Miniaturní retro herní konzole SEGA Game Gear Micro jako funkční přívěšek na klíče

Miniaturní retro herní konzole SEGA Game Gear Micro jako funkční přívěšek na klíče

Články nákupního průvodce | herní konzole


Oblíbená japonská společnost SEGA, která se dlouhodobě zabývá vývojem her, videoher a herních konzolí představila v rámci 60. výročí od svého založení retro konzoli Game Gear Micro. Miniaturní konzole Game Gear Micro vychází z oblíbeného 8bitového systému SEGA Game Gear vydaného už před 30 roky. Herní handheld se prodával mezi léty 1990 až 1997 a jednalo se o konkurenta přenosných konzolí do ruky Nintendo Gameboy, Atari Lynx a poměrně méně známého systému NEC TurboExpress.

SEGA Game Gear Micro

Nově reinkarnovaná herní konzole do ruky SEGA Game Gear Micro svým vzhledem zcela odpovídá původnímu modelu, nicméně je celkově o 60 % menší a snadno ji tak vložíte do jakékoliv kapsy. S ohledem na její miniaturní rozměry 8 x 4 x 2 cm ji můžete použít i jako funkční přívěšek na klíče. Ke zmenšení došlo i v případě podsvíceného displeje, který má nyní úhlopříčku 1,15 palců (2,8 cm) při zachování původního rozlišení 160 x 144 pixelů. Vedle handheldu Game Boy Micro se tedy nově představená SEGA Game Gear Micro řadí mezi nejmenší přenosné herní konzole do kapsy.

Miniaturní retro herní konzole SEGA Game Gear Micro jako funkční přívěšek na klíče

Do nového handheldu SEGA Game Gear Micro ovšem již nevložíte původní herní cartridge, na kterých se běžně hry pro tento oblíbený herní systém prodávali. Současný Game Gear Micro má v sobě již zabudovanou čtveřici her a na trhu se objeví ve čtyřech barevných variacích Black, Blue, Yellow a Red, které se pak vzájemně liší nabídkou vestavěných her. Jiné hry si bohužel na Game Gear Micro nezahrajete a jestliže vás z níže uvedené nabídky zaujalo více herních titulů, pak se nákupu několika konzolí bohužel už nevyhnete. Pokud si ovšem objednáte balíček všech čtyř variant (černá, modrá, žlutá, červená), pak navíc získáte i miniaturní repliku původního zvětšovacího skla Big Window pro lepší čitelnost obrazovky.

Přenosná herní konzole do kapsy SEGA Game Gear Micro je samozřejmě vybavena zcela základními ovládacími tlačítky v duchu svého předchůdce, nově ji pak napájí dvojice mikrotužkových (AAA) baterií, které lze dokonce nahradit micro USB nabíječkou z vašeho běžného mobilu. Retro herní konzole dále obsahuje mono reproduktor a klasický 3.5mm jack pro připojení stereo sluchátek.

Mini handheld SEGA Game Gear Micro včetně zvětšovacího skla Big Window

S ohledem na opravdu miniaturní rozměry přenosné herní konzole SEGA Game Gear Micro a zejména její velmi výrazně omezenou nabídku vestavěných her, bude tento jinak zajímavý handheld určený spíše pro omezenou skupinu nostalgických hráčů nebo sběratelů. Ostatní zájemci, kteří si chtějí připomenout řadu povedených her (Streets Of Rage, Prince Of Persia, Road Rash, Mortal Combat, Mega Man, Shinobi II: The Silent Fury, Ristar a mnohé další) z herního systému SEGA Game Gear nebo SEGA Master System (SMS) se tedy budou muset poohlédnout po jiném herním systému, který jim tyto zážitky snadno zpostředkuje.

Aktuální cenu tohoto produktu jednoduše ověříte na cenovém porovnávači českých e-shopů Heureka, kde zároveň najdete osobní zkušenosti i recenze uživatelů.

Tématické články


Doporučené retro konzole SEGA (2020)

Inspirujte se aktuální nabídkou nejlepších retro konzolí SEGA podle nákupního průvodce

Tip
1.

Doporučená
retro konzole do 2 000 Kč

SEGA
Mega Drive Mini

42 her   2x gamepad   HDMI

Díky retro herní konzoli SEGA Mega Drive Mini si fanoušci legendárních herních titulů s pomocí dodávaných gamepadů zahrají na svojí HDMI TV oblíbené hry jako Sonic the Hedgehog, Ecco the Dolphin, Shining Force, Altered Beast, Gunstar Heroes, Castlevania...

Retro herní konzole SEGA Mega Drive MiniZjistit nejnižší cenu

Tip
2.

Doporučená
retro konzole do 1 500 Kč

SEGA
Mega Drive Ultimate Portable

80 her   dig. tlačítka   3.2" LCD

Přenosný handheld SEGA Mega Drive Ultimate Portable z dílny AtGames vás jednoduše zavede zpátky do 90. let minulého století. Základní nabídkou 80 předinstalovaných her rozšíříte o další Sega Mega Drive / Genesis tituly pomocí ROMs ve formátu BIN a SMD...

Retro herní konzole SEGA Mega Drive Ultimate PortableZjistit nejnižší cenu

Tip
3.

Doporučená
retro konzole do 1 000 Kč

SEGA
Master System Portable

30 her   dig. tlačítka   2.4" LCD

Jestliže jste jako děti trávili svůj volný čas u videoherní konzole SEGA Master System (SMS), pak si oživte tyto herní vzpomínky na kapesní konzoli Master System Portable od AtGames. Kdykoliv si z nabídky 30 her zahrajete Sonic Chaos, Alex Kidd, Ristar...

Retro herní konzole SEGA Master System PortableZjistit nejnižší cenu

Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších herních konzolí
na oblíbeném cenovém srovnávači Heureka.Nakupujte výhodně pouze v e-shopech, kde nabízejí
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka herní konzole


Úvod   Články   O webu

Copyright 2019 - 2020 NakupniPruvodce.cz