Úvod / počítače / jak vybrat nejlepší All in One PC


Jak vybrat nejlepší All in One PC

Pořiďte si All in One PC s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Jak vybrat nejlepší All in One PC
 • Ušetřete čas a peníze při hledání nového All in One počítače pro každodenní použití
 • Jednoduše získejte všechny důležité informace, které potřebujete před nákupem
 • Na základě odborných a uživatelských recenzí doporučíme nejlepší produkty
 • Jestliže hledáte rychlé řešení, podívejte se na doporučené All in One PC

Doporučené All in One PC


Nejprodávanější All in One PC

Porovnejte nejoblíbenější All in One počítače s nejlepším hodnocením (2024 / 2023)

1. místo

HP
ProOne 440

Hodnocení 88%

Displej: 23,8" Full HD
CPU: Intel Core i5
Paměť: 16 GB DDR4
GPU: Intel UHD 630
Disk: 512 GB SSD
OS: Windows 10 Pro

All in One PC HP ProOne 440Porovnat ceny

2. místo

Apple
iMac 24" 4K Retina

Hodnocení 93%

Displej: 24" 4K Retina
CPU: Apple M1
Paměť: 8 GB DDR4
GPU: Apple M1
Disk: 256 GB SSD
OS: macOS Big Sur

All in One PC Apple iMac 24 4K RetinaPorovnat ceny

3. místo

Asus
Vivo 27"

Hodnocení 90%

Displej: 27" Full HD
CPU: AMD Ryzen 7
Paměť: 8 GB DDR4
GPU: AMD Radeon GFX
Disk: 512 GB SSD
OS: Windows 11 Home

All in One PC Asus Vivo 27Porovnat ceny

4. místo

Lenovo
IdeaCentre 3

Hodnocení 86%

Displej: 23,8" Full HD
CPU: AMD Ryzen 3
Paměť: 8 GB DDR4
GPU: AMD Radeon GFX
Disk: 512 GB SSD
OS: Windows 11 Home

All in One PC Lenovo IdeaCentre 3Porovnat ceny

5. místo

Dell
Inspiron 27"

Hodnocení 92%

Displej: 27" Full HD
CPU: Intel Core i7
Paměť: 16 GB DDR4
GPU: Intel Iris Xe G7
Disk: 512 SSD + 1TB
OS: Windows 11 Home

All in One PC Dell Inspiron 27Porovnat ceny

Zobrazit další All in One PC
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších počítačůModerní All in One PC jsou jistým druhem stolních počítačů, které mají všechny důležité komponenty (základní deska, procesor, grafika, paměti, pevný disk, zdroj...) integrované přímo do těla samotného monitoru. All in One počítače se tedy zcela obejdou bez PC skříně, díky tomu při použití v kanceláři nebo domácnosti zabírají minimum místa. Snadno si tak uvědomíte, že počítač nemusí být vždy jen objemná bedna s neskutečným počtem kabelů, ale může se jednat o efektivní a elegantní zařízení.

Kromě opravdu malých nároků na prostor zaujmou All in One počítače nízkou spotřebou, elegantním a stylovým vzhledem s minimálním množstvím kabeláže, ke kterým se běžně zapojuje klávesnice i myš bezdrátově. Po vybalení z krabice stačí zpravidla jen zapojit dodávaný napájecí kabel a během okamžiku jsou už připraveny k běžnému použití. Rychlému spuštění napomáhá i předinstalovaný moderní OS Windows 10.

Většina All in One počítačů integrovaných do monitoru je určena k nenáročnému použití pro kancelářské práce, prohlížení internetu nebo multimediální zábavě. S ohledem na výkon grafické karty počítejte u většiny AIO počítačů pouze s nenáročným hraním her. Dle způsobu použití mohou spolehlivě zastoupit řadu úkolů a jednoduše najdou využití nejen ve firmách, ale s ohledem na tichý provoz je můžete používat v obývacím či dětském pokoji.

Co se vám na All in One PC nemusí líbit? Podobně jako přenosné notebooky mají i All in One počítače velmi omezené možnosti pro další rozšiřování (upgrade). S výjimkou výměny pevného disku nebo operační paměti u nich zpravidla už nelze počítat s jakoukoliv budoucí inovací. Proto se tedy příliš nehodí na hraní nejnáročnějších AAA her, které ke hraní nutně vyžadují i výkonnou grafickou kartu, kterou je navíc nutné s postupem času nahradit. Zde vždy lépe poslouží výkonný herní počítač nebo moderní herní konzole.

Abyste se nespálili při výběru, jednoduše vám poradíme, na které parametry se zaměřit, a jak vybrat nejlepší All in One PC vhodný pro každodenní používání.

Na jaké parametry se zaměřit?

Základem každé All in One sestavy je použitý displej, kterému musíte věnovat dostatečnou pozornost s ohledem na jejich úhlopříčku. Běžně můžete vybírat All in One PC s velikostí obrazovky od opravdu malých 15,6" až po působivé 32" modely, které jsou určené pro nejnáročnější uživatele. Nicméně mezi nejprodávanější All in One PC patří ty s úhlopříčkou kolem 23 palců (cca 60 cm). Samostatnou kapitolou je rozlišení, které se pohybuje od dnes již nedostatečné HD kvality (720p), přes uspokojivé Full HD rozlišení (1080p), až po velmi kvalitní QHD (1400p) či opravdu špičkovou 4K UHD kvalitu (2160p). Na trhu jsou i modely s dotykovým displejem, které vedle dodávané klávesnice a myši lze ovládat i dotykem prstu.

Důležitým prvkem všech AIO počítačů je samozřejmě procesor, na kterém závisí výpočetní operace. Běžně můžete vybírat CPU na platformě Intel nebo AMD. Jednotlivé procesory se dále rozlišují podle počtu jader a použité frekvence, v obou případech platí čím více, tím lépe. Obecně si na nenáročném All in One PC určeném pro kancelářské účely vystačíte s procesorem Intel Celeron, Intel Pentium nebo AMD A9. Středně nároční uživatele by měli vybírat počítač s CPU Intel Core i3, Intel Core i5 či AMD Ryzen 5. All in One počítače určené primárně pro práci s grafikou, stříhání videa nebo k jiným náročným úlohám by měli být již vybaveni pokročilými procesory Intel Core i7, Intel Core i9, Intel Xeon nebo AMD Ryzen 7.

Stejně jako u jakéhokoliv jiného PC patří u počítačů v monitoru mezi klíčové komponenty operační paměť (RAM). Jako naprosté minimum jsou považovány 4 GB, ale pro efektivní práci raději počítejte s 8 GB operační paměti či dokonce i více. V základním All in One počítači se běžně setkáte s pamětí typu DDR3, nicméně pokročilé AIO modely by už měli být vybaveny rychlejším typem DDR4 s vysokou propustností a nízkou spotřebou.

Grafická karta v All in One PC zpravidla souvisí s použitým procesorem, protože se u nich běžně využívá GPU čip integrovaný přímo v CPU. Pouze v případě pokročilých a také výrazně dražších AIO počítačů lze v sestavě najít dedikovanou grafickou kartu od výrobců NVIDIA či AMD, které jsou navíc osazeny i vlastní pamětí. Pokud se ovšem nechystáte hrát náročnější hry, pak pro běžné použití postačí základní integrovaná grafika.

Většina výrobců AIO PC nabízí celou řadu konfigurací, na řadě osvědčených e-shopů si tak snadno vyberete All in One počítač nakonfigurovaný podle vašich oblíbených komponent.

Další důležité vlastnosti a funkce

Aby bylo jednoduše možné do All in One PC ukládat data v podobě dokumentů, fotografií, hudby, videa apod. musí disponovat vhodným úložištěm. Nejlevnější All in One počítače mohou být vybaveny rychlou flash pamětí typu eMMC, které ovšem mají nižší kapacitu a bez dalšího disku nebo cloudového úložiště se brzy neobejdete. Mezi běžně používané úložiště patří klasické pevné disky (HDD) s vysokou kapacitou, které pak mohou být nahrazeny či kombinovány mnohonásobně rychlejšími a moderními disky typu SSD bez pohyblivých mechanických částí, které se vyznačují i naprostou tichostí. Kapacita vždy záleží na potřebě a chování uživatele, běžně najdete v PC disky o velikosti 500 GB až 1 TB.

Většina All in One počítačů je běžně vybavena řadou rozhraní jako USB, LAN, čtečka paměťových karet, bezdrátovou technologií WiFi nebo Bluetooth atd. Některé modely mohou v základní výbavě dále disponovat optickou DVD mechanikou i webovou kamerou, jejich přítomnost se ovšem liší dle dané značky i modelu.

Operační systém je základem každého moderního počítače a v případě All in One PC tomu není jinak. Většina uživatelů vybírá předinstalovaný OS Microsoft Windows 10, který je běžně k dispozici ve variantě Home a Pro. Mezi nejzásadnější rozdíly mezi těmito OS je možnost nasazení Windows 10 Pro do podnikové (korporátní) správy, kde navíc můžete využívat i užitečné šifrování disků Bitlocker. S operačním systémem Windows 10 Home si běžně vystačí nejen naprostá většina domácností, ale také menší firmy. All in One počítače mohou být samozřejmě vybaveny i konkurenčním systémem macOS, Linuxem, Chrome OS apod. Zkušenější uživatelé si pak samozřejmě mohou All in One PC zakoupit zcela bez OS a vhodný systém později sami doinstalovat.

Součástí základního balení většiny All in One PC je klávesnice a myš. Při nákupu AIO počítače tak zpravidla už nemusíte samostatně dokupovat tyto periférie.

Koupit iMac nebo All in One PC?

Stále váháte, zda vybrat jedinečný Apple iMac nebo klasické All in One PC vybavené operačním systémem Windows? Většina uživatelů má jasnou představu o tom, co nabízí počítače s Windows, ale u platformy založené na systému macOS už mohou mírně znejistit. Pojďme si představit All in One počítače iMac z dílny Apple a zjistit jejich klíčové vlastnosti a hlavní výhody oproti ostatním osobním počítačům.

All in One počítače Apple iMac se vyznačují vysoký výkonem, optimalizovaným systémem a kompaktním provedením se stylovým designem. Díky elegantnímu a také propracovanému vzhledu se hodí do každé kanceláře, recepce či domácnosti. Špičkově vyladěný hardware zaručuje bezproblémový chod náročných aplikací, kde můžete zároveň také počítat s nadstandardní grafickou či zvukovou výbavou. All in One řešení integrující počítač iMac do monitoru samozřejmě také poskytuje vynikající kompatibilitu s dalšími zařízeními Apple.

Společně s All in One počítačem iMac se v základním balení dodává elegantní klávesnice Apple Magic Keyboard s nízkým profilem a Multi-Touch myš Apple Magic Mouse, které lze rozšířit o samostatně prodávaný bezdrátový Magic Trackpad s funkcí Force Touch. Běžnou součástí je integrovaná FaceTime HD kamera s mikrofonem a stereo reproduktory.

Předností All in One počítačů Apple iMac je bezkonkurenční Retina displej, který pak u nejvyšší řady může až dosahovat obrovské 5K rozlišení s více než miliardou barev. Na výběr máte počítače Apple iMac s úhlopříčkou obrazovky od poměrně běžných 21,5" až po opravdu rozměrných 27" určených pro nejnáročnější uživatele.

Akční nabídka

Výjimečnost počítačů Apple iMac završuje pokročilý a bezpečný operační systém macOS, který vedle vysoké optimalizace zajišťuje i práci se šifrovaným úložištěm. Uživatelsky přívětivé prostředí poskytuje nejen konzistentní ovládací prvky, ale i pokročilý multitasking, speciální gesta s myší a bohatou nabídku předinstalovaných programů pro základní práci s počítačem. Do macOS můžete kdykoliv nainstalovat řadu vyladěných aplikací určených ke kancelářské činnosti, kreativní práci i multimediální zábavě. Nicméně zejména v oblasti her nebo dostupnosti některých specifických programů už nemusí nabízet stejné možnosti jako konkurenční operační systém MS Windows.

Hledáte dárek pro blízké? Prozkoumejte rady, tipy nebo inspirace a vyberte vhodný dárek pro ženy, zajímavý dárek pro může nebo atraktivní dárek pro děti.

Oblíbení PC výrobci na trhu

Mezi oblíbené a vyhledávané výrobce All in One počítačů aktuálně patří známé značky jako např. HP, Dell, Apple, Lenovo, Microsoft, Asus, Acer a některé další. Nákupem All in One PC těchto ověřených značek zpravidla neuděláte zásadní chybu. Při výběru se můžete také inspirovat doporučenými či aktuálně nejprodávanějšími počítači. Před samotným nákupem nezapomeňte prozkoumat recenze All in One PC, kde pak najdete i další důležité informace, které využijete před jejich nákupem.


Doporučené All in One PC (2024 / 2023)

Inspirujte se aktuální nabídkou nejlepších All in One počítačů podle nákupního průvodce

Tip
1.

Doporučené
All in One PC do 35 000 Kč

Apple
iMac 24" 4K Retina

 • Přesvědčte se o kvalitě jedinečných a dokonalých All in One počítačů Apple iMac, které vždy spojuje nadčasový design
 • Nespornou výhodou počítače iMac je luxusní 4K Retina displej, který díky špičkové technologii podává jasný obraz s vynikajícími barvami
 • Připravte se na moderní a bezpečný operační systém macOS Big Sur s řadou atraktivních aplikací včetně podpory Apple zařízení
All in One PC Apple iMac 24 4K RetinaZobrazit nejnižší cenu

Tip
2.

Doporučené
All in One PC do 20 000 Kč

Asus
Vivo 27"

 • Nechte se okouzlit stylovým All in One počítačem vybaveným výkonným procesorem AMD Ryzen 7 a rychlou operační pamětí typu DDR4
 • Rychlý a zcela tichý SSD disk nastartuje operační systém Windows 11 Home včetně instalovaných aplikací během krátkého okamžiku
 • Tenký a elegantní all-in-one počítač zaujme rozměrným 27" IPS displejem, který nabízí Full HD rozlišení 1 920 x 1 080 bodů
All in One PC Asus Vivo 27Zobrazit nejnižší cenu

Tip
3.

Doporučené
All in One PC do 15 000 Kč

Lenovo
IdeaCentre 3

 • Ušetřete místo v kanceláři s All in One počítačem společnosti Lenovo, kde je vše důležité plně integrováno do monitoru
 • S počítačem zároveň obdržíte USB klávesnici s myší v jednotné barvě, které stačí pouze umístit na stůl vedle PC
 • Dostatečně velký 23,8 palcový displej o Full HD rozlišení 1080p s antireflexním provedením poskytuje snadné čtení
All in One PC Lenovo IdeaCentre 3Zobrazit nejnižší cenu

Zobrazit další All in One PC
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších počítačůNakupujte výhodně pouze v e-shopech, kde nabízejí
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka stolní počítače


Úvod   Články   O webu

Copyright 2019 - NakupniPruvodce.cz