzkoušejte nezávazně internetovou televizi
v akční nabídce kdekoliv po ČR na měsíc zcela zdarma.Nakupujte výhodně pouze v e-shopech, kde nabízejí
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka Smart televize


Úvod   Články   O webu

Copyright 2019 - 2020 NakupniPruvodce.cz