Úvod / mobilní služby / jak vybrat nejlepší neomezená data


Jak vybrat nejlepší neomezená data

Pořiďte si kvalitní neomezený tarif s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Jak vybrat nejlepší neomezená data
  • Ušetřete zároveň čas i peníze hledáním neomezeného tarifu pro každodenní použití
  • Jednoduše získejte všechny důležité informace, které potřebujete před výběrem
  • Na základě odborných nebo uživatelských recenzí doporučíme nejlepší službu
  • Jestliže hledáte rychlé řešení, zkontrolujte doporučené neomezené tarify

Doporučené neomezené tarify


Srovnání neomezených dat, volání i SMS v mobilu

Porovnejte nejoblíbenější neomezené tarify pro data, volání i SMS s nejlepším hodnocením (2024 / 2023)

1. místo

Vodafone
Neomezený Super

Hodnocení 94%

Volání: neomezeně
SMS: neomezeně
MMS zprávy: 4,54 Kč
Data: neomezeně
 
Rychlost: až 10 Mb/s
Závazek: bez závazku
Použitá síť: Vodafone

Neomezená data VodafoneMěsíční tarif
871 Kč

2. místo

T-Mobile
Neomezeně XL

Hodnocení 92%

Volání: neomezeně
SMS: neomezeně
MMS zprávy: 4,54 Kč
Data: neomezeně
 
Rychlost: až 15 Mb/s
Závazek: bez závazku
Použitá síť: T-Mobile

Neomezená data T-MobileMěsíční tarif
930 Kč

3. místo

O2
NEO Bronzový

Hodnocení 87%

Volání: neomezeně
SMS: neomezeně
MMS zprávy: 5,60 Kč
Data: neomezeně
 
Rychlost: až 20 Mb/s
Závazek: bez závazku
Použitá síť: O2

Neomezená data O2Měsíční tarif
1 099 Kč

4. místo

O2
NEO Stříbrný

Hodnocení 96%

Volání: neomezeně
SMS: neomezeně
MMS zprávy: 5,60 Kč
Data: neomezeně
 
Rychlost: až 600 Mb/s
Závazek: bez závazku
Použitá síť: O2

Neomezená data O2Měsíční tarif
1 299 Kč

5. místo

Vodafone
Neomezený Basic

Hodnocení 82%

Volání: neomezeně
SMS: neomezeně
MMS zprávy: 4,54 Kč
Data: neomezeně
 
Rychlost: až 2 Mb/s
Závazek: bez závazku
Použitá síť: Vodafone

Neomezená data VodafoneMěsíční tarif
653 Kč

Zobrazit další mobilní tarify
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte výhodné tarify z neveřejné nabídky operátorůProč vybrat neomezená data?

Využíváte naplno mobilní data a denně trávíte čas aktivním surfováním, streamováním hudby a videa, využíváte videohovory, cloudové služby nebo hrajete online hry? Pak jistě velmi dobře víte, jak moc vás omezují běžné mobilní tarify s FUP limitem (maximální objem dat, který můžete v rámci měsíce stáhnout). Pokud chcete zažít naprostou svobodu na internetu, pak využijte měsíční paušál s neomezenými daty, kde už konečně nebudete muset donekonečna počítat zbývající mobilní data.

Neomezená data usnadňují použití mobilního internetu i pro další online služby, které jsou spíše určeny pro internet na doma. Jednoduše tak budete sledovat internetovou televizi (IPTV) včetně oblíbených streamovacích služeb ve vyšší kvalitě nebo lze bez omezení i běžně stahovat rozsáhlé datové soubory (multimédia, aplikace, hry apod.).

Při použití mobilního internetu budete s neomezenými daty konečně neustále online, a to nejen doma, ale zároveň i na chatě či chalupě nebo kdekoliv na cestách v rámci ČR. Nicméně během použití mobilních dat na dovolené nebo pracovní cestě v rámci EU musíte už ovšem počítat s jistým datovým limitem v řádu desítek GB (dle operátora).

Mobilní internet s neomezenými daty je vhodný všude tam, kde nemáte běžně k dispozici spolehlivé bezdrátové připojení WiFi. Pokud pravidelně pracujete na cestách, potom díky přenosnému hotspotu můžete ze smartphonu jednoduše udělat přístupový bod pro notebook a další dotyková zařízení, která běžně používáte.

Abyste se nespálili při výběru, jednoduše vám poradíme, na které vlastnosti se zaměřit, a jak vybrat nejlepší neomezená data pro každodenní používání.

Plně neomezený či datový tarif?

V nabídce českých operátorů již běžně najdete plně neomezené tarify pro mobilní data včetně volání a také odesílání SMS zpráv do všech sítí. S takto vybavenou SIM kartou v mobilním telefonu máte najednou k dispozici všechny důležité mobilní služby. K provozu plně neomezeného tarifu potřebujete jakýkoliv běžně dostupný smartphone, který může být vybaven pouze jedním slotem pro SIM kartu. Možnostem těchto neomezených tarifů samozřejmě odpovídá i vyšší cena, která nemusí být vždy vhodná pro všechny uživatele a primárně míří na datově náročně zákazníky.

Jestliže máte chytrý mobil s možností použití dvou SIM karet, nebo používáte samostatný mobilní telefon, který slouží pouze jako WiFi hotspot, můžete využít cenově dostupnější datový tarif, který slouží jako doplněk ke stávajícímu hlasovému paušálu nebo např. předplacené kartě. Mimo smartphony je uživatelé často využívají přímo v tabletu, nebo ve speciálních modemech či routerech, které mobilní data sdílí napříč WiFi / LAN zařízeními. Nezapomeňte, že čistě datové tarify nejsou primárně určeny k uskutečňování a přijímání běžných hovorů nebo odesílání i přijímání SMS zpráv.

Bez bližších informací nelze dopředu označit, zda je lepší / výhodnější plně neomezený či datový tarif. Vždy záleží na konkrétních potřebách každého mobilního uživatele. Oba mají své výhody i nevýhody.

Základní rady před výběrem

Zatímco u většiny datových tarifů s předem daným objemem mobilních dat běžně surfujete plným potenciálem dostupné 3G / LTE / 5G sítě, která může být maximálně omezena pouze kvalitou mobilního připojení v dané lokalitě, nebo momentálním vytížením, tak zejména v případě nejlevnějších neomezených tarifů mobilní operátoři limitují datové připojení určitou rychlostí. V jejich nabídce tak můžete najít odstupňované nabídky datových tarifů, které se vzájemně liší maximálně dostupnou internetovou rychlostí.

Rychlost do 5 Mb/s stačí na běžné prohlížení webových stránek, vyřizování emailů, navigaci, komunikaci přes messengery nebo streamování hudby a videa v SD rozlišení. Neomezená mobilní data s rychlostí nad 10 Mb/s využijete pro streamování videa v HD rozlišení včetně videohovorů, hraní online her či aktivní používání cloudových služeb. Neomezený internet v mobilu s rychlostí převyšující 20 Mb/s vystačí většině náročnějších uživatelů včetně přehrávání streamovaných VOD služeb v atraktivní 4K UHD kvalitě.

Hledáte dárek pro blízké? Prozkoumejte rady, tipy nebo inspirace a vyberte vhodný dárek pro ženy, zajímavý dárek pro může nebo atraktivní dárek pro děti.

Většina mobilních operátorů běžně uvádí maximální možnou rychlost, nicméně vždy záleží na lokalitě, kvalitě signálu, množství aktivních uživatelů a zároveň typu použité technologie (3G, 4G / LTE, 5G...), která se pro neomezená mobilní data momentálně využívá.

Na trhu najdete dostatečné množství zajímavých datových tarifů, ze kterých si pak vybere většina uživatelů. Při jejich výběru vždy pečlivě zvažte, zda se vám vyplatí zvýhodněny mobilní tarif se závazkem na 24 měsíců, nebo si vystačíte se svobodným paušálem bez závazku na dobu neurčitou, bez sankcí při jeho ukončení. Nicméně u datových tarifu se závazkem lze zpravidla počítat s nižším měsíčním paušálem, nebo mobilním telefonem za zvýhodněnou cenu. Potom je ovšem nutné počítat s případnými poplatky za předčasné ukončení smlouvy včetně nutnosti doplacení ceny za případné dotované mobilní zařízení.

Přestože mobilní operátoři zpravidla neposkytují jednoduché a transparentní smlouvy, tak důrazně doporučujeme při výběru datového tarifu pečlivě prostudovat jejich celé znění. V kombinaci s hlasovým paušálem zároveň nezapomeňte, že bez ohledu na volné minuty či neomezené volání se běžně účtují všechny barevné linky, speciální čísla i prémiové SMS.

Akční nabídka

Máte již sjednaný datový paušál, ale současný tarif vám už nevyhovuje? V tom případě máte již jasnou představu, co od měsíčního paušálu očekávat, jednoduše využijte dostupný srovnávač tarifů, kde zadáte potřebný počet volných minut, SMS zpráv i mobilních dat a jen vyberete nejvýhodnější neomezená data přesně podle vašich požadavků.

Oblíbené mobilní služby na trhu

Mezi oblíbené a vyhledávané mobilní služby včetně virtuálních operátorů aktuálně patří O2, Vodafone, T-mobile, SAZKA mobil, Můj kaktus, Oskarta, Tesco Mobile, MOBIL.CZ, Opencall, ČEZ mobil, GoMobil, Fayn, Coop mobil a mnohé jiné. Výběrem mobilní služby od těchto ověřených mobilních operátorů už zpravidla neuděláte zásadní chybu. Při jejich výběru se můžete inspirovat doporučenými i oblíbenými službami na trhu.


Doporučený neomezený internet v mobilu (2024 / 2023)

Inspirujte se aktuální nabídkou nejlepších neomezených datových tarifů podle nákupního průvodce

Tip
1.

Doporučený
neomezený tarif

Vodafone
Neomezený Super

Běžná rychlost až 10 Mb/s

Volejte neomezeně do všech mobilních i pevných sítí v ČR, posílejte běžné SMS zprávy bez omezení a také surfujte za pomoci neomezených mobilních dat s rychlostí 10 Mb/s. Nenechte se omezovat a využijte neomezený internet v mobilu od operátora Vodafone...

Neomezená data VodafoneMěsíční paušál 799 Kč

Tip
2.

Doporučený
neomezený tarif

O2
NEO Modrý

Běžná rychlost až 10 Mb/s

Neomezený mobilní tarif NEO Stříbrný operátora O2 přináší neomezená data, volání a zároveň i klasické SMS zprávy. Díky dostupné rychlosti až 10 Mb/s můžete zcela plnohodnotně využívat videohovory v SD kvalitě, cloud, hraní online her, streamování hudby...

Neomezená data O2Měsíční paušál 899 Kč

Tip
3.

Doporučený
neomezený tarif

T-Mobile
Neomezeně XL

Běžná rychlost až 15 Mb/s

Využijte služby mobilního operátora T-Mobile a získejte vedle neomezeného volání a SMS do všech sítí zároveň plně neomezená data, kde prvních 15 GB prosurfujete maximální rychlostí a následně až 10 Mbit/s. Standardní rychlost tarifu plně postačí na běžné...

Neomezená data T-MobileMěsíční paušál 930 Kč

Zobrazit další mobilní tarify
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte výhodné tarify z neveřejné nabídky operátorůNakupujte výhodně pouze v e-shopech, kde nabízejí
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka mobilní telefony


Úvod   Články   O webu

Copyright 2019 - NakupniPruvodce.cz