Úvod / mobily / jak vybrat nejlepší odolný telefon


Jak vybrat nejlepší odolný dotykový telefon

Pořiďte si odolný smartphone s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Jak vybrat nejlepší odolný telefon
 • Ušetřete čas i peníze při hledání vhodného odolného telefonu pro každodenní použití
 • Jednoduše získejte všechny důležité informace, které potřebujete před nákupem
 • Na základě odborných a uživatelských recenzí doporučíme nejlepší produkty
 • Jestliže hledáte rychlé řešení, podívejte se na doporučené odolné mobily

Doporučené odolné telefony


Nejprodávanější odolné dotykové telefony

Porovnejte nejoblíbenější odolné dotykové telefony s nejlepším hodnocením (2023 / 2022)

1. místo

Samsung
Galaxy Xcover 5

Hodnocení 84%

Displej: 5,3" TFT
Paměť: 64 GB + SD
Fotoaparát: 16 Mpx
Baterie: 3 000 mAh
OS: Android 11

Odolný telefon Samsung Galaxy Xcover 5Porovnat ceny

2. místo

Samsung
Galaxy Xcover Pro

Hodnocení 86%

Displej: 6,3" TFT
Paměť: 64 GB + SD
Fotoaparát: 25 Mpx
Baterie: 4 050 mAh
OS: Android 10

Odolný telefon Samsung Galaxy Xcover ProPorovnat ceny

3. místo

Doogee
S88 Pro

Hodnocení 88%

Displej: 6,3" IPS
Paměť: 128 GB + SD
Fotoaparát: 21 Mpx
Baterie: 10 000 mAh
OS: Android 10

Odolný telefon Doogee S88 ProPorovnat ceny

4. místo

iGET
WP12 Pro

Hodnocení 87%

Displej: 5,5" IPS
Paměť: 64 GB + SD
Fotoaparát: 13 Mpx
Baterie: 4 000 mAh
OS: Android 11

Odolný telefon iGET WP12 ProPorovnat ceny

5. místo

Caterpillar
CAT S42

Hodnocení 85%

Displej: 5,5" IPS
Paměť: 32 GB + SD
Fotoaparát: 13 Mpx
Baterie: 4 200 mAh
OS: Android 10

Odolný telefon Caterpillar CAT S42Porovnat ceny

Zobrazit další mobilní telefony
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších mobilůOdolné telefony jsou připraveny pro aktivní použití v náročných podmínkách a běžně jim nevadí kontakt s vodou, prachem nebo např. náhlé změny teplot. Robustní konstrukce odolných mobilů navíc snese i hrubší zacházení a je zároveň připravena na případné pády z výšky bez větší újmy či poškození.

Přednosti odolných dotykových telefonů ocení nejen všichni uživatelé, kteří se pohybují v náročném prostředí, ale pro jejich schopnosti fungovat za nepříznivých podmínek jsou v posledních letech stále častěji vyhledávány i mnohem širším spektrem mobilních uživatelů.

Při výběru musíte zvážit, zda požadujete odolný smartphone s nadstandardní ochranou proti jakémukoliv typu poškození, nebo hledáte stylový voděodolný dotykový telefon, který poskytuje zvýšenou odolnost proti nechtěnému vniknutí vody, ovšem bez schopnosti odolat nárazům. Na trhu najdete i outdoorové tlačítkové telefony, které jsou díky malému displeji, kompaktní velikosti a nízké váze připraveny na použití do extrémních podmínek.

Abyste se nespálili při výběru, jednoduše vám poradíme, na které parametry se zaměřit, a jak vybrat nejlepší odolný telefon vhodný pro každodenní používání.

Na jaké parametry se zaměřit?

Nadstandardní ochranu odolným telefonům zajišťuje zejména robustní pogumovaná a vyztužená konstrukce, díky které tyto mobily zvládnou pády z běžných výšek zpravidla zcela bez úhony. Valná většina odolných smartphonů je ergonomicky dobře tvarovaná a poskytuje dobrý úchop s ochranou proti vyklouznutí. Jistou nevýhodou může být ovšem jejich vzhled, kterým se nárazuvzdorné mobily odlišují od běžných dotykových telefonů.

U extrémně odolných mobilů jsou základní konektory zpravidla schovány pod dokonale těsnící gumovou krytkou. S touto ochranou se do prostoru konektorů nedostane nejen voda, ale i další nežádoucí částice (prach, písek, bahno...) a po odkrytí jsou připraveny k použití bez nutnosti čištění nebo vysoušení. U konektorů chráněných a zabezpečených gumovou záslepkou je ovšem zpravidla nutné počítat s horším přístupem.

Akční nabídka

Kromě konstrukce rozhoduje o celkové odolnosti i použitý displej, který je u odolných smartphonů stále tím nejcitlivějším místem. Čím větší úhlopříčkou je mobil vybaven, tím více hrozí jeho poškození při pádu či nechtěném nárazu. Pro minimalizaci rizika prasknutí nebo poškrábání displeje jsou odolné telefony vybaveny dodatečnou ochranou v podobě tvrzeného skla, kterou zpravidla zajišťuje technologie Gorilla Glass, Dragontrail nebo jiné. Nerozbitnost displeje pozitivně ovlivňují také široké rámečky schopné absorbovat nárazy, které ovšem mohou na první pohled působit nevzhledně a zastarale.

Další důležité vlastnosti

Dotykový telefon se zvýšenou odolností poznáte i podle certifikace IP (Ingress Protection). Odolné mobily dnes už běžně nabízejí dostatečný stupeň krytí s certifikací IP68, kde můžete počítat s úplnou ochranu proti prachu včetně vodotěsnosti při trvalém ponoření do hloubky stanovené výrobcem. Na trhu se zároveň už začínají objevovat mobilní telefony s maximálním stupněm krytí IP69, které navíc dokáží bezpečně odolat i tlakové vodě.

Prémiové odolné telefony zároveň také splňují i vojenský standard MIL-STD-810, který zavedla armáda USA. Tyto smartphony prošly náročnými testy na pevnost konstrukce a dokáží bezpečně odolat silným vibracím, pádům z výšky kolem 2 metrů včetně provozu v extrémních teplotách. Jestliže hledáte nejodolnější mobilní telefon, pak by mu standard MIL-STD-810 nepochybně neměl chybět.

Rozhodně mějte na vědomí, že nic není zcela nerozbitné a přes veškeré certifikace či standardy může u odolného telefonu souhrou nešťastných okolností nebo vlivem výrazně nešetrného zacházení také nakonec dojít k závažnému poškození.

Na které funkce nezapomenout?

Aby mohl odolný dotykový telefon fungovat jako ideální společník pro všechny pracovníky v terénu, outdoorové sportovce či vyznavače divoké přírody, musí poskytovat i dostatečnou výdrž baterie na jedno nabití. Protože se odolné smartphony zpravidla používají v místech, kde není možné časté dobíjení baterie, nezapomeňte si vybrat telefon s dostatečnou kapacitou (mAh). Na cestách lze životnost akumulátoru prodloužit i použitím powerbanky.

V případě odolných telefonů můžete najít na trhu i vybrané modely, které jsou vybaveny SOS tlačítkem. V případě kritické situace dokážete jeho stisknutím odeslat na předvolený kontakt předem připravenou nouzovou zprávu, a to včetně vaší aktuální GPS polohy.

Odolné dotykové telefony mají ve výbavě stejně jako běžné smartphony řadu oblíbených funkcí a technologií. V tomto ohledu zpravidla poskytují podobné možnosti. S ohledem na jejich odolnost je ovšem nutné počítat s výrazně většími rozměry a hmotností. Další nevýhodou může být i zhoršené ovládání dotykového displeje v rukavicích nebo mokrou rukou, v tomto případě mají znatelnou výhodu outdoorové tlačítkové telefony.

Softwarová výbava odolných mobilů

Na trhu už najdete řadu odolných dotykových telefonů s dostatečně výkonným procesorem a velkou operační pamětí, které spolehlivě obstojí nejen v běžném pracovním nasazení, ale zároveň i při multimediální zábavě nebo hraní zábavných her.

Odolné smartphony jsou zpravidla vybaveny operačním systémem Google Android, který dnes najdete v naprosté většině chytrých mobilů od mnoha různých výrobců a patří tak mezi nejrozšířenější mobilní systémy. Mezi výhody se řadí uživatelská přizpůsobitelnost a celková otevřenost celého OS Android. Aplikace třetích stran jsou pak k dispozici nejen v oficiálním obchodě Google Play, ale zároveň je můžete instalovat z alternativních zdrojů.

Pokud hledáte odolný smartphone s operačním systémem Apple iOS, pak se u této značky musíte spolehnout pouze na jejich obecně zvýšenou voděodolnost se stupněm krytí IP67 a IP68 (platí pro vybrané modely). Jestliže od telefonů Apple požadujete také spolehlivou ochranu před pády a odřeninami, pak musíte investovat do nárazuvzdorného krytu nebo odolného pouzdra pro vybraný typ iPhonu, který je vhodné navíc vybavit i tvrzeným sklem.

Oblíbení výrobci na trhu

Mezi oblíbené a vyhledávané výrobce odolných telefonů patří zejména značky jako iGET Blackview, Caterpillar CAT, Doogee, Cubot, Aligator, Evolveo nebo další. Nákupem mobilu těchto značek ve střední a především vyšší třídě zpravidla neuděláte zásadní chybu. Při jejich výběru se můžete inspirovat nejprodávanějšími a doporučenými odolnými mobily.


Doporučené odolné dotykové telefony (2023 / 2022)

Inspirujte se aktuální nabídkou nejlepších odolných dotykových mobilů podle nákupního průvodce

Tip
1.

Doporučený
odolný mobil do 6 000 Kč

Samsung
Galaxy Xcover 5

 • Smartphone s odolnou konstrukcí proti fyzickému poškození do extrémních podmínek s certifikací IP68
 • Vedle povedeného 5,3" TFT displeje nabízí i špičkovou hardwarovou výbavu a silnou baterií o kapacitě 3 000 mAh
 • V drsném prostředí využijete nejen 16 Mpx fotoaparát, ale také LED baterku, kterou oceníte v řadě situací
Odolný telefon Samsung Galaxy Xcover 5Zobrazit nejnižší cenu

Tip
2.

Doporučený
odolný mobil do 5 000 Kč

Doogee
S88 Pro

 • Velký 6,3" IPS displej s krycím sklem Gorilla Glass 4 a obrněnou konstrukcí včetně odolnosti proti vniknutí vody dle IP68
 • Dostatečně výkonný odolný telefon s extrémně dlouhou výdrží na jedno nabití díky baterii o kapacitě 10 000 mAh
 • Trojitý fotoaparát (21 + 8 + 8 Mpx) z dílny Sony určený nejen pro krásné portréty, ale i velkolepé širokoúhlé scenérie
Odolný telefon Doogee S88 ProZobrazit nejnižší cenu

Tip
3.

Doporučený
odolný mobil do 5 000 Kč

Caterpillar
CAT S42

 • Širokoúhlý 5,5" IPS displej a robustní konstrukce s certifikací IP68, která ustojí i neplánované pády na tvrdou zem
 • Uvnitř pracuje 4jádrový CPU, který doplňují 3 GB operační paměti a baterie s kapacitou 4 200 mAh pro vysoké pracovní nasazení
 • Pořizujte parádní snímky za jakýchkoliv podmínek s 13 Mpx fotoaparátem, který disponuje objektivem o světelnosti f/2.0
Odolný telefon Caterpillar CAT S42Zobrazit nejnižší cenu

Zobrazit další mobilní telefony
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších mobilůNakupujte výhodně pouze v e-shopech, kde nabízejí
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka mobilní telefony


Úvod   Články   O webu

Copyright 2019 - 2023 NakupniPruvodce.cz