Úvod / jak vybrat nejlepší herní konzoli


Jak vybrat nejlepší herní konzoli

Pořiďte si kvalitní herní konzoli s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Jak vybrat nejlepší herní konzoli
 • Ušetřete zároveň čas a peníze při hledání nové herní konzole pro každodenní použití
 • Jednoduše získejte všechny důležité informace, které potřebujete před nákupem
 • Na základě odborných a uživatelských recenzí doporučíme nejlepší produkty
 • Jestliže hledáte rychlé řešení, podívejte se na doporučené herní konzole

Doporučené herní konzole


Nejprodávanější herní konzole

Porovnejte nejoblíbenější herní konzole s nejlepším hodnocením (2023 / 2022)

1. místo

Sony
PlayStation 5

Hodnocení 97%

Rozlišení: 4K UHD
Paměť: 825 GB SSD
Média: Blu-Ray
Spotřeba: 350 W
Hlučnost: 43 dB

Herní konzole Sony PlayStation 5Porovnat ceny

2. místo

Microsoft
Xbox Series S

Hodnocení 88%

Rozlišení: Full HD
Paměť: 512 GB SSD
Média: bez mechaniky
Spotřeba: 100 W
Hlučnost: 38 dB

Herní konzole Microsoft Xbox Series SPorovnat ceny

3. místo

Nintendo
Switch OLED

Hodnocení 90%

Displej: 7" OLED
Rozlišení: 1280 x 720 px
Paměť: 64 GB + SD
Hmotnost: 420 gramů
Baterie: 4 210 mAh

Přenosná herní konzole do ruky Nintendo Switch OLEDPorovnat ceny

4. místo

Microsoft
Xbox Series X

Hodnocení 96%

Rozlišení: 4K UHD
Paměť: 1 TB SSD
Média: Blu-Ray
Spotřeba: 200 W
Hlučnost: 40 dB

Herní konzole Microsoft Xbox Series XPorovnat ceny

5. místo

Sony
PlayStation 5 Digital Edition

Hodnocení 95%

Rozlišení: 4K UHD
Paměť: 825 GB SSD
Média: bez mechaniky
Spotřeba: 340 W
Hlučnost: 43 dB

Herní konzole Sony PlayStation 5 Digital EditionPorovnat ceny

Zobrazit další herní konzole
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších herních konzolíHerní konzole slouží primárně k herní zábavě a nabízí tedy ideální podmínky ke hraní videoher pro všechny aktivní i příležitostné hráče, kteří chtějí hrát z pohodlí sedačky nebo křesla na velké obrazovce moderního televizoru. S vývojem herních konzolí se jejich možnosti postupem času rozšířili do podoby multimediálních center, se kterými si vedle samotného hraní her zároveň přehrajete oblíbený film nebo se připojíte k internetu.

Většinu dostupných her navíc nemusíte hrát pouze v singleplayeru, protože současné herní konzole běžně podporují internetové funkce včetně oblíbeného multiplayeru. Hry pro více hráčů jsou dostupné po uhrazení členství v online službě vybraného výrobce (PlayStation Plus, Xbox Live Gold, Nintendo Online...), kde vedle podpory multiplayeru získáte také řadu dalších výhod včetně exkluzivních slev na vybrané herní tituly. Vedle online multiplayeru je běžným standardem většiny her pro herní konzole také podpora lokálního multiplayeru s možností hraní více hráčů na jedné obrazovce (split-screen, same-screen...), u kterého potřebujete pouze více herních ovladačů a partu dobrých kamarádů.

Na trhu najdete celou řadu oblíbených herních konzolí, které se vzájemně liší konstrukcí, výkonem, funkční výbavou, uživatelským rozhraním, podporovaným příslušenstvím (herní ovladače, volanty, klávesnice, pohybové snímače, VR brýle...) a zejména nabídkou herních titulů včetně exkluzivních her, které si na konkurenčním herním systému nezahrajete.

Abyste se nespálili při výběru, jednoduše vám poradíme, na které parametry se zaměřit, a jak vybrat nejlepší herní konzoli pro každodenní používání.

Typy herních konzolí

Pro správný výběr herní konzole si musíte ujasnit, jakým způsobem budete herní systém používat. Na výběr tak máte next-gen stolní konzole na TV, které poskytují bohatý výkon pro nejnovější hry, přenosné herní konzole do ruky (handheldy) s vestavěným displejem pro hraní na cestách, které kdykoliv vložíte do kapsy či batohu, nebo jednoúčelové retro herní konzole, se kterými si jednoduše oživíte vyhaslé vzpomínky na staré dobré herní pecky.

Na trhu najdete i hybridní konzole, které mohou fungovat nejen jako klasické stolní konzole ve spojení s velkou obrazovkou moderní televize, ale zároveň je lze kdykoliv vysunout z dokovací stanice a během okamžiku pokračovat ve hraní v klasickém handheld módu, přímo na obrazovce vestavěného displeje. Neznámějším zástupcem těchto kombinovaných herních konzolí je Nintendo Switch s dokovací stanicí a oddělitelnými ovladači Joy-Con.

Řada uživatelů si vhodnou herní konzoli zároveň vybírá podle dostupných her a především jedinečných herních titulů, které jsou dostupné pouze na vybrané herní systémy. Nemalou roli při výběru může ovlivnit nabídka vybraného příslušenství včetně podpory virtuální reality, která posune vaše hraní na mnohem vyšší level herní zábavy. Jestliže se na herní konzoli chystáte aktivně hrát online multiplayer, pak výběr herního systému může ovlivnit i dostupnost konzolí v okruhu vašich nejbližších přátel.

Hraní na herní konzoli nebo počítači?

Stále se rozhodujete, zda je lepší hraní na herní konzoli nebo počítači? Zkusme se podívat na několik důležitých výhod i nevýhod, které odlišují hraní na moderních herních konzolích a PC. Hlavním důvodem k nákupu herní konzole může být přijatelná cena, abyste si totiž zahráli právě vydanou AAA hru v dostatečné kvalitě potřebujete zpravidla drahé herní PC, u kterého se ovšem přibližně každé dva roky nevyhnete upgradu / vylepšení. Zatímco cenově dostupnější herní konzole za zlomek ceny herního počítače nabízejí po dobu svojí životnosti (5 - 7 let) optimalizaci pro všechny nejnovější hry. Nevýhodou může být ovšem vyšší cena nových her a herního příslušenství.

Akční nabídka

U herní konzole se oproti počítači nebo notebooku o nic nemusíte starat, nečeká vás žádné složité nastavení, instalace ovladačů, slabý HW výkon, stabilita nebo ladění systému apod. Stačí se pouze pohodlně posadit na pohovku před televizor s velkou úhlopříčkou, vzít do ruky bezdrátový ovladač a spustit hru. Na relativně nenáročné herní konzole navíc v řadě případů vycházejí s předstihem i mnohé očekávané herní tituly včetně bohaté nabídky exkluzivních her, které si na osobním počítači nezahrajete.

Většina her na herní konzole běžně podporuje oblíbený a zároveň velmi zábavný lokální multiplayer, kde se u jedné televize snadno zabavíte ve společnosti více hráčů. Pokud ovšem chcete hrát online multiplayer, musíte u herní konzole oproti hernímu PC počítat s placeným členstvím za připojení k onlině službě.

Nejzajímavější hry na herní konzole

Samotné hry pro herní konzole jsou zpravidla k dispozici na DVD, Blu-Ray médiích nebo i speciálních herních cartridgích (výměnné herní karty). Zakoupíte je v běžném kamenném obchodě, specializovaném e-shopu nebo i bazaru. S rozvíjející se podporou internetu v herních konzolích se můžete zároveň setkat s online digitální distribucí přes portál výrobce, kde jsou hry na herní konzole ke stažení v okamžiku zahájení prodeje.

Mezi nejzajímavější a také nejvyhledávanější hry na next-gen herní konzole aktuálně patří Horizon Zero Dawn, God of War, The Last of Us, Uncharted, Metal Gear Solid, Death Stranding, The Witcher, Days Gone, Resident Evil, Fortnite, Dishonored... (Sony PlayStation). Assassin's Creed, Fallout, Apex Legends, Minecraft, Overwatch, Destiny, Titanfall, Gears of War, Call of Duty, Red Dead Redemption, FIFA, NHL, Mafia, Forza... (Microsoft Xbox Series). The Legend of Zelda, Super Mario Odyssey, Pokemon Shield & Sword, Mario Kart Deluxe, Mortal Kombat, New Super Mario Bros, Octopath Traveler, Dead Cells, Diablo, Super Smash Bros, Luigi's Mansion, Stardew Valley, Mortal Kombat... (Nintendo Switch) a mnohé další.

Oblíbení výrobci na trhu

Mezi oblíbené a vyhledávané výrobce herních konzolí v současnosti patří značky jako Sony, Microsoft, Nintendo a některé další. Nákupem herních konzolí těchto ověřených značek zpravidla neuděláte zásadní chybu. Při jejich výběru se můžete inspirovat doporučenými nebo nejprodávanějšími herními konzolemi, které jsou dostupné na trhu. Před samotným nákupem nezapomeňte prozkoumat dostupné recenze herních konzolí, kde najdete i další důležité informace před jejich nákupem.

Tématické články a zprávy


Doporučené herní konzole (2023 / 2022)

Inspirujte se aktuální nabídkou nejlepších herních konzolí podle nákupního průvodce

Tip
1.

Doporučená
herní konzole do 18 000 Kč

Sony
PlayStation 5

 • Připravte se na budoucnost s nejnovější generací herní konzole PS5, která poskytne hráčům celého světa zcela nové zážitky
 • Těšit se můžete nejen na značný nárůst grafické kvality, ale i bleskové diskové úložiště, které tvoří SSD o kapacitě 825 GB
 • Hry si zahrajete na přepracovaném bezdrátovém ovladači DualSense, který nově přináší užitečnou haptickou odezvu
Herní konzole Sony PlayStation 5Zobrazit nejnižší cenu

Tip
2.

Doporučená
herní konzole do 13 000 Kč

Microsoft
Xbox Series X

 • Nejvýkonnější herní konzole všech dob určená pro nejnáročnější hráče, kteří ocení rychlost a mohutnou výpočetní sílu
 • Bohatý výkon pro hraní ve 4K rozlišení s frekvencí až 120 FPS, kde můžete počítat s účinným i dostatečně tichým chlazením
 • Vedle speciálního SSD určeného k ukládání her nejnovější či původní generace se můžete těšit na nový bezdrátový ovladač
Herní konzole Microsoft Xbox Series XZobrazit nejnižší cenu

Tip
3.

Doporučená
herní konzole do 8 000 Kč

Nintendo
Switch OLED

 • Vylepšený model hybridní konzole pro pohodlné hraní na obrazovce moderní TV, nebo v handheld režimu na cestách
 • Vychutnejte si hraní zábavných her na 7" OLED displeji s živými barvami, vysokým kontrastem a bleskovou odezvou
 • Při hraní v tablet módu oceníte dobře navržené ovládací prvky s pokročilou vibrační odezvou i nastavitelný stojánek
Přenosná herní konzole do ruky Nintendo Switch OLEDZobrazit nejnižší cenu

Zobrazit další herní konzole
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších herních konzolíNakupujte výhodně pouze v e-shopech, kde nabízejí
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka herní konzole


Úvod   Články   O webu

Copyright 2019 - 2023 NakupniPruvodce.cz