Úvod / počítače / jak vybrat nejlepší herní PC sestavu


Jak vybrat nejlepší herní PC sestavu

Pořiďte si kvalitní herní počítač s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Jak vybrat nejlepší herní PC sestavu
 • Ušetřete zároveň čas i peníze během hledání herní PC sestavy pro každodenní použití
 • Jednoduše získejte všechny důležité informace, které potřebujete před nákupem
 • Na základě odborných a uživatelských recenzí doporučíme nejlepší produkty
 • Jestliže hledáte rychlé řešení, podívejte se na doporučené herní počítače

Doporučené herní počítače


Nejprodávanější herní PC sestavy

Porovnejte nejoblíbenější herní PC sestavy s nejlepším hodnocením (2023 / 2022)

1. místo

HAL3000
MEGA Gamer Pro

Hodnocení 86%

Typ PC: herní počítač
CPU: Intel Core i5
Paměť: 16 GB DDR4
GPU: GeForce RTX 3050
Disk: 1 TB SSD
OS: Windows 11 Home

Herní PC HAL3000 MEGA Gamer ProPorovnat ceny

2. místo

Asus
ROG Strix G10DK

Hodnocení 90%

Typ PC: herní počítač
CPU: AMD Ryzen 7
Paměť: 16 GB DDR4
GPU: GF RTX 3060Ti
Disk: 1 TB + 1 TB SSD
OS: Windows 11 Home

Herní PC Asus ROG Strix G10DKPorovnat ceny

3. místo

HP
Omen GT15

Hodnocení 91%

Typ PC: herní počítač
CPU: Intel Core i7
Paměť: 16 GB DDR4
GPU: GeForce RTX 3070
Disk: 1 TB SSD
OS: Windows 11 Home

Herní PC HP Omen GT15Porovnat ceny

4. místo

Acer
Nitro N50

Hodnocení 88%

Typ PC: herní počítač
CPU: Intel Core i5
Paměť: 16 GB DDR4
GPU: GF RTX 3060Ti
Disk: 1 TB SSD
OS: Windows 11 Home

Herní PC Acer Nitro N50Porovnat ceny

5. místo

Lenovo
Legion T5

Hodnocení 93%

Typ PC: herní počítač
CPU: Intel Core i7
Paměť: 32 GB DDR5
GPU: GeForce RTX 3070
Disk: 1 TB SSD
OS: Windows 11 Home

Herní PC Lenovo Legion T5Porovnat ceny

Zobrazit další herní počítače
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších počítačůPatříte mezi vášnivé hráče a chcete si užít své oblíbené herní AAA tituly naplno a zároveň v nejvyšší kvalitě? Pak si rozhodně nevystačíte s kancelářským počítačem nebo přenosným notebookem, ale nutně potřebujete našlapané herní PC, která vám spolehlivě zajistí dostatek výkonu pro všechny nejnovější herní pecky. Pokud se sami necítíte na stavbu vlastního herního počítače, pak můžete využít výkonné a profesionálně navržené herní PC sestavy, které obsahují optimální komponenty pro maximum výkonu.

Výkonný herní počítač samozřejmě nemusí sloužit pouze k samotnému hraní her, ale díky dostatečnému výkonu se hodí nejen pro běžné kancelářské práce, brouzdání po internetu i sociálních sítích, multimediální zábavě, ale zároveň poslouží pro střih videa, úpravu fotek a další náročnější úlohy. Nezapomeňte, že optimální herní PC sestavu snadno použijete na jakoukoliv činnost, ale z kancelářského počítače už prostě herní PC neuděláte (může sloužit jen ke hraní jednodušších her, ale nejnovější tituly si na něm nezahrajete). Pro řadu uživatelů pak může být výhodná kombinace klasického PC na práci a multimediální zábavu společně s herní konzolí pro hraní nejnovějších her, která má výrazně delší životní cyklus.

Protože v oblasti výpočetní techniky řada zařízení poměrně rychle zastarává, tak v případě správně navržených herních PC sestav pro aktivní hraní můžete vždy do budoucna počítat se snadnou výměnou důležitých komponent pro navýšení výkonu a prodloužení životnosti počítače. Základem každého herního PC je dobře zvolená skříň, která počítá nejenom s budoucím rozšířením, ale i poskytuje ideální cirkulaci vzduchu pro odvádění tepla.

Než budete pokračovat k podrobným doporučením před nákupem počítače, musíte vzít na vědomí, že při výběru herního PC se navíc nevyhnete nákupu vhodného herního monitoru s vyšší obnovovací frekvencí i kvalitních sluchátek, na které vám musí zbýt dostatek financí.

Abyste se nespálili při výběru, jednoduše vám poradíme, na které parametry se zaměřit, a jak vybrat nejlepší herní počítač vhodný pro každodenní používání.

Výkonné PC nebo herní notebook?

Stále se zabýváte otázkou, zda pořídit výkonný počítač nebo herní notebook? Touto volbou prochází celá řada uživatelů a nelze na ni jednoduše odpovědět, každá z nabízených variant má své výhody, ale i nevýhody. Nicméně hlavním důvodem pro nákup herního notebooku může být nedostatek prostoru pro umístění stolního počítače včetně monitoru i dalšího PC příslušenství a samozřejmě potřeba přenášet počítač, abyste mohli hrát oblíbené hry opravdu kdekoliv, bez ohledu na prostor kolem sebe.

Musíte ovšem vždy počítat s tím, že herní notebook váží výrazně více, než klasický laptop a během přenášení se tedy už dost pronese. Zároveň výdrž baterie výkonného přenosného počítače se nedá srovnávat s běžným notebookem. Při hraní náročných her budete rádi za cca 2 hodiny hraní, to je prostě vysoká daň za hardwarový výkon a mobilitu. Nicméně tím výčet nevýhod stále zdaleka nekončí, kvalitní herní notebooky musí s ohledem na HW výkon a zákonité přehřívání jednotlivých komponentů poskytovat i špičkové chlazení, a to se neobejde bez výrazných a hlučných větráků, které nemusí rušit jen vás, ale i vaše okolí.

Akční nabídka

Nelze opomenout, že za rozpočet připravený pro kvalitní herní notebook můžete pořídit i mnohonásobně výkonnější herní PC, které do budoucna poskytne výrazně lepší možnosti k dalšímu vylepšení / upgrade, až budou nejnovější hry opět vyžadovat silnější komponenty.

Na jaké parametry se zaměřit?

Herní grafická karta je pro každého hráče tou nejdůležitější komponentou, kterou při volbě výkonné PC sestavy nesmí rozhodně zanedbat. Pokud to s hraním AAA her myslíte opravdu vážně, pak se musíte bezpodmínečně vyhnout všem integrovaným GPU v moderních CPU, které nejnovějším hrám nezajistí dostatek výkonu. Mezi nejznámější výrobce grafických čipů pro dedikované (samostatné) grafické karty patří firmy NVIDIA nebo ATI / AMD, které na trhu nabízí grafické karty řady GeForce a Radeon osazené vlastní rychlou pamětí. U cenově dostupného herního PC můžete zvolit grafickou kartu NVIDIA GeForce GTX 1050 nebo AMD Radeon RX 550 a vyšší. Pokud ovšem budete hrát hry na vyšší rozlišení s lepšími detaily, pak vyberte GPU řady NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti nebo AMD Radeon RX 5600 XT nebo vyšší. Pro špičkový herní počítač se hodí grafika NVIDIA GeForce RTX 2070 nebo AMD Radeon RX 5700 XT a vyšší s doporučenou grafickou pamětí o velikosti 6 - 8 GB.

Jestliže má externí grafická karta využít svůj potenciál, musí být herní PC sestava vybavena i velmi výkonným procesorem. Běžně můžete vybírat CPU na platformě Intel či konkurenční AMD. Jednotlivé procesory se pak odlišují počtem jader a zejména použitou frekvencí (GHz), v obou případech jednoduše rozhodně platí čím více, tím lépe. Pro plný požitek z hraní her by měl být výkonný herní počítač vybaven moderním procesorem Intel Core i5 nebo AMD Ryzen 5. U špičkové herní sestavy raději počítejte s CPU Intel Core i7 nebo AMD Ryzen 7, které vám zajistí i dostatek výkonu do budoucna.

Stejně jako u jakéhokoliv jiného PC patří u herních počítačů operační paměť (RAM) mezi klíčové komponenty. Jako naprosté minimum lze považovat 8 GB, nicméně s ohledem na zvyšující se nároky nejnovějších her raději počítejte se 16 GB operační paměti a více. Samozřejmostí by měla být přítomnost rychlé operační paměti typu DDR4. Ideálně by pak měla základní deska disponovat volnými sloty pro jejich snadné budoucí rozšíření.

Většina výrobců herních počítačů nabízí celou řadu sestav a konfigurací, které lze zakoupit na základě oblíbených komponent dle značky i typu. Kromě toho si můžete špičkové herní PC nechat sestavit na míru přímo od odborníků v nejvyšší možné kvalitě s ohledem na váš finanční rozpočet, kde navíc získáte 3 letou záruku.

Další důležité vlastnosti a funkce

Moderní hry zabírají na disku poměrně značné místo, proto se u herní PC sestavy rozhodně neobejdete bez dostatečně velkého HDD s kapacitou převyšující 500 GB. Pokud je to ovšem možné, vyberte rovnou disk o velikosti 1 - 2 TB. V ideálním případě se u herního počítače vyplatí použít kombinaci klasického HDD a ultrarychlého a tichého disku typu SSD, ze kterého se operační systém nebo instalované hry spouští mnohonásobně rychleji.

Herní počítače jsou běžně vybaveny integrovanou zvukovou kartou, dostatečně výkonným PC zdrojem a řadou důležitých rozhraní jako USB, LAN, HDMI, Audio Jack apod. Nicméně je nutné upozornit, že některé herní PC sestavy už dnes nemusí být vybaveny optickou DVD mechanikou, která se používá jen sporadicky. Nezapomeňte, že součástí zakoupené herní PC sestavy není i herní monitor, který musíte dokoupit samostatně. Vedle kvalitního monitoru neopomeňte na výběr herních sluchátek nebo PC reproduktorů.

Operační systém je základem každého moderního počítače a v případě herního PC tomu není jinak. Nicméně v tomto případě je výběr značně jednodušší, pro hraní nejnovějších AAA her se bez operačního systému Microsoft Windows 10 neobejdete a spolehlivě si vystačíte se základní verzí Home, kterou všechny herní PC sestavy běžně obsahují.

Součástí základního balení většiny herních PC sestav je klávesnice a myš. Při nákupu herního počítače tak zpravidla už nemusíte samostatně dokupovat tyto periférie.

Oblíbení PC výrobci na trhu

Mezi oblíbené a vyhledávané výrobce herních počítačů v současnosti patří známé značky jako např. HP, Dell, Apple, Lenovo, Asus, Acer, MSI, HAL3000, LYNX, Barbone i mnohé jiné. Nákupem herních PC těchto ověřených značek zpravidla neuděláte zásadní chybu. Při výběru se můžete inspirovat doporučenými nebo aktuálně nejprodávanějšími počítači. Před samotným nákupem nezapomeňte prozkoumat recenze herních PC, kde pak najdete i další důležité informace před jejich nákupem.


Doporučené herní počítače (2023 / 2022)

Inspirujte se aktuální nabídkou nejlepších herních PC sestav podle nákupního průvodce

Tip
1.

Doporučené
herní PC do 40 000 Kč

HP
Omen GT15

 • Hrajte hry naplno na nejvyšší detaily s výkonným herním počítačem, který využívá vysoce výkonný hardware
 • Výkonný 8jádrový CPU Intel Core i7 doplňuje GeForce RTX 3070 s grafickým jádrem Tensor a 8 GB GDDR6
 • Součástí herního PC je opravdu rychlý SSD s kapacitou 1 TB typu PCIe 4.0 NVMe, který usnadňuje práci
Herní PC HP Omen GT15Zobrazit nejnižší cenu

Tip
2.

Doporučené
herní PC do 35 000 Kč

Asus
ROG Strix G10DK

 • Vyberte si ke hraní výkonné a profesionálně navržené herní PC plně připravené na budoucnost
 • Vedle AMD Ryzen 7 můžete při hraní počítat s GeForce RTX 3060Ti, 2 GB disku a 16 GB paměti DDR4
 • Herní PC zaujme nejen výkonem, ale také elegantním designem, který nabízí i rychlý přístup k portům
Herní PC Asus ROG Strix G10DKZobrazit nejnižší cenu

Tip
3.

Doporučené
herní PC do 25 000 Kč

HAL3000
MEGA Gamer Pro

 • Pochlubte se spoluhráčům výkonným herním počítačem, kde pro vás pracuje moderní hardware
 • CPU Intel Core i5 doplňuje efektivní grafika NVIDIA GeForce RTX 3050 a 16 GB operační paměti
 • Počítat můžete s rychlým a prostorným úložištěm o velikosti 1 TB v podobě velmi rychlého SSD
Herní PC HAL3000 MEGA Gamer ProZobrazit nejnižší cenu

Zobrazit další herní počítače
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších počítačůNakupujte výhodně pouze v e-shopech, kde nabízejí
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka stolní počítače


Úvod   Články   O webu

Copyright 2019 - 2023 NakupniPruvodce.cz