Úvod / televizní služby / jak vybrat nejlepší kabelovou televizi


Jak vybrat nejlepší kabelovou televizi

Pořiďte si kvalitní kabelovou TV s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Jak vybrat nejlepší kabelovou televizi
  • Ušetřete zároveň čas i peníze při hledání vhodné kabelové TV pro každodenní použití
  • Jednoduše získejte všechny důležité informace, které potřebujete před nákupem
  • Na základě odborných nebo uživatelských recenzí doporučíme nejlepší službu
  • Jestliže hledáte rychlé řešení, podívejte se na doporučené kabelové televize

Doporučené kabelové TV


Srovnání kabelových televizí (DVB-C)

Porovnejte nejoblíbenější kabelové TV poskytovatele s nejlepším hodnocením (2024 / 2023)

1. místo

UPC / Vodafone TV
Základní nabídka

Hodnocení 91%

Počet programů: 60
Stanice v HD: 40
 
Přijímač: 70 Kč/měs.
Instalace: 99 Kč
Závazek: 24 měsíců

Kabelová televize UPC / Vodafone TVMěsíčně od
299 Kč

2. místo

Nej TV
Základní nabídka

Hodnocení 90%

Počet programů: 99
Stanice v HD: 45
 
Přijímač: 109 Kč/měs.
Instalace: 0 Kč
Závazek: 24 měsíců

Kabelová televize Nej TVMěsíčně od
190 Kč

3. místo

TETA TV
Základní nabídka

Hodnocení 88%

Počet programů: 48
Stanice v HD: 27
 
Přijímač: 100 Kč/měs.
Instalace: 550 Kč
Závazek: 12 měsíců

Kabelová televize TETA TVMěsíčně od
150 Kč

4. místo

Elsat TV
Základní nabídka

Hodnocení 82%

Počet programů: 98
Stanice v HD: 17
 
Přijímač: 2 000 Kč
Instalace: 500 Kč
Závazek: bez závazku

Kabelová televize Elsat TVMěsíčně od
290 Kč

Zobrazit další doporučené služby
Nevybrali jste si? Nevadí, vyzkoušejte IPTV na 3 měsíce s doplňkovými balíčky zdarmaProč vybrat kabelovou televizi?

Díky kabelové televizi můžete z pohodlí domova jednoduše sledovat stovky televizních kanálů mnoha rozličných žánrů nejen v běžné SD kvalitě, ale zároveň ve velmi atraktivním HD rozlišení, které si zpravidla užijete v českém nebo slovenském znění. Samozřejmostí je tak velmi bohatá nabídka mnoha oblíbených českých, slovenských i zahraničních TV stanic, které uspokojí všechny filmové a seriálové nadšence, dětské diváky nebo sportovní fandy.

Moderní kabelové TV založené na koaxiálním nebo optickém spojení jsou přímo ideální k šíření televizního signálu. Na rozdíl od terestriálního a satelitního vysílání tedy nemůže digitální kabelovou televizi negativně ovlivnit nepříznivé počasí například v podobě velmi silného deště, vichřice, námrazy nebo hustého sněžení. Skvělý obraz u vašich oblíbených televizních pořadů si tak užijete v digitální kvalitě za každé situace.

Díky velmi kvalitní infrastruktuře mohou kabelové společnosti poskytovat vedle televizního vysílání zároveň i další širokopásmové služby. Společně s kabelovou televizí (CATV) tak můžete navíc využívat i hlasové služby a vysokorychlostní připojení k internetu. Při využití více služeb pak můžete získat i výhodnější cenu, nicméně oproti IPTV není použití internetové služby u kabelové televize podmínkou.

Abyste se nespálili při výběru, jednoduše vám poradíme, na které vlastnosti se zaměřit, a jak vybrat nejlepší kabelovou televizi pro každodenní používání.

Co potřebujete k provozu kabelové TV?

Pro příjem digitálního televizního a rozhlasového vysílání prostřednictvím kabelové sítě ve standardu DVB-C musíte být vybaveni kabelovou přípojkou. Dostupnost kabelové sítě je tedy pevně dána infrastrukturou kabelového operátora přímo ve vaší lokalitě, která je ovšem k dispozici pouze ve vybraných městech nebo jejich některých částí. Aby mohla být ve vašem bytě zřízena účastnická zásuvka, musí být v domě nejdříve vybudovány koaxiální nebo hybridní opticko-koaxiální rozvody.

Hlavní nevýhodou kabelové televize je tedy její omezená dostupnost. Provozovatelé kabelových TV (CATV) se tak zpravidla soustředí na velká a střední města v České republice jako např. Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, České Budějovice, Havířov, Opava, Frýdek-Místek, Jihlava, Děčín, Jablonec nad Nisou, Česká Lípa, Prostějov, Přerov, Třebíč, Třinec a samozřejmě řada dalších. Podrobnosti k dostupné lokalitě najdete vždy na stránkách jednotlivých kabelových operátorů.

Zařízení pro televizi přes kabel

Pro sledování digitální kabelové televize (CATV) na obrazovce vaší TV musíte být vybaveni vhodným DVB-C přijímačem. Mezi základní podporované zařízení patří kabelové set-top boxy vybavené dálkovým ovladačem, které přes SCART / HDMI rozhraní propojíte s televizorem. Tyto přijímače mohou být navíc vybaveny vestavěným pevným diskem, který umožňuje snadné nahrávání vybraných pořadů pro jejich pozdější zhlédnutí. DVB-C set-top box pak zpravidla získáte formou pronájmu od provozovatele kabelové televize.

Kabelové vysílání můžete samozřejmě sledovat i bez speciálního kabelového set-top boxu. Pokud vlastníte některý z moderních televizorů jako např. LG, Samsung, Philips, Panasonic, Sony, Android TV a některé další, které jsou běžně vybaveny integrovaným kabelovým tunerem s označením DVB-C, pak stačí do CI / CI+ slotu televizoru vložit kompatibilní CA modul (CAM), který zajistí dekódování kabelového vysílání. Vhodný CA modul můžete najít v nabídce vašeho kabelového operátora.

Ať už využijete samostatný DVB-C set-top box, či televizor s vestavěným DVB-C tunerem, tak v obou případech musíte do přijímače vložit i přístupovou kartu vybraného kabelového operátora, která zajistí sledování placených komerčních stanic. Tuto smart kartu získáte po podpisu smlouvy s poskytovatelem kabelového vysílání.

Jak vybrat kabelového poskytovatele?

Poskytovatelé kabelové televize se liší programovou skladbou, funkcemi a zároveň také nabídkou podporovaných zařízení. Před výběrem nejlepší kabelové televize prozkoumejte dostupnost jednotlivých televizních služeb dle vaší lokality. Následně se zaměřte na základní i rozšířenou nabídku dostupných TV kanálů (vyšší počet TV stanic nemusí být vždy hlavním měřítkem) včetně prémiových TV balíčků, kde najdete filmové a sportovní stanice pro náročné diváky. Samostatnou pozornost si zaslouží také seznam kanálů, které můžete sledovat v atraktivním HD rozlišení. Nezapomeňte, že s ohledem na vybraný TV balíček se výrazně odvíjí měsíční cena televizní služby.

Pokud zvažujete možnost sledování kabelové TV na více televizorech v domácnosti, ověřte předem možnosti i cenu této rozšířené služby. Řada kabelových operátorů nabízí vedle přehledného programového průvodce (EPG), teletextu i nadstandardní TV funkce po připojení DVB-C přijímače k internetu (zpětné zhlédnutí, archiv pořadů, videotéka atd.), pak je ovšem na zvážení, zda už raději rovnou nevyužít rozšířené možnosti internetové televize prostřednictvím IPTV / OTT služby před samotným kabelovým vysíláním.

Akční nabídka

Před podpisem smlouvy s poskytovatelem kabelové televize si samozřejmě nezapomeňte pečlivě prostudovat všechny smluvní závazky, podmínky i případné sankce vyplývající z předčasného ukončení / zrušení smlouvy, zejména pokud byla sjednána na dobu určitou (zpravidla se jedná o případy, kdy využijete montáž či dodání zařízení za dotovanou cenu).

Hledáte dárek pro blízké? Prozkoumejte rady, tipy nebo inspirace a vyberte vhodný dárek pro ženy, zajímavý dárek pro může nebo atraktivní dárek pro děti.

Oblíbené kabelové TV na trhu

Mezi oblíbené a vyhledávané kabelové TV v současnosti patří služby jako např. UPC, Nej, TETANET, Elsat, SATT, Noel, ale také některé další. Výběrem kabelové televize od těchto ověřených služeb zpravidla neuděláte zásadní chybu. Při jejich výběru se lze inspirovat doporučenými nebo oblíbenými službami.


Doporučené kabelové televize (2024 / 2023)

Inspirujte se aktuální nabídkou nejlepších kabelových televizí podle nákupního průvodce

Tip
1.

Doporučená
kabelová televize

UPC / Vodafone TV
DVB-C televize

max. 100 programů (až 42 v HD)

Užijte si bohatou televizní zábavu se službou od UPC s celorepublikovou působností. Kabelová televize nabízí množství oblíbených TV stanic, které dokáží spolehlivě zabavit každého člena rodiny. Vedle základní programové nabídky si užijete videotéku bez poplatku...

Kabelová televize UPC / Vodafone TVMěsíčně od 299 Kč

Tip
2.

Doporučená
kabelová televize

Nej TV
DVB-C televize

max. 175 programů (až 45 v HD)

Digitální kabelová televize Nej běžně poskytuje televizní služby ve více než 100 obcích po celém území České republiky. Dostatečně velká a zajímavá programová nabídka uspokojí všechny filmové nadšence, seriálové maniaky, sportovní fandy i dětské diváky...

Kabelová televize Nej TVMěsíčně od 190 Kč

Tip
3.

Doporučená
kabelová televize

TETA TV
DVB-C televize

max. 128 programů (až 58 v HD)

Vyzkoušejte kabelovou TV TETANET a využijte největší optickou síť v Ústí nad Labem a blízkém okolí. Těšit se můžete na skvělý obraz i široký výběr mnoha velmi oblíbených českých, slovenských i zahraničních TV programů, u kterých se budete bavit každý den...

Kabelová televize TETA TVMěsíčně od 150 Kč

Zobrazit další doporučené služby
Nevybrali jste si? Nevadí, vyzkoušejte IPTV na 3 měsíce s doplňkovými balíčky zdarmaNakupujte výhodně pouze v e-shopech, kde nabízejí
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka Smart televize


Úvod   Články   O webu

Copyright 2019 - NakupniPruvodce.cz