Úvod / počítačové hry / jak vybrat nejlepší online hry zdarma


Jak vybrat nejlepší online hry zdarma

Pořiďte si online hry zdarma pro zábavné hraní na PC

Jak vybrat nejlepší online hry zdarma
  • Ušetřete si čas hledáním nejlepších online her, které jsou zdarma na herní počítač
  • Jednoduše získejte všechny důležité informace, které potřebujete před výběrem
  • Na základě odborných i uživatelských recenzí doporučíme nejlepší herní tituly
  • Jestliže hledáte rychlé řešení, prozkoumejte doporučené online hry zdarma

Doporučené online hry zdarma


Nejhranější online hry zdarma na PC

Porovnejte nejoblíbenější online hry zdarma s nejlepším hodnocením (2023 / 2022)

1. místo

Forge of Empires
InnoGames

Hodnocení 81%

Typ: free to play
Žánr: strategie
Online multiplayer: ano
CZ lokalizace: titulky
Doporučení: od 16 let

Online hra Forge of EmpiresHrát zdarma

2. místo

Elvenar
InnoGames

Hodnocení 85%

Typ: free to play
Žánr: strategie
Online multiplayer: ano
CZ lokalizace: titulky
Doporučení: od 16 let

Online hra ElvenarHrát zdarma

3. místo

My Free Zoo
Upjers

Hodnocení 89%

Typ: free to play
Žánr: strategie
Online multiplayer: ano
CZ lokalizace: titulky
Doporučení: od 18 let

Online hra My Free ZooHrát zdarma

4. místo

Rail Nation
Bright Future

Hodnocení 87%

Typ: free to play
Žánr: strategie
Online multiplayer: ano
CZ lokalizace: titulky
Doporučení: od 18 let

Online hra Rail NationHrát zdarma

5. místo

My Little Farmies
Upjers

Hodnocení 82%

Typ: free to play
Žánr: strategie
Online multiplayer: ano
CZ lokalizace: titulky
Doporučení: od 18 let

Online hra My Little FarmiesHrát zdarma

Zobrazit další online hry
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejhranějších online herOnline hry zdarma hrané v prohlížeči (browser hry) jsou ideální pro ukrácení dlouhé chvíle, spolehlivě dokáží zabavit mladé, starší, holky i kluky. Free to play hry jednoduše a během okamžiku spustíte pouhým kliknutím v okně webového prohlížeče, aniž byste museli složitě instalovat herního klienta a cokoli nastavovat. K bezproblémovému provozu online her potřebujete především stabilní připojení k internetu.

Na PC vzniklo velké množství zajímavých a zábavných online her, které jsou pro internetové uživatele zpravidla zdarma. Z dostupné nabídky můžete vybírat celou řadu atraktivních žánrů jako např. budovatelské, historické, válečné, ekonomické, bojové, fantasy, strategie, mmorpg a některé další hry, které uspokojí všechny občasné i náročnější počítačové hráče.

Nejen, že se při hraní online her zdarma snadno odreagujete, ale díky standardní podpoře multiplayerového hraní nehrajete sami a můžete s dalšími hráči i jednoduše komunikovat.

Ke hraní samotných online her si zpravidla vystačíte s klasickou klávesnicí a myší, rozhodně tedy nepotřebujete žádné speciální periférie. Většina online her zdarma nemá příliš vysoké nároky na hardwarový výkon počítače, k jejich provozu tak můžete snadno využít běžné domácí PC, studentský notebook nebo pracovní All In One počítač (pokud to nebude v rozporu s pracovní smlouvou). Při hraní většiny dostupných online her rozhodně nebudete potřebovat výkonné herní PC. Nemusíte si také zbytečně lámat hlavu s neaktualizovanými ovladači (drivery) či starším typem operačního systému, ke hraní prohlížečových online her můžete prostě využít i starší počítač.

Abyste se nespálili při výběru, jednoduše vám poradíme, na které vlastnosti se zaměřit, a jak vybrat nejlepší online hry zdarma pro každodenní zábavu.

Nejhranější online hry na PC

Celá řada zajímavých online počítačových her typu free to play se může běžně hrát v okně vašeho webového prohlížeče (Chrome, Firefox, Opera, Internet Explorer...) aniž byste museli vybranou hru instalovat přímo do PC. Většina webových her si vystačí s běžnými webovými standardy HTML, CSS včetně JavaScriptu. Jestliže máte od her vyšší očekávání a nevadí vám nutnost jejich instalace, vybírejte free to play hry zdarma ke stažení, které mají výrazně vyšší grafické zpracování i bohatší herní obsah.

Akční nabídka

Mezi nejhranější online hry zdarma na PC momentálně patří Big Farm, Forge of Empires, Elvenar, My Free Zoo, Rail Nation, My Little Farmies, Travian: Legends, Star Stable, Anocris, Hero Zero, Bleach Online, Sao’s Legend, Throne: Kingdom at War, Game of Thrones, 4Story, Goodgame Empire, The Settlers Online, Drakensang Online, Wauies, Ikariam, Stormfall: Age of War, Divoké kmeny, LittleWarGame, My Sunny Resort, Town of Salem, Grepolis, Shakes & Fidget, ale i mnohé další oblíbené free to play browserové hry.

Většinu webových online her dostupných zdarma si navíc na PC zahrajete v české lokalizaci díky bohaté nabídce CZ titulků.

Herní mikrotransakce

Přestože můžete webove online hry hrát na počítači zdarma, tak je zpravidla většina těchto videoher založená na obchodním modelu Freemium (Free a Premium). Základní obsah a funkce těchto online her je k dispozici zdarma, ale rozšířené možnosti už mohou být zpoplatněné. Řada her využívá herní mikrotransakce (drobné investice), díky kterým tak za skutečné peníze lze pořídit virtuální předměty jako lepší vybavení, herní měnu, nový herní skin nebo různé výhody. Mikrotransakce nebývají zpravidla povinné a je zcela na vás, zda a kolik do vybrané free to play hry investujete peněz.

Mikrotransakce jsou tak prostředkem, jakým herní vývojáři mohou získat peníze, nutné pro vývoj dalších her. Problém ovšem nastává v případech, kdy některé online free to play hry záměrně neumožňují postup hrou či plnohodnotné dohrání bez toho, aniž by uživatel využil herní mikrotransakce za skutečné peníze. Videohry postavené na nespravedlivých mikrotransakcích se záměrně nevyváženým nastavením platících a neplatících hráčů by tak správně měli nést označení pay to win (zaplať a vyhraješ). Na první pohled bohužel nemusí být vidět rozdíl mezi typem her F2P či P2W, a v řadě případů na to přijdete až po delší době. Rodiče by tak dětem neměli dávat platební kartu plně k dispozici, ale měli by zvážit každou požadovanou transakci, kterou děti za online hry vyžadují.

Pokud chcete jednoduše, rychle a bezpečně zaplatit za herní obsah bez údajů o vaší platební kartě nebo bankovního účtu, pak využijte předplacenou kartu Paysafecard. Tikety Paysafecard jsou k dispozici v hodnotě 100 Kč, 300 Kč, 1000 Kč nebo 2000 Kč a velmi jednoduše je zakoupíte v kamenném obchodě (např. trafiky, benzínky, na terminálu SAZKA apod.) nebo ve specializovaných eshopech. Paysafecard disponuje speciálním 16místným PIN kódem, jehož prostřednictvím bezpečně provedete online platbu. Při placení se částka odečte z předplaceného kuponu a zbytek vám zůstává pro opakované použití. S anonymní platební metodou Paysafecard máte přehled i kontrolu nad jednotlivými výdaji, a v případě neoprávněného použití nebo zneužití kódu přijdete pouze o zbývající část kreditu.

Oblíbení herní výrobci na trhu

Mezi přední a oblíbené výrobce online her dostupných zdarma na PC v současnosti patří např. Goodgame Studios, InnoGames, Upjers, Travian Games, Playata, Lionmoon a další. Výběrem her od těchto producentů tak zpravidla neuděláte zásadní chybu. Při jejich výběru se můžete inspirovat doporučenými nebo zároveň oblíbenými hrami na trhu.


Doporučené online hry zdarma (2023 / 2022)

Inspirujte se aktuální nabídkou nejlepších online her zdarma podle nákupního průvodce

Tip
1.

Doporučená
online hra na PC

Travian: Legends
Travian Games

Hra pro jednoho a více hráčů

Vyber si Římany, Germány nebo Gály a postupem času vybuduj z malinké vesničky prosperující impérium. Ve hře Travian budeš sbírat i těžit řadu surovin, kácet stromy a rozšiřovat původní vesnici. Zároveň musíš ochránit vesnici proti útočníkům a trénovat vojáky...

Online hra Travian: LegendsHrát zdarma

Tip
2.

Doporučená
online hra na PC

Hero Zero
Playata

Hra pro jednoho a více hráčů

Vytvořte svého superhrdinu ve světě plném zločinu a staňte se v očích darebáků, kriminálníků nebo rozmanitých bossů nejobávanějším superhrdinou na zemi. V online multiplayerové RPG Hero Zero můžete pouze vy zastavit bezpráví v různých částech světa...

Online hra Hero ZeroHrát zdarma

Tip
3.

Doporučená
online hra na PC

Star Stable
Star Stable Entertainment AB

Hra pro jednoho a více hráčů

Vyzkoušejte online RPG, kde budete opečovávat i trénovat řadu koní ve virtuální stáji. Ze hřbetu vašeho koně zažijte řadu dobrodružství a účastněte se různých soutěží společně s dalšími hráči z celého světa. Jednoduše se můžete přidat do závodního klubu...

Online hra Star StableHrát zdarma

Zobrazit další online hry
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejhranějších online herNakupujte výhodně pouze v e-shopech, kde nabízejí
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka počítačové hry


Úvod   Články   O webu

Copyright 2019 - 2023 NakupniPruvodce.cz