Úvod / počítače / jak vybrat nejlepší notebook 2v1


Jak vybrat nejlepší notebook 2v1

Pořiďte si konvertibilní notebook s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Jak vybrat nejlepší notebook 2v1
 • Ušetřete čas a peníze při hledání vhodného notebooku 2v1 pro každodenní použití
 • Jednoduše získejte všechny důležité informace, které potřebujete před nákupem
 • Na základě odborných a uživatelských recenzí doporučíme nejlepší produkty
 • Jestliže hledáte rychlé řešení, podívejte se na doporučené notebooky 2v1

Doporučené notebooky 2v1


Nejprodávanější notebooky 2v1

Porovnejte nejoblíbenější konvertibilní notebooky s nejlepším hodnocením (2024 / 2023)

1. místo

Lenovo
IdeaPad Flex 5

Hodnocení 87%

Displej: 15,6" IPS
CPU: Intel Core i3
Paměť: 8 GB DDR4
GPU: Intel UHD GFX
Disk: 512 GB SSD
OS: Windows 11 Home

Notebook 2v1 Lenovo IdeaPad Flex 5Porovnat ceny

2. místo

Umax
VisionBook 14Wg Flex

Hodnocení 82%

Displej: 14,1" IPS
CPU: Intel Celeron
Paměť: 4 GB DDR4
GPU: Intel UHD 600
Disk: 64 GB eMMC
OS: Windows 10 Pro

Notebook 2v1 Umax VisionBook 14Wg FlexPorovnat ceny

3. místo

Acer
Spin 3

Hodnocení 91%

Displej: 13,3" IPS
CPU: Intel Core i5
Paměť: 16 GB DDR4
GPU: Intel Iris Xe
Disk: 512 GB SSD
OS: Windows 11 Home

Notebook 2v1 Acer Spin 3Porovnat ceny

4. místo

Asus
Vivobook Flip 14

Hodnocení 86%

Displej: 14" IPS
CPU: Intel Core i3
Paměť: 8 GB DDR4
GPU: Intel UHD GFX
Disk: 256 GB SSD
OS: Windows 11 Home

Notebook 2v1 Asus Vivobook Flip 14Porovnat ceny

5. místo

HP
Pavilion x360

Hodnocení 92%

Displej: 14" IPS
CPU: Intel Core i5
Paměť: 16 GB DDR4
GPU: Intel Iris Xe
Disk: 512 GB SSD
OS: Windows 11 Home

Notebook 2v1 HP Pavilion x360Porovnat ceny

Zobrazit další notebooky 2v1
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších notebookůStále váháte, zda pořídit běžný notebook nebo tablet? Moderní notebooky 2v1 získávají v posledních letech mezi mnoha uživateli stále na oblibě. Jedná se o všestranné hybridní počítače, které spojují ty nejlepší technologie ze světa notebooků a tabletů. Velmi snadno je tak můžete používat jako klasický laptop k běžné kancelářské práci nebo i jiné tvůrčí činnosti, ale zároveň je kdykoliv pomocí oddělitelné nebo překlopitelné klávesnici změníte na chytrý tablet určený pro chvíle multimediální zábavy.

Konvertibilní notebooky s flexibilní konstrukcí umožňují snadné, ale i rychlé překlopení, otočení nebo dokonce oddělení klávesnice od displeje. Z toho důvodu běžně podporují efektivní a praktické dotykové ovládání, díky kterému můžete s laptopem pracovat zcela novým způsobem. Notebooky 2v1 patří mezi poměrně kompaktní a lehké zařízení s displejem o úhlopříčce kolem 10 - 14 palců, které se kdykoliv plně přizpůsobí vašim potřebám. U některých modelů můžete dokonce přetočit klávesnici o 360° a používat ji jako stabilní stojánek během prohlížení internetových stránek, při online komunikaci na sociálních sítích nebo sledování filmů.

Notebooky 2v1 jsou ideálním zařízením k práci doma nebo kanceláři, ale zároveň poskytují i ideální vlastnosti vhodné pro zábavu na cestách. U konvertibilních laptopů můžete díky kovovým materiálům (zpravidla slitina hliníku) počítat s kvalitním zpracováním, zvýšenou odolností, příjemně nízkou váhou, ale také dlouhou výdrží při provozu na baterie.

K čemu se flexibilní notebooky 2v1 příliš nehodí? Podobně jako příbuzné netbooky nebo ultrabooky se konvertibilní notebooky nehodí ke hraní náročných PC her, které už vyžadují dedikovanou / samostatnou grafickou kartu. Jestliže chcete hrát na přenosném laptopu nejnovější herní tituly, pak raději zvažte nákup herního notebooku, na kterém si kdykoliv zahrajete většinu moderních AAA her.

Abyste se nespálili při výběru, jednoduše vám poradíme, na které parametry se zaměřit, a jak vybrat nejlepší notebook 2v1 vhodný pro každodenní používání.

Na jaké parametry se zaměřit?

Protože se celková velikost snadno přenositelného notebooku 2v1 odvíjí dle rozměru dotykového displeje, hraje při výběru důležitou roli samotná úhlopříčka. LCD displeje kolem 10 palců zvažte v případě, kdy s laptopem budete pravidelně cestovat, pokud ovšem konvertibilní notebook budete převážně používat doma i kanceláři, pak lze zvolit obrazovku s 14" nebo větší úhlopříčkou. U nejmenších displejů se nejčastěji setkáte s HD+ rozlišením 900p, nicméně raději vybírejte modely s Full HD kvalitou 1080p, které poskytují jemnější a kvalitnější obraz společně s větší pracovní plochou. Z důvodů dotykového ovládání by měl použitý displej zároveň disponovat i užitečnou oleofobní vrstvou, která pak do značné míry eliminuje všudypřítomné otisky prstů.

Srdcem každého notebooku je samozřejmě procesor, který zajišťuje výpočetní operace. Na výběr máte CPU postavené na platformě Intel či AMD, jednotlivé procesory se vzájemně liší nejen počtem jader, ale i použitou frekvencí, která se běžně uvádí v jednotkách GHz (v obou případech rozhodně platí čím více, tím lépe). Nenáročné notebooky 2v1 pro kancelářské a webové aplikace si běžně vystačí s procesorem Intel Celeron M nebo o něco výkonnějším Intel Pentium M. Nicméně dostatečný HW výkon zajistí až procesor Intel Core i3 nebo alternativní AMD Ryzen 3. Pokud hledáte v nabídce konvertibilních notebooků výkonnější zařízení, potom se zaměřte na procesory Intel Core i5 nebo konkurenční AMD Ryzen 5. Na trhu najdete zároveň i notebooky 2v1 vybavené špičkovými CPU Intel Core i7 a AMD Ryzen 7, ty jsou ale určeny pro nejnáročnější uživatele.

Akční nabídka

Při výběru flexibilního notebooku 2v1 pak rozhodně věnujte zvýšenou pozornost velikosti operační paměti. Za naprosté minimum se považují 4 GB RAM, ovšem pro efektivní práci raději zvolte notebooky vybavené operační pamětí o velikosti 8 GB nebo více RAM. V ideálním případě by měl konvertibilní notebook disponovat i volným paměťovým slotem, který lze v budoucnu snadno doplnit dalším modulem RAM.

Grafická karta v notebooku 2v1 zpravidla souvisí s použitým procesorem, protože se u nich běžně využívá GPU čip (Intel Graphics, AMD Radeon Vega...) integrovaný přímo v CPU. Tyto grafické akcelerátory jsou tak zcela dostatečné k běžné kancelářské práci, prohlížení internetu, úpravu fotografií, zpracování videa, multimediální zábavu a jednodušší hry. Náročnější uživatelé mohou zakoupit i pokročilé modely vybavené dedikovanou grafickou kartou (NVIDIA GeForce, AMD RX Vega...) s vlastní grafickou pamětí.

Většina výrobců zařízení 2v1 běžně nabízí i celou řadu rozmanitých konfigurací, na mnoha osvědčených e-shopech si tak snadno vyberete vhodný notebook nakonfigurovaný přesně podle vašich oblíbených komponent od vybraných značek.

Hledáte dárek pro blízké? Prozkoumejte rady, tipy nebo inspirace a vyberte vhodný dárek pro ženy, zajímavý dárek pro může nebo atraktivní dárek pro děti.

Další důležité vlastnosti a funkce

K ukládání osobních nebo firemních dat slouží konvertibilním notebookům vnitřní úložiště, které u nejlevnějších modelů běžně tvoří interní rychlá flash paměť typu eMMC o velikosti 64 GB. Další kapacitu obvykle navýšíte pomocí SSD s rozhraním M.2. Pokročilé notebooky 2v1 běžně disponují vysokorychlostním a tichým SSD (disk bez pohyblivých částí), který během okamžiku spustí systém i všechny nainstalované aplikace a dokumenty. Kapacita vždy záleží na potřebě a chování každého uživatele, běžně v noteboocích najdete disky o velikosti 256 až 1024 GB.

Při výběru notebooku 2v1 s dotykovým displejem si musíte zvolit také vhodný typ flexibilní konstrukce, která bude plně vyhovovat všem vašim potřebám. Vedle zařízení s otočnou či překlápěcí klávesnicí můžete vybrat i notebooky, kde jednoduše oddělíte displej od klávesnice. Konvertibilní notebooky tak můžete používat v režimu notebook, stojan, stan nebo tablet. V základní nabídce každého notebooku najdete i webovou HD kameru, čtečku karet microSD, bezdrátovou technologii WiFi a Bluetooth. Mezi základní rozhraní každého přenosného počítače by mělo patřit i USB, Ethernet (LAN), 3,5 mm audio jack nebo HDMI konektor pro možnost připojení notebooku k televizoru, externímu monitoru či projektoru.

Operační systém je základem každého přenosného počítače a slouží k základnímu ovládání i komunikaci. Většina uživatelů vybírá notebook 2v1 s předinstalovaným OS Microsoft Windows 10, který je běžně k dispozici ve variantě Home nebo Pro. K hlavním rozdílům mezi těmito systémy je možnost použití Windows 10 Pro do podnikové (korporátní) správy, kde navíc lze využívat i užitečné šifrování disků Bitlocker. Nicméně s operačním systémem Windows 10 Home si vystačí nejen naprostá většina domácností, ale také většina menších firem. U některých konvertibilních notebooků se pak můžete setkat s odlehčený systémem Windows 10 S, kde lze spouštět pouze aplikace z oficiálního obchodu Windows Store, který je tak vhodný spíše pro vzdělávací účely. Alternativně můžete u notebooku 2v1 narazit i na operační systém Google Chrome OS, který je zaměřen zejména na práci s webem.

Oblíbení PC výrobci na trhu

Mezi oblíbené a vyhledávané výrobce notebooků 2v1 aktuálně patří značky jako např. Dell, Lenovo, HP, Apple, Acer, Asus, Microsoft, Umax nebo některé další. Nákupem notebooku těchto ověřených značek zpravidla neuděláte zásadní chybu. Při výběru se pak můžete inspirovat doporučenými nebo aktuálně těmi nejprodávanějšími notebooky na trhu. Před samotným nákupem nezapomeňte prozkoumat dostupné recenze dotykových notebooků, kde najdete i další důležité informace před jejich nákupem.


Doporučené notebooky 2v1 (2024 / 2023)

Inspirujte se aktuální nabídkou nejlepších konvertibilních notebooků podle nákupního průvodce

Tip
1.

Doporučený
notebook 2v1 do 25 000 Kč

HP
Pavilion x360

 • Notebook s tabletem dohromady v podobě HP Pavilion umožňuje 360° otáčení 14 palcového Full HD displeje o rozlišení 1080p
 • Zařízení můžete snadno používat jako běžný laptop, složený tablet či v režimu stojánku nebo ve tvaru obráceného V
 • Konvertibilní 14" notebook pohání moderní procesor Intel Core i5, který na baterie zvládne i ten nejnáročnější pracovní den
Notebook 2v1 HP Pavilion x360Zobrazit nejnižší cenu

Tip
2.

Doporučený
notebook 2v1 do 20 000 Kč

Acer
Spin 3

 • Opravdu povedený konvertibilní notebook zaměřený na aktivní používání spolehlivě zvládne všechny kancelářské práce i multimediální zábavu
 • Tenký a lehký notebook navržený pro cestování, práci i zábavu nabízí 13,3 palcový IPS displej o Full HD rozlišení s podporou dotykového ovládání
 • Notebook 2v1 využívá dostatečně výkonný CPU Intel Core i5 s integrovanou grafikou Intel Iris Xe, 16 GB operační paměti typu DDR4 a 512 GB rychlé SSD úložiště
Notebook 2v1 Acer Spin 3Zobrazit nejnižší cenu

Tip
3.

Doporučený
notebook 2v1 do 15 000 Kč

Lenovo
IdeaPad Flex 5

 • Snadno přenosný multimediální 2v1 notebook IdeaPad Flex 5 s otočným 15,6" displejem o 360° se přizpůsobí každé situaci
 • K dispozici máte nejen režim notebook a tablet, ale také stojánek nebo oblíbený stan, ve kterých oceníte dotykové ovládání
 • Kvalitní tělo s kompaktními rozměry a nízkou hmotností ukrývá dostatečně výkonný procesor Intel Core i3 a rychlý SSD disk s kapacitou 512 GB
Notebook 2v1 Lenovo IdeaPad Flex 5Zobrazit nejnižší cenu

Zobrazit další notebooky 2v1
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších notebookůNakupujte výhodně pouze v e-shopech, kde nabízejí
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka přenosné notebooky


Úvod   Články   O webu

Copyright 2019 - NakupniPruvodce.cz