Úvod / televizní služby / jak vybrat nejlepší satelitní televizi


Jak vybrat nejlepší satelitní televizi

Pořiďte si kvalitní satelitní TV s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Jak vybrat nejlepší satelitní televizi
  • Ušetřete zároveň čas i peníze při hledání vhodné satelitní TV pro každodenní použití
  • Jednoduše získejte všechny důležité informace, které potřebujete před nákupem
  • Na základě odborných nebo uživatelských recenzí doporučíme nejlepší službu
  • Jestliže hledáte rychlé řešení, podívejte se na doporučené satelitní televize

Doporučené satelitní TV


Srovnání satelitních televizí (DVB-S / S2)

Porovnejte nejoblíbenější satelitní poskytovatele s nejlepším hodnocením (2024 / 2023)

1. místo

Skylink
Satelitní televize

Hodnocení 91%

Počet programů: 140
Stanice v HD: 74
 
Přijímač: zdarma
Instalace: od 1 Kč
Závazek: 24 měsíců

Satelitní televize SkylinkMěsíčně od
179 Kč

2. místo

Telly TV
Satelitní televize

Hodnocení 89%

Počet programů: 95
Stanice v HD: 46
 
Přijímač: 90 Kč/měs.
Instalace: 1 000 Kč
Závazek: 24 měsíců

Satelitní televize Telly TVMěsíčně od
250 Kč
Nyní
akce

3. místo

freeSAT
Satelitní televize

Hodnocení 88%

Počet programů: 130
Stanice v HD: 66
 
Přijímač: zdarma
Instalace: 0 Kč
Závazek: 24 měsíců

Satelitní televize freeSATMěsíčně od
259 Kč

4. místo

T-Mobile SAT TV
Satelitní televize

Hodnocení 86%

Počet programů: 115
Stanice v HD: 54
 
Přijímač: 50 Kč/měs.
Instalace: 199 Kč
Závazek: 24 měsíců

Satelitní televize T-Mobile SAT TVMěsíčně od
399 Kč

Zobrazit další doporučené služby
Nevybrali jste si? Nevadí, vyzkoušejte IPTV na 3 měsíce s doplňkovými balíčky zdarmaProč vybrat satelitní televizi?

Satelitní TV dlouhodobě funguje jako alternativa k pozemnímu televiznímu vysílání, díky satelitní televizi tak můžete poměrně jednoduše sledovat velké množství českých nebo i zahraničních TV stanic, kde najdete velmi široké zastoupení filmových, zpravodajských, dokumentárních, sportovních i dětských pořadů vysílaných v češtině i slovenštině. Z pestré programové nabídky si tak snadno vybere každý člen domácnosti. Se satelitní TV si navíc celou řadu televizních kanálů naplno užijete i ve vysoké HD kvalitě (High Definition) ideálně se systémem domácího kina. Nicméně u této televizní platformy pak musíte nutně počítat s pravidelnými měsíčními poplatky.

Součástí satelitního vysílání je samozřejmě i podrobný elektronický programový průvodce (EPG), který dokáže spolehlivě nahradit papírový televizní program dodávaný např. formou přílohy novinových magazínů. Přímo na obrazovce televizoru si jednoduše prohlédnete kompletní přehled vysílaných pořadů jednotlivých TV stanic, a to zpravidla až na 7 dní dopředu, kde můžete najít celou řadu zajímavých informací a podrobností.

S ohledem na způsob příjmu satelitního vysílání je tato oblíbená TV platforma dostupná kdekoliv po České republice a je zpravidla téměř jedno, kde bydlíte. Satelitní televizi tak především uvítají diváci z oblastí se špatným pozemním signálem, ti kteří v domě nemají kabelovou přípojku, nebo dostatečně spolehlivý internet pro použití internetové televize.

Abyste se nespálili při výběru, jednoduše vám poradíme, na které vlastnosti se zaměřit, a jak vybrat nejlepší satelitní televizi pro každodenní používání.

Co potřebujete k instalaci satelitní TV?

Pro příjem satelitní TV ve standardu DVB-S / S2 potřebujete satelitní parabolu s jedním či více konvertory (LNB), která se běžně umísťuje na střechu, zábradlí balkonu nebo zeď domu. Parabolická anténa (od průměru 60 cm) pak musí přesně mířit na některou z družic (Astra, Thor, Intelsat...) umístěných na oběžné dráze kolem Země. Satelitní konvertor (Low Noise Block) připojený k parabole je následně propojen kabelem do satelitního přijímače, který zpracovává vysílaný signál na obrazovku televizoru.

Montáž a instalaci satelitní paraboly včetně prvotního naladění požadovaných TV kanálů na satelitním přijímači tak zpravidla zajišťují specializované firmy. Pokud jste již měli na domě instalovanou satelitní parabolu, pak je situace mnohem snazší a vlastní montáž zkušenější uživatelé mohou zvládnout sami. Nicméně ze samotné montáže si nemusíte dělat příliš těžkou hlavu, řada satelitních služeb nabízí dodání a instalaci satelitního kompletu (držák, parabola, LNB konvertor, koaxiální kabeláž, F-konektory, přijímač, smart karta atd.) v rámci svých služeb zdarma či za dotovanou cenu při využití dvouletého závazku.

Při přechodu od jednoho satelitního poskytovatele k druhému pak můžete zpravidla využít stávající satelitní techniku, pouze se vymění dekódovací CA modul a přístupová karta operátora. Zároveň musíte počítat s přesným nasměrováním paraboly k jiné družici na oběžné dráze. Jestliže uvažujete o kombinovaném satelitním příjmu z několika různých družic zároveň, pak se mezi cenově dostupné řešení řadí multifocusový příjem (multifeed).

Zařízení pro televizi přes satelit

Pro bezproblémové sledování televize přes satelit musíte mít vedle správně instalované a zapojené parabolické antény zároveň i vhodný digitální satelitní přijímač se standardem DVB-S / S2. Mezi nejběžnější zařízení patří DVB-S set-top box (STB) vybavený vlastním dálkovým ovladačem, který zpracovává signál přivedený z LNB konvertoru na parabole a zpravidla přes SCART / HDMI rozhraní jej posílá na obrazovku televizoru. Na trhu najdete satelitní přijímače vybavené již vestavěným dekodérem (např. Skylink Ready), nebo si lze vybrat satelitní receiver, do kterého přes rozšiřující CI slot následně zasunete kompatibilní dekódovací CA modul až podle poskytovatele televizní služby.

Jestliže vlastníte moderní televizor (Samsung, LG, Philips, Sony, Panasonic, Android TV, ale i některé další), pak je pravděpodobně taková TV již vybavena integrovaným satelitním tunerem s označením DVB-S2 a můžete se zcela obejít i bez speciálního set-top boxu. V tom případě stačí vložit do vestavěného CI / CI+ slotu televizoru vhodný CA modul (CAM), který dekóduje satelitní vysílání ve vhodném formátu (Irdeto, CryptoWorks, Nagravision...) dle provozovatele satelitní TV.

Ať už využijete samostatný DVB-S set-top box, či televizor s vestavěným DVB-S tunerem, tak musíte v obou případech do satelitního přijímače vložit přístupovou kartu vybraného satelitního operátora, která umožňuje sledování placených komerčních stanic. Tuto smart kartu zpravidla získáte po podpisu smlouvy s poskytovatelem satelitního vysílání.

Pokud si nechcete satelitní přijímač (DVB-S2 set-top box / CA modul) zajišťovat sami, lze získat kompletní satelitní techniku přímo od poskytovatele zdarma nebo formou pronájmu zpravidla při využití závazku na 2 roky.

Jak vybrat satelitního poskytovatele?

Jednotliví poskytovatelé satelitní TV se vzájemně liší programovou skladbou, funkcemi, ale i nabídkou podporovaných zařízení. Před výběrem nejlepší satelitní televize prozkoumejte základní i rozšířenou nabídku dostupných TV kanálů (vyšší počet TV stanic nemusí být hlavním měřítkem) včetně možnosti prémiových TV balíčků, kde najdete zejména filmové a sportovní stanice určené pro náročné diváky. Samostatnou pozornost si také samozřejmě zaslouží seznam kanálů, které můžete sledovat v atraktivním HD rozlišení. Nezapomeňte, že s ohledem na vybraný TV balíček se výrazně odvíjí měsíční cena služby.

S ohledem na složitější instalaci satelitní televize prověřte možnosti dodání i profesionální montáže satelitní techniky od jednotlivých provozovatelů. Jestliže využijete výhodnou instalaci zdarma, nezapomeňte prověřit i smluvní závazky, které vyplývají z dotované ceny montáže včetně dodaného zařízení. Zároveň si předem raději zkontrolujte podmínky i případné sankce za předčasné ukončení / zrušení smlouvy sjednané na dobu určitou.

Jestliže zvažujete možnost sledování satelitní TV na více televizorech v jedné domácnosti, ověřte si předem možnosti i cenu této rozšířené služby. Řada satelitních služeb zároveň nabízí nadstandardní funkce po připojení přijímače k internetu (zpětné přehrání, archiv pořadů, videotéka atd.), pak je o ovšem na zvážení, zda raději rovnou nevyužít rozšířené možnosti internetové televize před samotným satelitním vysíláním.

Akční nabídka

Během příjmu televize přes satelit se bohužel můžete setkat s řadou potíží, které nemusí být vždy na straně satelitního poskytovatele, ale mohou je způsobovat atmosferické vlivy. Bouřka, silný déšť, husté sněžení, mráz nebo vítr může ovlivnit příjem a kvalitu televizního signálu, která se projeví výpadky signálu, sekáním i kostičkováním, špatnou synchronizací obrazu a zvuku. Problém samozřejmě nemusí nastat pouze ve vašem regionu, ale může být ovlivněn také na straně uplinkových parabol, které slouží pro distribuci signálu směrem k družici. Nicméně tyto problémy nastávají zpravidla až v opravdu extrémních podmínkách.

Hledáte dárek pro blízké? Prozkoumejte rady, tipy nebo inspirace a vyberte vhodný dárek pro ženy, zajímavý dárek pro může nebo atraktivní dárek pro děti.

Oblíbené satelitní TV na trhu

Mezi oblíbené a vyhledávané satelitní TV v současnosti patří služby jako např. Skylink, Digi TV, Telly TV, T-Mobile TV, freeSAT a některé další. Výběrem satelitní televize od těchto ověřených služeb zpravidla neuděláte zásadní chybu. Při jejich výběru se lze inspirovat doporučenými nebo oblíbenými službami.


Doporučené satelitní televize (2024 / 2023)

Inspirujte se aktuální nabídkou nejlepších satelitních televizí podle nákupního průvodce

Tip
1.

Doporučená
satelitní televize

Skylink
DVB-S / S2 televize

max. 140 programů (až 74 v HD)

Televize přes satelit Skylink přináší na vaše obrazovky TV špičkovou televizní zábavu. Využijte instalaci na klíč za 1 Kč, kde nemusíte nic řešit. Pouze si v oblíbené HD kvalitě plně vychutnejte filmy a seriály, dokumenty, dětské pořady nebo sportovní přenosy...

Satelitní televize SkylinkMěsíčně od 179 Kč
Zařízení
za 1 Kč

Tip
2.

Doporučená
satelitní televize

Telly TV
DVB-S / S2 televize

max. 95 programů (až 46 v HD)

Nechte se denně hýčkat špičkově vyladěným obrazem v jakémkoliv místě ČR se satelitní televizí Telly TV (dříve známá i jako Digi TV). Kompletní instalaci satelitní televize vám zajistí odborný technik, a vy si můžete v pohodlí domova plně vychutnat bohatý výběr...

Satelitní televize Telly TVMěsíčně od 250 Kč
Sleva
3 měsíce

Tip
3.

Doporučená
satelitní televize

T-Mobile SAT TV
DVB-S / S2 televize

max. 115 programů (až 54 v HD)

S moderní televizí od T-Mobile přes satelit budete sledovat klasické a exkluzivní televizní kanály určené pro celou rodinu. Stačí si jen vybrat některý z dostupných TV balíčků, a následně nechat provést profesionální instalaci paraboly včetně DVB-S set-top boxu...

Satelitní televize T-Mobile SAT TVMěsíčně od 399 Kč
Sleva
6 měsíců

Zobrazit další doporučené služby
Nevybrali jste si? Nevadí, vyzkoušejte IPTV na 3 měsíce s doplňkovými balíčky zdarmaNakupujte výhodně pouze v e-shopech, kde nabízejí
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka Smart televize


Úvod   Články   O webu

Copyright 2019 - NakupniPruvodce.cz