Úvod / televizní služby / jak vybrat nejlepší internetovou televizi


Jak vybrat nejlepší internetovou televizi

Pořiďte si kvalitní IPTV / OTT službu s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Jak vybrat nejlepší internetovou televizi
  • Ušetřete čas i peníze při hledání vhodné internetové televize pro každodenní použití
  • Jednoduše získejte všechny důležité informace, které potřebujete před nákupem
  • Na základě odborných nebo uživatelských recenzí doporučíme nejlepší službu
  • Jestliže hledáte rychlé řešení, podívejte se na doporučené internetové TV

Doporučené internetové TV


Srovnání internetových televizí (IPTV / OTT)

Porovnejte nejoblíbenější internetové televize s nejlepším hodnocením (2024 / 2023)

1. místo

Vodafone TV
Televize přes internet

Hodnocení 91%

Počet programů: 156
Stanice v HD: 116
 
Archiv vysílání: 7 dní
Nahrávání: 100 hod.
Počet streamů: 3
Zátěž linky: 7 Mb/s

Internetová televize Vodafone TVMěsíčně od
320 Kč
Nyní
akce

2. místo

Telly TV
Televize přes internet

Hodnocení 89%

Počet programů: 120
Stanice v HD: 84
 
Archiv vysílání: 7 dní
Nahrávání: 30 hod.
Počet streamů: 4
Zátěž linky: 6 Mb/s

Internetová televize Telly TVMěsíčně od
250 Kč
Nyní
akce

3. místo

NejPřipojení TV
Televize přes internet

Hodnocení 87%

Počet programů: 117
Stanice v HD: 57
 
Archiv vysílání: 7 dní
Nahrávání: 20 hod.
Počet streamů: 4
Zátěž linky: 10 Mb/s

Internetová televize NejPřipojení TVMěsíčně od
169 Kč
Nyní
akce

4. místo

PODA TV
Televize přes internet

Hodnocení 84%

Počet programů: 102
Stanice v HD: 54
 
Archiv vysílání: 7 dní
Nahrávání: 20 hod.
Počet streamů: 5
Zátěž linky: 6 Mb/s

Internetová televize PODA TVMěsíčně od
199 Kč

5. místo

Skylink Live TV
Televize přes internet

Hodnocení 81%

Počet programů: 83
Stanice v HD: 60
 
Archiv vysílání: 7 dní
Nahrávání: ne
Počet streamů: 4
Zátěž linky: 10 Mb/s

Internetová televize Skylink Live TVMěsíčně od
179 Kč
Nyní
akce

Zobrazit další doporučené služby
Nevybrali jste si? Nevadí, vyzkoušejte IPTV na 3 měsíce s doplňkovými balíčky zdarmaProč vybrat internetovou televizi?

Stále se zvyšující počet uživatelů může potvrdit, že internetová televize patří mezi moderní a oblíbené platformy určené ke sledování TV vysílání. Vedle opravdu velkého počtu českých, slovenských, ale i zahraničních stanic budete množství oblíbených TV pořadů zároveň sledovat v atraktivní HD kvalitě, která odpovídá možnostem vašeho moderního televizoru.

Mezi největší přednosti sledování televize přes internet patří funkce zpětného zhlédnutí, se kterou vám už žádný zajímavý TV pořad, nejnovější film, oblíbený seriál, poučný dokument či důležité sportovní utkání neuteče. Vedle lineárního živého vysílání si tak jednoduše pustíte jakýkoliv již odvysílaný TV pořad zpětně. Délka zpětného zhlédnutí se pohybuje v rozmezí 3 až 30 dnů v závislosti na poskytovateli, ale zpravidla máte k dispozici 7 dní. S internetovou televizí už konečně nebudete sledovat přesný vysílací čas. K televizoru tedy usednete až budete mít správnou náladu a během okamžiku pustíte právě rozehraný film od začátku, nebo si jednoduše přehrajete včerejší díl oblíbeného seriálu. V takový moment můžete navíc přetáčet nudné pasáže nebo dokonce i přeskakovat otravné reklamy.

Kromě samotného zpětného zhlédnutí můžete také zpravidla počítat s možností nahrávání pořadů do vzdáleného úložiště (cloud) pro jejich ještě pozdější zhlédnutí. Samozřejmostí je možnost pozastavení živého vysílání a následné pokračování ve sledování zcela bez přerušení. Během večerního zpravodajství můžete kdykoliv zmáčknout pauzu na ovladači a na moment odběhnout, aniž by vám uteklo cokoliv důležitého, nebo jednoduše přetočíte zpět vítězný moment sportovního utkání a užijete si jej opakovaně. Navíc můžete pozastavit rozkoukaný film na obrazovce TV a později pokračovat ve sledování z postele na telefonu.

Mezi zajímavé funkce vybraných internetových televizí patří i další doplňkové služby jako online videotéka s řadou nejnovějších filmových trháků nebo možnost sledování různých kanálů na několika zařízeních najednou v rámci jedné domácnosti (poskytovatel IPTV nabízí více streamů). Konečně se doma nemusíte hádat, který TV pořad dostane přednost a každý člen rodiny může sledovat svůj oblíbený program zcela nezávisle.

Abyste se nespálili při výběru, jednoduše vám poradíme, na které vlastnosti se zaměřit, a jak vybrat nejlepší internetovou televizi pro každodenní používání.

Co potřebujete ke sledování IPTV?

K provozu internetové televize známé i pod označením IPTV (Internet Protocol Television) či OTT (Over The Top) potřebujete pouze stabilní internetové připojení, které zpravidla může být od jakéhokoliv poskytovatele (ISP). Doporučená či minimální rychlost se liší v závislosti na použitém IPTV provozovateli, ale běžně se pohybuje od 2 do 10 Mb/s. Televize přes internet je tedy dostupná většině domácnosti s běžným internetovým přípojením. Je ovšem nutné počítat s tím, že při sledování IPTV televize se nutně zpomalí internetová linka, kterou zároveň používáte k surfování či online hraní her. Vybírejte tedy IPTV službu i podle zátěže na linku v závislosti na rychlosti vašeho připojení. Pokud navíc budete sledovat IPTV televizi na více zařízeních najednou, musíte počítat s tím, že se i její datový tok dále násobí.

Na trhu najdete i IPTV provozovatele, kteří díky modernímu kódování s adaptivním bitovým tokem můžete využívat nejen na internetové přípojce doma či kanceláři, ale snadno je také zprovozníte přes datové připojení vašeho mobilního telefonu nejen kdekoliv v České republice, ale zároveň také po celé EU. Jen si musíte ohlídat množství přenesených dat, které internetová televize spotřebuje. Mobilní operátoři naštěstí poskytují speciální tarify s podporou vybraných IPTV služeb, kde se mobilní data nespotřebovávají. Snadno pak tedy budete sledovat oblíbené TV pořady na chalupě, během cest či zahraniční dovolené v EU.

Zařízení pro televizi přes internet

S dostatečně rychlým a zároveň stabilním internetovým připojením je televize přes internet dostupná kdekoliv v ČR, nicméně ke sledování IPTV / OTT služeb zároveň potřebujete také kompatibilní zařízení. Většina IPTV poskytovatelů podporuje hned několik způsobů, jak pohodlně sledovat internetovou televizi na různých zařízeních. Možnosti se ovšem u jednotlivých IPTV vzájemně liší (časem se mohou i rozšiřovat). S ohledem na jednoduchost si pak televizi přes internet zapojíte samoinstalací (nemusíte nic vrtat, ani složitě montovat).

Televizi přes internet lze zcela nejběžněji sledovat na nejnovější generaci Smart TV (Samsung, LG, Philips, Sony, Panasonic, Android TV a řadě dalších), které stačí připojit k internetu přes vhodnou IPTV aplikaci pro vybranou Smart TV. Pokud ovšem váš televizor nedisponuje chytrými funkcemi nebo podporou vybrané IPTV / OTT služby, pak v nabídce poskytovatele televize přes internet zpravidla najdete IPTV set-top box, který funguje na jakémkoliv TV (pak ovšem musíte počítat s nákupem či pronájmem takového zařízení).

Internetovou televizi navíc jednoduše spustíte také na běžném počítači či notebooku skrze webové rozhraní internetového prohlížeče (Chrome, Firefox, Opera, Safari, Edge a další) na portálu IPTV provozovatele. Na jakékoliv internetové přípojce a kdekoliv na území EU si tak snadno pustíte v PC živé televizní vysílání či zajímavý pořad z TV archivu.

Zcela běžně můžete počítat s podporou mobilních zařízení (chytré mobilní telefony, tablety) s operačním systémem Apple iOS, Google Android nebo Windows Phone, kde díky dostupné IPTV aplikaci máte plně k dispozici všechny zajímavé a nejdůležitější funkce televize přes internet. Jestliže u mobilních zařízení nevyužíváte WiFi připojení, pak musíte brát ohled i na spotřebovaná mobilní data či využít speciální balíčky mobilních operátorů, kde si nemusíte lámat hlavu s datovým limitem.

Vedle moderního Smart televizoru, multimediálního IPTV set-top boxu, domácího PC nebo běžného smartphonu a oblíbeného tabletu umožňují některé televize přes internet také sledování TV vysílání přes multimediální centrum Apple TV, Google Chromecast, Xiaomi Mi TV Box, které dokáži proměnit váš obývací pokoj v komplexní centrum zábavy. Vybrané IPTV služby už dokonce spustíte také skrze herní konzole nové generace jako je Microsoft Xbox, nVidia Shield nebo herní systém Razer Forge.

Jak vybrat IPTV / OTT poskytovatele?

Dostupní IPTV / OTT poskytovatele v ČR se vzájemně liší programovou skladbou, funkcemi i nabídkou podporovaných zařízení. Na začátku výběru nejlepší internetové televize tak prozkoumejte základní i rozšířenou nabídku dostupných TV programů (vyšší počet TV stanic nemusí být vždy hlavní měřítko) včetně možnosti rozšiřujících TV balíčků, kde najdete prémiové filmové i sportovní stanice určené pro náročnější diváky. Samostatnou pozornost si následně zaslouží i seznam a počet kanálů, které jsou vysílány v atraktivním HD rozlišení. Nezapomeňte, že s ohledem na vybraný TV balíček se výrazně odvíjí měsíční cena.

Při používání televize přes internet máte k dispozici celou řady funkcí, mezi kterými běžně najdete kvalitní EPG, pokročilé vyhledávání, pauzu v živém vysílání, přehrání od začátku, přetáčení, archiv TV programů nebo dostupnost v rámci celé EU. Jednotlivé IPTV služby se především liší v délce zpětného přehrávání (timeshift), možností nahrávání pořadů, počtem dostupných streamů či zařízení pro nezávislé sledování TV na více zařízeních najednou bez příplatku. Dodatečnou výhodou může být dostupnost online videotéky s placeným přístupem a tituly zdarma dle vlastního výběru, kde můžete kdykoliv sledovat zajímavé filmové novinky a exkluzivní seriály určené pro celou rodinu.

Při výběru nezapomeňte zohlednit i rychlost, kterou IPTV / OTT služba vyžaduje s ohledem na vaše stávající internetového připojení. Důležitý je samozřejmě také výběr vhodného poskytovatele internetové televize podle podporovaných zařízení (Smart TV, IPTV STB, PC, smartphone, tablet, multimediální přehrávač, herní konzole...), a to včetně použitelnosti dostupných aplikací, které budete ke sledování aktivně používat. Při nutnosti použití IPTV set-top boxu (zejména u starších TV) předem zkontrolujte cenu za nákup takového zařízení či jeho pronájem, který se promítne do měsíční platby. V případě možnosti sledování IPTV na několika zařízeních současně je vhodné předem ověřit, zda se jedná o zcela libovolné platformy, nebo poskytovatel internetové televize limituje / omezuje použití na specifická zařízení. Vedle pravidelné měsíční platby musíte počítat s tím, že někteří poskytovatelé televize přes internet mohou požadovat i jednorázový poplatek za zřízení / aktivaci služby.

Akční nabídka

Během příjmu televize přes internet se bohužel můžete setkat také s řadou potíží, které se mohu vyskytnout nejen ze strany IPTV poskytovatele, ale mohou být způsobeny i poruchou provozovatele internetu (ISP). Mezi nejčastější problémy patří špatná synchronizace obrazu a zvuku, opakované výpadky ve vysílání, zhoršená obrazová kvalita, sekání či kostičkování, nefunkční HD kanály, výrazné zpoždění živého vysílání a podobně. V ideálním případě tedy nejdříve využijte internetovou televizi s nezávazným vyzkoušením na zkušební dobu zdarma a jednoduše tak ověřte funkčnost IPTV služby. Zároveň upřednostněte televizi přes internet bez závazku a pečlivě zvažte ty, které vyžadují smluvní závazek na 24 měsíců, kde není možné provést okamžitou výpověď prostým ukončením úhrady měsíčního poplatku.

Hledáte dárek pro blízké? Prozkoumejte rady, tipy nebo inspirace a vyberte vhodný dárek pro ženy, zajímavý dárek pro může nebo atraktivní dárek pro děti.

Oblíbené internetové TV na trhu

Mezi oblíbené a vyhledávané internetové TV v současnosti patří služby jako Skylink Live TV, Digi TV, Telly TV, O2 TV, T-Mobile TV, Vodafone TV, Sledování TV, Lepší TV, Kuki TV a další IPTV. Výběrem internetové televize těchto ověřených služeb tak zpravidla neuděláte zásadní chybu. Při jejich výběru se lze inspirovat i doporučenými či oblíbenými službami.


Doporučené internetové televize (2024 / 2023)

Inspirujte se aktuální nabídkou nejlepších internetových televizí podle nákupního průvodce

Tip
1.

Doporučená
internetová televize

Vodafone TV
Digitální televize

max. 145 programů (až 100 v HD)

Sledujte bohatou nabídku českých, slovenských nebo zahraničních kanálů s moderní televizí Vodafone TV. Využijte zpětné přehrávání již odvysílaných pořadů až 7 dní zpětně v HD kvalitě, se kterým vám konečně neuteče žádný důležitý film, seriál, dokument...

Internetová televize Vodafone TVMěsíčně od 320 Kč
nyní
akce

Tip
2.

Doporučená
internetová televize

Telly TV
Internetová televize

max. 121 programů (až 78 v HD)

Moderní internetová televize Telly TV (dříve známá i jako Digi TV / Digi2GO) přináší na obrazovky televizorů včetně mnoha multimediálních zařízení velmi bohatou škálu televizních kanálů, které naplno uspokojí každého člena celé vaší rodiny. Využít můžete...

Internetová televize Telly TVMěsíčně od 250 Kč
sleva
3 měsíce

Tip
3.

Doporučená
internetová televize

NejPřipojení TV
Televize přes internet

max. 107 programů (až 57 v HD)

Cenově dostupná TV přes internet NejPřipojení TV poskytuje bohatou televizní zábavu, u které se spolehlivě zabaví filmoví i seriáloví nadšenci, sportovní fanoušci nebo i nejmenší diváci. Oblíbené TV pořady budete sledovat až na čtyřech zařízeních současně...

Internetová televize NejPřipojení TVMěsíčně od 169 Kč
sleva
3 měsíce

Zobrazit další doporučené služby
Nevybrali jste si? Nevadí, vyzkoušejte IPTV na 3 měsíce s doplňkovými balíčky zdarmaNakupujte výhodně pouze v e-shopech, kde nabízejí
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka Smart televize


Úvod   Články   O webu

Copyright 2019 - NakupniPruvodce.cz