Úvod / počítačové hry / jak vybrat nejlepší hry zdarma ke stažení


Jak vybrat nejlepší hry zdarma ke stažení

Pořiďte si hry ke stažení zdarma pro zábavné hraní na PC

Jak vybrat nejlepší hry zdarma ke stažení
  • Ušetřete si čas hledáním nejlepších her ke stažení, které jsou zdarma na počítače
  • Jednoduše získejte všechny důležité informace, které potřebujete před výběrem
  • Na základě odborných i uživatelských recenzí doporučíme nejlepší herní tituly
  • Jestliže hledáte rychlé řešení, pak prozkoumejte doporučené hry ke stažení

Doporučené hry zdarma ke stažení


Nejhranější hry zdarma ke stažení na PC

Porovnejte nejoblíbenější hry zdarma ke stažení s nejlepším hodnocením (2023 / 2022)

1. místo

World of Tanks
Wargaming

Hodnocení 94%

Typ: free to play
Žánr: akční, mmo
Online multiplayer: ano
CZ lokalizace: titulky
Doporučení: od 12 let

Hra zdarma ke stažení World of TanksStáhnout ZDARMA

2. místo

War Thunder
Gaijin Entertainment

Hodnocení 91%

Typ: free to play
Žánr: akční, mmo
Online multiplayer: ano
CZ lokalizace: titulky
Doporučení: od 12 let

Hra zdarma ke stažení War ThunderStáhnout ZDARMA

3. místo

World of Warships
Wargaming

Hodnocení 84%

Typ: free to play
Žánr: akční, mmo
Online multiplayer: ano
CZ lokalizace: titulky
Doporučení: od 7 let

Hra zdarma ke stažení World of WarshipsStáhnout ZDARMA

4. místo

Crossout
Targem Games

Hodnocení 88%

Typ: free to play
Žánr: akční, mmo
Online multiplayer: ano
CZ lokalizace: ne
Doporučení: od 7 let

Hra zdarma ke stažení CrossoutStáhnout ZDARMA

5. místo

Star Conflict
Gaijin Entertainment

Hodnocení 86%

Typ: free to play
Žánr: akční, mmo
Online multiplayer: ano
CZ lokalizace: ne
Doporučení: od 12 let

Hra zdarma ke stažení Star ConflictStáhnout ZDARMA

Zobrazit další online hry
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejhranějších online herRozsáhlé multiplayerové free to play hry, které jsou na PC běžně zdarma ke stažení, dokáží spolehlivě zabavit nejen všechny občasné, ale také náročné hráče. Pro jejich komplexnost však neslouží pro krátkodobé ukrácení dlouhé chvíle, ale zpravidla se hrají dlouhodobě a celá řada uživatelů u nich nezřídka dokáže trávit svůj veškerý volný čas. Z dostatečně široké, ale i rozmanité nabídky plných MMORPG (massively multiplayer online role-playing game) her zdarma ke stažení na PC si snadno vyberou mladí, starší, holky a kluci jakékoliv věkové kategorie.

Pro možnost hraní free to play her dostupných na počítači musíte tyto hry po jejich stažení nejdříve nainstalovat a zpravidla musíte počítat s povinnou registrací, která se pak provádí online na webu výrobce hry, nebo pomocí herního klienta, kde se zároveň hra i aktualizuje. K provozu multiplayerových free to play her tedy potřebujete kvalitní a zároveň také dostatečně stabilní internetové připojení.

Nejen, že se při hraní free to play her jednoduše odreagujete, ale díky standardní podpoře multiplayerového hraní nehrajete sami a můžete s dalšími hráči také zároveň komunikovat.

Na PC vzniklo velké množství zajímavých a zábavných online her, které jsou pro internetové uživatele zdarma ke stažení. Z dostupné nabídky free to play her můžete vybírat celou řadu atraktivních žánrů jako např. budovatelské, historické, válečné, ekonomické, bojové, scifi, fantasy, strategické, akční, mmo, rpg, simulátory, survival, sportovní, dětské, závodní a některé další hry, u kterých se na počítači vždy spolehlivě zabavíte.

Abyste se nespálili při výběru, jednoduše vám poradíme, na které vlastnosti se zaměřit, a jak vybrat nejlepší hry zdarma ke stažení pro každodenní zábavu.

Doporučená HW konfigurace

Při hraní samotných F2P her si zpravidla vystačíte s klasickou klávesnicí a myší, rozhodně nepotřebujete speciální periférie. Nicméně u většiny multiplayerových free to play her, které jsou zdarma ke stažení, musíte počítat s vyššími nároky na hardwarový výkon vašeho počítače. Zpravidla se jedná o poměrně složité 3D herní tituly, které také vyžadují specifické PC komponenty (operační systém, procesor, grafika, operační paměť, pevný disk apod.) pro jejich bezproblémový chod.

Před stažením hry zdarma na PC musíte zohlednit HW požadavky vybrané videohry s ohledem na hardwarový výkon vašeho počítače či notebooku. V popisu každé free to play hry na PC najdete důležité informace o minimální nebo doporučené HW konfiguraci.

Je nanejvýš důležité dodržet minimální HW konfiguraci, která zajisti spuštění vybrané hry, nicméně pro použitelné a plynulé hraní raději počítejte s doporučenou hardwarovou konfigurací. Po případných budoucích aktualizacích vám již totiž nikdo plně nezaručí, že původní HW nároky na vámi vybranou hru nevzrostou. Pokud si budete chtít náročnější PC herní titul vychutnat s plynulým frameratem s pokročilými grafickými efekty také ve vyšším rozlišení, pak už musíte disponovat výkonným herním počítačem. Případně po čase musíte nutně počítat s nutným upgradem některých nezbytných PC komponentů za novější.

Akční nabídka

Zejména uživatelé se slabším či zastaralým počítačem pak musejí počítat s častým laděním, nastavovaním i upravováním herní konfigurace, aby bylo možné některé novější hry spustit a hrát s rozumným frameratem alespoň v nízkém rozlišení na nižších detailech. PC hráči se slabším počítačem či studentským notebookem mohou vyzkoušet online hry zdarma, které mají zpravidla nižší hardwarové nároky na celkový výkon PC.

Nejhranější free to play hry na PC

Pro svoji komplexnost i bohatý herní obsah je zpravidla nutné většinu plných her zdarma nejdříve stáhnout a následně instalovat do počítače. V některých případech instalaci a následnou aktualizaci zajišťuje vybraný herní klient, kde zpravidla musíte i počítat s nutnou registrací. Většinu multiplayerových free to play her zároveň najdete v distribuci digitálních herních služeb jako je Steam, Epic Games Store a některých dalších.

Mezi nejhranější online hry zdarma na PC se aktuálně řadí Fortnite, World of Warships, War Thunder, Rift, ArcheAge, World of Tanks, Cuisine Royale, Metin2, Crossout, Warframe, Star Conflict, Trove, Neverwinter, Star Trek Online, Albion Online, Lineage 2, Skyforge, Eve Online, Smite, Drakensang Online, Dota Underlords, World of Warplanes, NosTale, Realm Royale, Star Wars: The Old Republic, Path of Exile, Heavy Metal Machines, Warface, Dota 2, Paladins, Team Fortress 2, PlanetSide 2, Closers, Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), Shakes and Fidget, Quake Champions, TERA, 4Story, Destiny 2 ale i mnohé další oblíbené a dostatečně zábavné free to play MMORPG hry ke stažení.

Většina her zdarma ke stažení má v základu anglickou lokalizaci, ale v některých případech si tyto herní tituly na PC zahrajete s českou lokalizací, díky rozšiřující se nabídce CZ titulků.

Herní mikrotransakce

Přestože lze online free to play hry hrát na počítači zdarma, tak je zpravidla většina těchto videoher založená na obchodním modelu Freemium (Free a Premium). Základní obsah a funkce těchto online her je k dispozici zdarma, ale rozšířené možnosti už mohou být zpoplatněné. Řada her využívá herní mikrotransakce (drobné investice), díky kterým tak za skutečné peníze lze pořídit virtuální předměty jako lepší vybavení, herní měnu, nový herní skin nebo různé výhody. Mikrotransakce nebývají zpravidla povinné a je zcela na vás, zda a kolik do vybrané free to play hry ke stažení na PC investujete peněz.

Mikrotransakce jsou tak prostředkem, jakým herní vývojáři mohou získat peníze, nutné pro vývoj dalších her. Problém ovšem nastává v případech, kdy některé online free to play hry záměrně neumožňují postup hrou či plnohodnotné dohrání bez toho, aniž by uživatel využil herní mikrotransakce za skutečné peníze. Videohry postavené na nespravedlivých mikrotransakcích se záměrně nevyváženým nastavením platících a neplatících hráčů by tak správně měli nést označení pay to win (zaplať a vyhraješ). Na první pohled bohužel nemusí být vidět rozdíl mezi typem her F2P či P2W, a v řadě případů na to přijdete až po delší době. Rodiče by tak dětem neměli dávat platební kartu plně k dispozici, ale měli by zvážit každou požadovanou transakci, kterou děti za online hry vyžadují.

Pokud chcete jednoduše, rychle a bezpečně zaplatit za herní obsah bez údajů o vaší platební kartě nebo bankovního účtu, pak využijte předplacenou kartu Paysafecard. Tikety Paysafecard jsou k dispozici v hodnotě 100 Kč, 300 Kč, 1000 Kč nebo 2000 Kč a velmi jednoduše je zakoupíte v kamenném obchodě (např. trafiky, benzínky, na terminálu SAZKA apod.) nebo ve specializovaných eshopech. Paysafecard disponuje speciálním 16místným PIN kódem, jehož prostřednictvím bezpečně provedete online platbu. Při placení se částka odečte z předplaceného kuponu a zbytek vám zůstává pro opakované použití. S anonymní platební metodou Paysafecard máte přehled i kontrolu nad jednotlivými výdaji, a v případě neoprávněného použití nebo zneužití kódu přijdete pouze o zbývající část kreditu.

Oblíbení herní výrobci na trhu

Mezi přední a oblíbené výrobce online free to play her dostupných zdarma ke stažení na PC aktuálně patří např. Epic Games, Wargaming, Gaijin Entertainment, Webzen, NCsoft, Digital Extremes, Valve, Trion Worlds, Targem Games, Grinding Gear Games, Gameforge, Bungie, id Software a jiné. Výběrem her těchto producentů zpravidla neuděláte zásadní chybu. Při jejich výběru se můžete inspirovat doporučenými či zároveň i oblíbenými hrami na trhu.


Doporučené hry zdarma ke stažení (2023 / 2022)

Inspirujte se aktuální nabídkou nejlepších her ke stažení zdarma podle nákupního průvodce

Tip
1.

Doporučená
hra ke stažení zdarma

World of Tanks
Wargaming

Online hra pro více hráčů

Připravte se na boj v legendárním světě tanků, kde na vás čekají stovky historicky věrohodných obrněných vozidel. Vedle působivé grafiky včetně zajímavých lokací vás v této rozsáhlé MMO hře zaujmou i dynamické bitvy s možností týmového hraní s online přáteli...

Hra zdarma ke stažení World of TanksStáhnout ZDARMA

Tip
2.

Doporučená
hra ke stažení zdarma

War Thunder
Gaijin Entertainment

Online hra pro více hráčů

Vojenská MMO hra War Thunder vás zavede do období 2. světové války, kde se zapojíte do realistických bitev na zemi, ve vzduchu a na moři společně s dalšími online hráči z celého světa. Navštivte historická bojiště a ovládněte pozemní síly, letectvo či námořní plavidla...

Hra zdarma ke stažení War ThunderStáhnout ZDARMA

Tip
3.

Doporučená
hra ke stažení zdarma

World of Warships
Wargaming

Online hra pro více hráčů

V bezplatné akční MMO hře World of Warships budete velet více než 300 historickým námořním plavidlům z první i druhé světové války. Připravte se na epické námořní souboje, kde proti vám budou utočit bitevní lodě, torpédoborce, křižníky i letadlové lodě...

Hra zdarma ke stažení World of WarshipsStáhnout ZDARMA

Zobrazit další online hry
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejhranějších online herNakupujte výhodně pouze v e-shopech, kde nabízejí
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka počítačové hry


Úvod   Články   O webu

Copyright 2019 - 2023 NakupniPruvodce.cz