Úvod / mobilní služby / jak vybrat nejlepší předplacenou kartu


Jak vybrat nejlepší předplacenou kartu

Pořiďte si kvalitní předplacenou SIM kartu s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Jak vybrat nejlepší předplacenou kartu
  • Ušetřete čas i peníze při hledání vhodné předplacené karty pro každodenní použití
  • Jednoduše získejte všechny důležité informace, které potřebujete před výběrem
  • Na základě odborných nebo uživatelských recenzí doporučíme nejlepší službu
  • Jestliže hledáte rychlé řešení, pak zkuste doporučené předplacené karty

Doporučené předplacené karty


Srovnání předplacených karet mobilních operátorů

Porovnejte nejoblíbenější předplacené SIM karty s nejlepším hodnocením (2024 / 2023)

1. místo

OpenCall
OpenCall easy

Hodnocení 90%

Volání: 1,80 Kč/min
SMS zprávy: 1,50 Kč
MMS zprávy: 4,90 Kč
Data: 2 GB / 119 Kč
 
Účtování: 60 + 1
Kredit platný: 12 měs.
Použitá síť: O2

Předplacená karta OpenCallObjednat
SIM kartu

2. místo

MOBIL.CZ
Předplacená karta

Hodnocení 88%

Volání: 2,20 Kč/min
SMS zprávy: 1,50 Kč
MMS zprávy: 5,00 Kč
Data: 200 MB za dobití
 
Účtování: 60 + 1
Kredit platný: 12 měs.
Použitá síť: T-Mobile

Předplacená karta MOBIL.CZObjednat
SIM kartu

3. místo

Oskarta
Předplacená karta

Hodnocení 85%

Volání: 2,00 Kč/min
SMS zprávy: 1,50 Kč
MMS zprávy: 4,50 Kč
Data: 1 GB / 77 Kč
 
Účtování: 60 + 1
Kredit platný: 6 měs.
Použitá síť: Vodafone

Předplacená karta OskartaObjednat
SIM kartu

4. místo

GoMobil
Předplacenka

Hodnocení 82%

Volání: 1,90 Kč/min
SMS zprávy: 1,90 Kč
MMS zprávy: 4,00 Kč
Data: 1 MB / 1 Kč
 
Účtování: 60 + 1
Kredit platný: 3 měs.
Použitá síť: Vodafone

Předplacená karta GoMobilObjednat
SIM kartu

5. místo

Kaktus
Předplacená karta

Hodnocení 80%

Volání: 2,50 Kč/min
SMS zprávy: 1,50 Kč
MMS zprávy: 4,00 Kč
Data: 1 GB / 100 Kč
 
Účtování: 1 + 1
Kredit platný: 12 měs.
Použitá síť: T-Mobile

Předplacená karta KaktusObjednat
SIM kartu

Zobrazit další mobilní tarify
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte výhodné tarify z neveřejné nabídky operátorůProč vybrat předplacenou kartu?

Předplacená SIM karta je vhodná pro všechny uživatele, kteří chtějí mít výdaje za mobilní služby plně pod kontrolou. V případě předplacenek máte na SIM kartě se svým mobilním číslem přednabitou částku (kredit), která se postupně strhává za provedené služby (hovory, SMS zprávy, mobilní data...). Pokud veškerý kredit na předplacené kartě vyčerpáte, potom můžete pouze přijímat hovory. Po opětovném dobití kreditu (např. bankomaty, terminály, internetové bankovnictví, dobíjecí karty...) už můžete plně využívat veškeré mobilní služby.

Předplacené karty jsou vhodné zejména pro méně aktivní uživatele, kteří až tolik nevolají, ale spíše hovory přijímají. Dobíjecí SIM karty zaujmou zároveň ty uživatele, kteří se už nechtějí uvázat k pravidelné měsíční platbě mobilních tarifů, ale požadují cestu beze smluv a závazků. Pokud v jednom měsíci provoláte pouze několik desítek minut a zároveň nebudete odesílat stovky SMS zpráv, potom vám běžný volací kredit (300 Kč) může klidně vystačit i několik měsíců. Tímto způsobem volací kredit tak dobijete jen několikrát do roka. Kdy a kolik peněz budete nakonec do předplacené karty investovat, tedy záleží jen na vás.

Protože se mobilní operátoři snaží poměrně běžně motivovat uživatele k pravidelnějšímu dobíjení kreditu, tak u řady operátorů jste za dobíjení odměněni zajímavým bonusem. Vedle základního ceníku tak můžete po dobití kreditu dočasně získat (zpravidla po dobu 30 dní) nižší cenu za volání, SMS či mobilní internet. V některých případech můžete získat jako odměnu za dobití více kreditu nebo internet zdarma (dle operátora).

Předplacené dobíjecí karty poměrně běžně pořizují rodiče svým dětem, které se tak mohou postupně naučit hospodařit s dostupným kreditem, který mají na měsíc k dispozici. Protože u předplacenek nejste vázáni žádnými závazky ani smlouvou, můžete kdykoliv změnit stávajícího operátora za výhodnější variantu přenesením čísla k jinému poskytovateli.

Dobíjecí SIM karty nejsou samozřejmě pouze o volání nebo psaní běžných SMS zpráv, ale většina mobilních či virtuálních operátorů nabízí u předplacenek i mobilní internet. Vedle poměrně běžného zpoplatnění 1 MB za 1 Kč, které se hodí jen u ojedinělého přístupu k internetu si můžete běžně aktivovat také výhodnější datový balíček. Stejně jako u dražších paušálních tarifů tak u předplacené karty nezůstanete mimo online svět.

Abyste se nespálili při výběru, jednoduše vám poradíme, na které vlastnosti se zaměřit, a jak vybrat nejlepší předplacenou kartu pro každodenní používání.

Nevýhody dobíjecí SIM karty?

Dobíjecí SIM karty oproti celé řadě výhod mohou samozřejmě přinášet také jisté nevýhody. Předplacené karty nejsou vhodné zejména pro aktivní uživatele, kteří tak pravidelně provolají vyšší počet minut nebo odešlou větší množství SMS zpráv v průběhu měsíce. Zároveň u předplacenky musíte počítat s tím, že nabídka dostupných datových balíčků pro internet v mobilu není tak výhodná, jako v případě paušálu.

U předplacené karty si musí uživatelé hlídat dostatečnou výši volacího kreditu, tak aby nedošlo zcela k jeho vyčerpání. V takový moment můžete sice přijímat hovory, ale není možné kromě nouzových čísel (záchranka, hasiči, policie...) z předplacenky volat. V případě nízkého kreditu jste zpravidla upozornění hláškou operátora o jeho aktuálním stavu. Pokud ovšem nedobijete kartu do určitého data (běžně 3 - 12 měsíců podle operátora), tak může dojít k propadnutí zbývajícího kreditu a následně k zablokování SIM karty.

Akční nabídka

Uživatelé dobíjecí SIM karty nemohou také čekávat, že jim mobilní operátor běžně nabídne nový mobilní telefon za zvýhodněnou cenu, tak jako v případě mobilního tarifu. Nicméně kdykoliv se stane volání z předplacenky jakkoliv nevýhodné, tak můžete jednoduše se svým mobilním číslem přejít na paušální tarif.

Základní rady před výběrem

Na českém trhu najdete dostatečně velkou a rozmanitou nabídku dobíjecích SIM karet. S ohledem na specifické potřeby jednotlivých uživatelů (cena volání, SMSkování, internet v mobilu, bonus za dobití, platnost kreditu, pokrytí signálem apod.) není možné jednoduše označit nejvýhodnější předplacenku, protože každá z nich poskytuje zcela různé možnosti. Nicméně při výběru zkontrolujte níže uvedené rady a vámi vybranou předplacenou kartu následně využívejte v rámci nejbližší rodiny, kde můžete ušetřit při volání do stejné sítě nebo případně využitím levnějšího volání na vybraná mobilní čísla.

Při výběru nejvýhodnější předplacené karty patří mezi důležité faktory cena volání a SMS, možnost použití mobilních dat pro internet v mobilu včetně ceny datových balíčků. S cenou hovoru souvisí zároveň také způsob tarifikace (např. 60 + 1), kde většina operátorů účtuje nevýhodně první minutu vždy celou, a teprve u delších hovorů provádí spravedlivé účtování po sekundách. V případě virtuálních operátorů je také vhodné znát použitou síť hlavního mobilního operátora pro představu o pokrytí signálu.

Každá předplacenka má stanovenou platnost kreditu, do kdy musí dojít k jeho opětovnému dobití. Doba platnosti kreditu a minimální výše dobíjecí částky se liší podle použitého operátora. Kredit běžně platí od několika měsíců do 1 roku. Zpravidla v případě virtuálních operátorů poměrně často narazíte na velmi krátkou a omezující platnost kreditu.

Při výběru nové předplacené SIM karty ověřte, zda operátor nepožaduje jakýkoliv zřizovací poplatek a jestli také nabízí bezplatný přenos vašeho čísla do své sítě. Zejména při výběru předplacenky od virtuálního operátora zvažte předem jeho konkurenceschopnost či pozici na tuzemském trhu. Řada virtuálních poskytovatelů mobilních služeb už přecenila konkurenci a vzhledem k nízko nastaveným cenám svoje služby ukončila.

Hledáte dárek pro blízké? Prozkoumejte rady, tipy nebo inspirace a vyberte vhodný dárek pro ženy, zajímavý dárek pro může nebo atraktivní dárek pro děti.

Mobilní nebo virtuální operátor?

Vedle základních mobilních operátorů (O2, Vodafone, T-mobile) působí v České republice i celá řada virtuálních operátorů. Tito virtuální operátoři nemají vybudovanou mobilní síť ani vlastní infrastrukturu (BTS stanice apod.) a svoje služby nabízí skrze některého z plnohodnotných mobilních operátorů. Pokud tedy používáte virtuálního operátora, pak samotný hovor, SMS zprávy a mobilní data technicky zajišťuje klasický operátor.

Nicméně díky řadě velkoobchodních nabídek klasických mobilních operátorů (MNO) ve spojení s mnoha virtuálními operátory (MVNO) se tak na českém mobilním trhu alespoň z menší části otevřelo konkurenční prostředí, ze kterého tak mohou těžit všichni uživatelé mobilních služeb. A zpravidla právě virtuální operátoři nabízejí výhodnější tarify nebo předplacené karty než běžní operátoři. Navíc v případě velkých společností (hypermarkety, sázkové společnosti, dodavatele energií...) můžete navíc získat i řadu rozmanitých bonusů.

Virtuální operátoři mají samozřejmě i svoje nevýhody a nemusí tedy vyhovovat zcela každému uživateli mobilních služeb. V jejich případě pak musíte zpravidla počítat nejen s vyššími poplatky za využití informační linky, ale zároveň i omezenou nabídkou prémiových služeb. V případě virtuálních operátorů pak navíc nemáte nikdy zcela 100% jistotu, že se i pod tlakem silné konkurence udrží trvale na trhu, a ze dne na den neukončí svoje služby.

Oblíbené mobilní služby na trhu

Mezi oblíbené a vyhledávané mobilní služby včetně virtuálních operátorů aktuálně patří O2, Vodafone, T-mobile, SAZKA mobil, Můj kaktus, Oskarta, Tesco Mobile, MOBIL.CZ, Opencall, ČEZ mobil, GoMobil, Fayn, Coop mobil a mnohé jiné. Výběrem mobilní služby od těchto ověřených mobilních operátorů už zpravidla neuděláte zásadní chybu. Při jejich výběru se můžete inspirovat doporučenými i oblíbenými službami na trhu.


Doporučené předplacené karty (2024 / 2023)

Inspirujte se aktuální nabídkou nejlepších předplacených SIM karet podle nákupního průvodce

Tip
1.

Doporučená
předplacená karta

BLESK mobil
předplacenka

Volání 2,50 Kč/min, SMS 1,50 Kč

Virtuální operátor BLESK mobil, který působí v mobilní síti O2 vás zaujme nabídkou doplňkových balíčků, kde můžete volat od 1 Kč za minutu nebo snadno využít neomezené volání na týden. Počítat můžete se zajímavými datovými balíčky, které vám zajistí...

Předplacená karta BLESK mobilObjednat kartu

Tip
2.

Doporučená
předplacená karta

SAZKA mobil
předplacenka

Volání 2,50 Kč/min, SMS 1,50 Kč

S předplacenou kartou SAZKA mobil máte pokrytí po celé ČR ve Vodafone LTE síti. Operátor vás odmění řadou velmi zajímavých výhod za dobití, kde máte na výběr levné volání nebo SMS zprávy od 1 Kč. Vedle výhodných balíčků se každý měsíc hraje o jackpot...

Předplacená karta SAZKA mobilObjednat kartu

Tip
3.

Doporučená
předplacená karta

Tesco Mobile
předplacenka

Volání 2,50 Kč/min, SMS 1,50 Kč

Tesco Mobile nabízí vedle základních cen i řadu odměn za dobití kreditu od částky 300 Kč. Jednoduše pak můžete volat i psát v síti Tesco Mobile zcela zdarma, za volání do ostatních sítí zaplatíte 1,50 Kč/min a SMS zprávy vás vyjdou na 1 Kč. Datové balíčky...

Předplacená karta Tesco MobileObjednat kartu

Zobrazit další mobilní tarify
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte výhodné tarify z neveřejné nabídky operátorůNakupujte výhodně pouze v e-shopech, kde nabízejí
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka mobilní telefony


Úvod   Články   O webu

Copyright 2019 - NakupniPruvodce.cz