Úvod / mobily / jak vybrat nejlepší tlačítkový telefon pro seniory


Jak vybrat nejlepší tlačítkový telefon pro seniory

Pořiďte si kvalitní mobil pro seniory s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Jak vybrat nejlepší tlačítkový telefon pro seniory
 • Ušetřete zároveň čas i peníze při hledání vhodného tlačítkového mobilu pro seniory
 • Jednoduše získejte všechny důležité informace, které potřebujete před nákupem
 • Na základě odborných a uživatelských recenzí doporučíme nejlepší produkty
 • Jestliže hledáte rychlé řešení, pak zkuste doporučené mobily pro seniory

Doporučené mobily pro seniory


Nejprodávanější tlačítkové telefony pro seniory

Porovnejte nejoblíbenější tlačítkové telefony pro seniory s nejlepším hodnocením (2022 / 2021)

1. místo

CPA
Halo 11

Hodnocení 87%

Displej: 2,4" TFT
Paměť: podpora SD
Fotoaparát: 0,3 Mpx
Baterie: 900 mAh
OS: Bez OS

Tlačítkový telefon pro seniory CPA Halo 11Porovnat ceny

2. místo

Aligator
A670 Senior

Hodnocení 83%

Displej: 2,2" TFT
Paměť: podpora SD
Fotoaparát: 0,3 Mpx
Baterie: 900 mAh
OS: Bez OS

Tlačítkový telefon pro seniory Aligator A670 SeniorPorovnat ceny

3. místo

Aligator
A900 GPS Senior

Hodnocení 90%

Displej: 3,2" TFT
Paměť: podpora SD
Fotoaparát: 0,3 Mpx
Baterie: 1 600 mAh
OS: Bez OS

Tlačítkový telefon pro seniory Aligator A900 GPS SeniorPorovnat ceny

4. místo

Evolveo
EasyPhone XD

Hodnocení 88%

Displej: 2,3" TFT
Paměť: podpora SD
Fotoaparát: 0,3 Mpx
Baterie: 1 000 mAh
OS: Bez OS

Tlačítkový telefon pro seniory Evolveo EasyPhone XDPorovnat ceny

5. místo

myPhone
Halo Easy

Hodnocení 82%

Displej: 1,7" TFT
Paměť: podpora SD
Fotoaparát: 0,3 Mpx
Baterie: 1 000 mAh
OS: Bez OS

Tlačítkový telefon pro seniory myPhone Halo EasyPorovnat ceny

Zobrazit další mobilní telefony
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších mobilůTlačítkové mobilní telefony s klasickou konstrukcí určené pro seniory poskytují vzhledem ke svému zaměření ideální podmínky především pro starší a dříve narozené. Konstrukce telefonu, a to včetně většiny funkcí se primárně soustředí na pohodlné telefonování a psaní SMS zpráv. Nicméně i v jejich výbavě samozřejmě najdete celou řadu praktických funkcí, mezi nejdůležitější pak patří SOS tlačítko pro nouzové přivolání pomoci v nenadálé situaci.

Nejdůležitějším prvkem mobilu pro seniory je především snadné a srozumitelné ovládání. Z toho důvodu mají tyto mobily v základní výbavě velkou a pohodlnou klávesnici s dobrou čitelností pro jednoduché používání i psaní bez překlepů. Neméně důležitou částí je také dostatečně rozměrný a přehledný displej s vynikající čitelností za jakýchkoliv podmínek.

Důvodem pro výběr mobilního telefonů pro seniory je i bytelné plastové zpracování s pevnou konstrukcí, která oproti dotykovým mobilům dokáže odolat hrubšímu zacházení včetně nechtěných pádů. I přes kompaktní rozměry a nízkou hmotnost dokáží tlačítkové mobily pro důchodce nabídnout nadstandardní výdrž baterie na jedno nabití, která se pak standardně pohybuje okolo jednoho týdne provozu.

Kromě mobilních telefonů s klasickou konstrukcí pak samozřejmě mohou techničti zdatní senioři používat i běžné tlačítkové mobily, odolné mobilní telefony, rozevírací véčka nebo moderní a pokročilé dotykové telefony s množstvím online funkcí.

Abyste se nespálili při výběru, jednoduše vám poradíme, na které parametry se zaměřit, a jak vybrat nejlepší tlačítkový mobilní telefon vhodný pro seniory.

Na jaké parametry se zaměřit?

Při výběru vhodného seniorského telefonu pro rodiče či prarodiče zaměřte pozornost na rozložení alfanumerické klávesnice, která pak musí poskytovat velká tlačítka s vlastním podsvícením a dostatečné mezery pro pohodlné psaní bez přehmatů. Výraznou výhodu přinášejí nastavitelná kontextová tlačítka kolem základní klávesnice, která v pohotovostním stavu nabízejí rychlý přístup k vybraným službám jako jsou např. kontakty, zprávy, budík, kalendář, upomínky, fotoaparát apod. bez nutnosti vstupu do menu.

Klíčovou roli u mobilu pro seniory hraje samozřejmě barevný displej, který kromě velké úhlopříčky musí nabízet i dostatečný jas a především velké písmo pro snadné čtení bez brýlí. Kontrastní a dobře čitelný displej musí vždy nabízet dobrou čitelnost textu za jakékoliv situace včetně použití na přímém slunečním světle. Mezi praktické vlastnosti tlačítkového mobilu patří také možnost změny velikost fontu nebo ikon pro jejich lepší čitelnost, a to zejména u zrakově postižených osob podle jejich individuálních potřeb.

Praktickým a velmi užitečným pomocníkem každého tlačítkového telefonu pro seniory a důchodce je speciální SOS tlačítko. Jde o velké a snadno dostupné programovatelné tlačítko, které po stisknutí automaticky zavolá či pošle nouzovou SMS zprávu na předem vybraná čísla, nebo rovnou přivolá záchrannou službu. Pokročilé mobily dokážou v takové situaci zároveň vyslat GPS informaci o přesné poloze. V nenadálé situaci tak SOS tlačítko seniorům usnadní kontakt s nejbližšími či dokonce může zachránit život.

Které funkce usnadňují používání?

Mezi velmi praktické schopnosti mobilu pro seniory patří schopnost nastavit výrazně vyšší hlasitost interního reproduktoru včetně příchozího vyzvánění, které uslyší i starší osoby se zhoršeným sluchem. Vysokou hlasitost oceníte i při používání budíku nebo připomínek, které mohou seniory pravidelně upomínat na včasné užití nezbytných léků.

Řada starších osob ocení výrazně velká tlačítka se zpětnou zvukovou vazbou, kde každý stisk klávesy doprovází také poměrně hlasité cvaknutí. Telefon takto mohou spolehlivě používat i ti, kterým už zrak po letech tolik neslouží. Pohodlné ovládání mobilu usnadňují i nastavitelná tlačítka s rychlou volbou, kde lze jejich dlouhým stiskem v pohotovostním stavu okamžitě vytočit vybrané telefonní číslo bez nutnosti procházet menu s kontakty.

Používání seniorského telefonu pro dědu nebo babičku může usnadnit i stojánek určený k nabíjení, kde je mobil pokaždé připraven k použití s plně nabitou baterií. Praktická nabíjecí kolébka zároveň donutí seniory odkládat mobilní telefon na stále stejné místo, kde je mobil vždy snadno k nalezení. Zároveň se tak lze vyhnout i možnému poškození nabíjecího microUSB konektoru např. vlivem špatného zapojení napájecího kabelu od USB nabíječky.

Další důležité vlastnosti

Výdrž baterie je samozřejmě vždy důležitá u jakéhokoliv mobilu, nicméně u zařízení pro důchodce to platí dvojnásob. I přes relativně nízkou energetickou náročnost tlačítkových telefonů vždy vyberte model s dostatečnou kapacitou baterie (mAh). U takového mobilního telefonu můžete počítat s reálnou výdrží na jedno nabití nejen v řádu několika dnů, ale dokonce i více než týden.

V případě seniorského mobilu je vestavěný fotoaparát brán spíše jako příjemný bonus. Nicméně možnost zachycení rodinné oslavy, návštěvy blízkých přátel nebo dospívajících vnoučat nemusí být vůbec na škodu. Pokud má ovšem takový mobil sloužit k občasnému pořizování momentek, měl by fotoaparát nabídnout alespoň rozlišení 2 megapixely (Mpx). V případě velmi malé systémové paměti se navíc bude hodit i slot pro rozšiřující paměťové karty typu microSD, kam se budou pořízené fotografie automaticky ukládat.

Softwarová výbava mobilů pro seniory

Tlačítkové telefony zpravidla nemají ve výbavě chytrý operační systémem jako je Android, iOS a další, ale pouze proprietární (uzavřený) software bez možnosti dalšího rozšíření. U tlačítkového mobilu pro seniory není ovšem minimum chytrých funkcí zpravidla na škodu. Senioři totiž vyžadují od mobilního telefonu zcela jiné požadavky, než např. mladší generace, která běžně spoléhá na řadu moderních technologií. Starší lidé obecně nemají chuť a především i dostatečnou trpělivost se učit zcela novým věcem, a místo používání složitého mobilního přístroje jej raději odmítnou.

Akční nabídka

Z výše uvedených důvodů tak může být tlačítkový / hloupý telefon určený pro seniory zcela bez operačního systému (OS). Nicméně i přesto můžete babičku i dědečka naučit, že mobil neslouží pouze k volání či posílání SMS zpráv, ale zároveň nabízí i množství užitečných a praktických funkcí (budík, kalendář, kalkulačka, FM rádio, LED svítilna...), které jim mohou výrazně usnadnit život.

Oblíbení výrobci na trhu

Mezi oblíbené a často vyhledávané výrobce tlačítkových telefonů pro seniory patří zejména značky jako Aligator, CPA, MyPhone, Alcatel, Evolveo, Nokia, Panasonic a další. Nákupem mobilu těchto prověřených značek zpravidla neuděláte chybu. Při jejich výběru se také můžete inspirovat nejprodávanějšími či doporučenými tlačítkovými telefony pro seniory.


Doporučené tlačítkové telefony pro seniory (2022 / 2021)

Inspirujte se aktuální nabídkou nejlepších tlačítkových telefonů pro seniory podle nákupního průvodce

Tip
1.

Doporučený
telefon do 1 500 Kč

Aligator
A900 GPS Senior

 • Klasický mobilní telefon s jednoduchým ovládáním a velkými klávesami s dobře čitelnými znaky
 • Užitečné SOS tlačítko pro krizové situace s funkcí SOS Locator, která přesně určí polohu majitele
 • V základním balení najdete praktický nabíjecí stojánek usnadňující nabíjení mobilního telefonu
Tlačítkový telefon pro seniory Aligator A900 GPS SeniorZobrazit nejnižší cenu

Tip
2.

Doporučený
telefon do 1 300 Kč

Aligator
R40 eXtremo

 • Robustní telefon s voděodolnou a nárazuvzdornou konstrukcí s normou IP68 a IK06 zvládne i hrubší zacházení
 • Barevný 2,4" displej s dobrou čitelností poskytuje rychlou orientaci v menu i pohodlné ovládání telefonu
 • Přehlednou alfanumerickou podsvícenou klávesnici doplňuje i samostatné tlačítko velmi výkonné svítilny
Tlačítkový telefon pro seniory Aligator R40 eXtremoZobrazit nejnižší cenu

Tip
3.

Doporučený
telefon do 1 000 Kč

CPA
Halo 11

 • Telefon pro seniory se snadnou obsluhou, který k jednotlivým kontaktům dokáže přiřadit fotografie
 • Klasický 2,4" barevný displej s velkými znaky pro pohodlné čtení SMS zpráv nebo ovládání mobilu
 • Praktické SOS tlačítko po jehož stisknutí mobil automaticky vytočí předvolená čísla včetně nouzové zprávy
Tlačítkový telefon pro seniory CPA Halo 11Zobrazit nejnižší cenu

Zobrazit další mobilní telefony
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších mobilůNakupujte výhodně pouze v e-shopech, kde nabízejí
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka mobilní telefony


Úvod   Články   O webu

Copyright 2019 - 2022 NakupniPruvodce.cz