Úvod / televizní služby / jak vybrat nejlepší streamovací službu


Jak vybrat nejlepší streamovací službu

Pořiďte si kvalitní streamovací službu s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Jak vybrat nejlepší streamovací službu
  • Ušetřete čas i peníze při hledání vhodné streamovací služby pro každodenní použití
  • Jednoduše získejte všechny důležité informace, které potřebujete před nákupem
  • Na základě odborných nebo uživatelských recenzí doporučíme nejlepší službu
  • Jestliže hledáte rychlé řešení, pak zkuste doporučené streamovací služby

Doporučené streamovací služby


Srovnání streamovacích služeb s měsíčním předplatným

Porovnejte nejoblíbenější streamovací služby s nejlepším hodnocením (2024 / 2023)

1. místo

HBO GO
Video on Demand

Hodnocení 94%

Filmy / seriály: 1 600
Čeština: cca 100 %
 
Kvalita: SD, HD
Offline sledování: ne
Na zkoušku: ne

Streamovací služba HBO GOMěsíčně od
199 Kč

2. místo

Netflix
Video on Demand

Hodnocení 92%

Filmy / seriály: 6 000
Čeština: cca 45 %
 
Kvalita: SD, HD, 4K
Offline sledování: ano
Na zkoušku: ne

Streamovací služba NetflixMěsíčně od
199 Kč

3. místo

Voyo
Video on Demand

Hodnocení 84%

Filmy / seriály: 2 000
Čeština: cca 100 %
 
Kvalita: SD, HD
Offline sledování: ne
Na zkoušku: 7 dní

Streamovací služba VoyoMěsíčně od
159 Kč

4. místo

Prime Video
Video on Demand

Hodnocení 83%

Filmy / seriály: 800
Čeština: cca 10 %
 
Kvalita: SD, HD
Offline sledování: ano
Na zkoušku: 30 dní

Streamovací služba Prime VideoMěsíčně od
79 Kč

5. místo

Apple TV+
Video on Demand

Hodnocení 60%

Filmy / seriály: 50
Čeština: cca 90 %
 
Kvalita: SD, HD, 4K
Offline sledování: ano
Na zkoušku: 7 dní

Streamovací služba Apple TV+Měsíčně od
199 Kč

Zobrazit další doporučené služby
Nevybrali jste si? Nevadí, vyzkoušejte IPTV na 3 měsíce s doplňkovými balíčky zdarmaProč vybrat streamovací službu?

V nabídce streamovacích služeb najdete bohatou knihovnu nejnovějších blockbusterů, ověřené filmové tituly, nekonečnou záplavu atraktivních seriálů včetně dechberoucích dokumentů, které uspokojí i ty nejnáročnější diváky. Oproti online videopůjčovně umožňují streamovací služby s měsíčním předplatným neomezené sledování dostupných pořadů, a to zcela bez ohledu na počet jejich přehrání. Klidně si každý den užijte jedinečný filmový či seriálový maraton, u kterého se spolehlivě zabavíte.

S placenou streamovací video službou můžete jednoduše nahradit běžné lineární televizní vysílání, kde zpravidla po zapnutí televizoru najdete pouze nudnou reprízu TV pořadu nebo vzhledem k množství reklam většinu zajímavějších pořadů už nikdy nedokoukáte do konce. Streamovací služby (Video on Demand - VoD) nabízí širokou knihovnu atraktivních pořadů dostupných bez komerčních reklam, které si snadno přehrajete kdykoliv či kdekoliv podle momentální chuti a nálady. Konečně tak nemusíte čekat až do večera na zajímavý program vysílaný v běžné televizi.

U streamovacích služeb se obrovská nabídka filmů, dětských pořadů, dokumentů a dalšího audiovizuálního obsahu s každým týdnem opakovaně rozšiřuje o další zajímavé tituly včetně nejnovějších epizod rozmanitých a oblíbených seriálů. Zpočátku možná budete až překvapení množstvím dostupných pořadů a jediným problémem tak bude, kterému z nabízených titulů věnovat pozornost. Naštěstí lze kdykoliv využít nabídku nejsledovanějších filmů, prozkoumat hodnocení, zvolit výběr dle kategorie, žánru, herce, a to včetně dalších vodítek, které usnadní správný výběr vhodného filmu či seriálu.

Abyste se nespálili při výběru, jednoduše vám poradíme, na které vlastnosti se zaměřit, a jak vybrat nejlepší streamovací službu pro každodenní používání.

Co potřebujete k provozu VoD?

K provozu oblíbené služby videa na vyžádání (zkr. VoD z anglického Video on Demand), která umožňuje sledování videa podle vlastního výběru, potřebujete pouze dostatečně stabilní internetové připojení od jakéhokoliv poskytovatele (ISP). Doporučená nebo minimální rychlost internetu se liší v závislosti na vybraném poskytovateli streamovací platformy včetně použité kvality, ale běžně se pohybuje kolem 5 Mb/s. Online videotéku tedy jednoduše zprovozníte ve většině domácností s běžným internetovým přípojením.

Většina provozovatelů streamovací služby s měsíčním předplatným navíc podporuje také moderní kódování s adaptivním bitovým tokem, díky tomu si tak přehrajete audiovizuální obsah i na pomalejším připojení. Video na vyžádání tedy snadno spustíte nejen na domácí internetové přípojce, ale zároveň budete jednoduše sledovat online videotéku i přes datové připojení vašeho mobilního operátora na cestách, chalupě nebo dovolené v rámci celé EU. Pouze si u mobilních zařízení musíte ohlídat množství přenesených dat (FUP), které streamovací služby spotřebují. Mobilní operátoři ovšem poskytují i speciální balíčky / tarify s podporou vybraných VoD služeb, kde se mobilní data nezapočítávají.

Na čem sledovat streamovací služby?

Všechny dostupné pořady můžete na streamovací službě pohodlně sledovat na celé řadě rozmanitých zařízení. Zpravidla mezi ně patří moderní Smart TV (Samsung, Sony, LG, Philips, Panasonic, Android TV, ale i řada dalších), které po připojení k internetu rozšíříte o vhodnou aplikaci vybraného VoD poskytovatele. Službu zároveň spustíte také na osobním počítači (PC, Mac) nebo přenosném notebooku za pomoci běžného webového prohlížeče.

Jestliže chcete nabídku online videotéky sledovat na vaší velké televizní obrazovce, můžete dokonce počítat s podporou vybraných herních konzolí nové generace (Nintendo, Sony PlayStation, Microsoft Xbox) včetně některých Blu-Ray přehrávačů, domácích kinech nebo i multimediálních centrech (Apple TV, Nexus Player, Google Chromecast, Roku apod.).

Naprostou samozřejmostí je podpora oblíbených mobilních zařízení (smartphony, tablety) vybavené moderním operačním systémem Apple iOS a Google Android, pro které zpravidla najdete i samostatnou streamovací aplikaci. U vybraných streamovacích služeb dostupná aplikace umožňuje kromě řady základních funkcí i nahrávání vybraných filmů nebo seriálů do mobilního zařízení (například na domácím WiFi připojení) pro možnost jejich pozdějšího offline sledování / přehrání.

Jak vybrat vhodného poskytovatele?

Před výběrem zahraniční streamovací služby se zejména neanglicky mluvící uživatelé musí rozhodnout podle dostupnosti a množství pořadů s českým dabingem či titulky, které naštěstí VoD poskytovatelé neustále rozšiřují. U většiny filmů a seriál je ovšem zpravidla nutné počítat s originálním zvukem a českými titulky. Jistě nelze opomenout i dostupnou kvalitu obrazu a zvuku, kde najdete pořady streamované v SD, HD nebo 4K UHD rozlišení. Nabídka se však může lišit nejen dle streamovací služby, ale i v rámci dostupných balíčků.

Při výběru provozovatele VoD služeb zohledněte také podporu vybraných zařízení včetně možnosti sledování videa na vyžádání na více zařízení zároveň v rámci jednoho rodinného účtu. Výběr nejlepší streamovací služby může samozřejmě zároveň ovlivnit i nabídka dostupných titulů a žánrů včetně těch netradičních (anime, alternativní filmová tvorba, festivalové tituly...). Řada poskytovatelů zároveň nabízí množství exkluzivních filmů i seriálů z vlastní produkce, které pak na konkurenční online videotéce nenajdete.

Nejednodušší možnost jak službu videa na vyžádání (VoD) vyzkoušet, je využít zkušební bezplatnou dobu vybrané streamovací platformy k prozkoumaní dostupné nabídky včetně ověření funkčnosti. Po krátké registraci tak během okamžiku získáte po vybraný čas zcela zdarma stovky a tisíce zajímavých filmových titulů ihned k dispozici, kde si tak legální sledování filmů a seriálů na internetu sami ověříte přímo na vašem internetovém připojení. Pouze musíte počítat s tím, že pro dokončení registrace je nutné zadat číslo platební karty (MasterCard, Visa, PayPal), pokud ovšem ve zkušební době službu aktivně zrušíte, nebude vám stržen žádný poplatek. Nicméně i samotné placené členství beze smluv a závazků lze kdykoliv jednoduše zrušit / ukončit.

Akční nabídka

Co se vám u řady streamovacích služeb už nemusí líbit? Kromě nedostatečného počtu titulů s českým dabingem nebo titulky mohou některé pořady z nabídky online videotéky dočasně či dokonce trvale zmizet. Dalším limitem je častá geografická blokace, kde najdete výrazné rozdíly v nabídce pořadů mezi jednotlivými zeměmi (typicky evropské státy a USA) v rámci stejné online videotéky. Mezi nejčastější důvody zpravidla patří licenční podmínky, kdy mohou být vybrané pořady z vlastní produkce dočasně zapůjčeny některé TV stanici, nebo naopak některým filmům z jiné distribuce po čase vyprší licenční práva.

Hledáte dárek pro blízké? Prozkoumejte rady, tipy nebo inspirace a vyberte vhodný dárek pro ženy, zajímavý dárek pro může nebo atraktivní dárek pro děti.

Oblíbené VOD služby na trhu

Mezi oblíbené a vyhledávané streamovací služby s paušálním poplatkem současnosti patří např. HBO GO, Netflix, Amazon Prime Video, Apple TV+, Disney+ a některé další. Výběrem online videotéky od těchto ověřených značek zpravidla neuděláte zásadní chybu. Při jejich výběru se můžete inspirovat doporučenými i oblíbenými službami.


Doporučené streamovací služby (2024 / 2023)

Inspirujte se aktuální nabídkou nejlepších streamovacích služeb podle nákupního průvodce

Tip
1.

Doporučená
streamovací služba

Netflix
Video on Demand

v nabídce cca 6 000 titulů

Sledujte neomezeně nejnovější filmy a jedinečné seriály bez jediné reklamy s oblíbenou streamovací službou Netflix. Plně k dispozici máte neustále se rozrůstající nabídku filmů, seriálů či dokumentů včetně zajímavých pořadů z originální produkce Netflix...

Streamovací služba NetflixMěsíčně od 199 Kč

Tip
2.

Doporučená
streamovací služba

HBO GO
Video on Demand

v nabídce cca 1 600 titulů

Z nabídky filmové knihovny HBO GO budete kdykoliv a zároveň kdekoliv sledovat nejen oblíbené seriály z originální produkce HBO, ale navíc po omezenou dobu získáte také přístup k populárním blockbusterům, komediím, dokumentům od jiných filmových studií...

Streamovací služba HBO GOMěsíčně od 199 Kč

Tip
3.

Doporučená
streamovací služba

Voyo
Video on Demand

v nabídce cca 2 000 titulů

Na streamovací platformě Voyo najdete rozsáhlou knihovnu českých i zahraničních filmů včetně oblíbených pohádek zcela bez reklam. Těšit se můžete na seriály z produkce TV Nova, které budete sledovat až se 7denním předstihem. Zároveň si užijete sportovní přenosy...

Streamovací služba VoyoMěsíčně od 159 Kč
7 dní
zdarma

Zobrazit další doporučené služby
Nevybrali jste si? Nevadí, vyzkoušejte IPTV na 3 měsíce s doplňkovými balíčky zdarmaNakupujte výhodně pouze v e-shopech, kde nabízejí
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka Smart televize


Úvod   Články   O webu

Copyright 2019 - NakupniPruvodce.cz