Úvod / herní konzole / jak vybrat nejlepší retro herní konzoli


Jak vybrat nejlepší retro herní konzoli

Pořiďte si retro herní konzoli s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Jak vybrat nejlepší retro herní konzoli
 • Ušetřete čas i peníze při hledání vhodné retro herní konzole pro každodenní použití
 • Jednoduše získejte všechny důležité informace, které potřebujete před nákupem
 • Na základě odborných a uživatelských recenzí doporučíme nejlepší produkty
 • Jestliže hledáte rychlé řešení, podívejte se na doporučené retro konzole

Doporučené retro konzole


Nejprodávanější retro herní konzole

Porovnejte nejoblíbenější retro herní konzole s nejlepším hodnocením (2023 / 2022)

1. místo

Nintendo
Game & Watch Mario

Hodnocení 78%

Displej: barevný 2,36"
Vestavěné hry: 3 hry
Ovládání: dig. tlačítka
Rozlišení: 320 x 240 px
Typ: přenosná konzole

Herní konzole Nintendo Game & Watch: Super Mario BrosPorovnat ceny

2. místo

Sony
PlayStation Classic

Hodnocení 82%

Platforma: PlayStation
Vestavěné hry: 20 her
Ovládání: 2x gamepad
Rozlišení: 720p / HDMI
Typ: konzole na TV

Herní konzole Sony PlayStation ClassicPorovnat ceny

3. místo

Commodore
Amiga A500 Mini

Hodnocení 90%

Platforma: Amiga 500
Vestavěné hry: 25 her
Ovládání: myš, joypad
Rozlišení: 720p / HDMI
Typ: konzole na TV

Retro herní konzole Amiga A500 MiniPorovnat ceny

4. místo

Atari
Flashback Portable

Hodnocení 85%

Platforma: Atari 2600
Vestavěné hry: 70 her
Ovládání: dig. tlačítka
Displej: 320 x 240 px
Typ: přenosná konzole

Retro herní konzole Atari Flashback PortablePorovnat ceny

5. místo

Commodore
C64 Mini

Hodnocení 88%

Platforma: C64
Vestavěné hry: 64 her
Ovládání: 1x joystick
Rozlišení: 720p / HDMI
Typ: konzole na TV

Retro herní konzole Commodore C64 MiniPorovnat ceny

Zobrazit další herní konzole
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších herních konzolíHistorie herních konzolí sahá přibližně do poloviny 70. let minulého století, kdy byla poprvé představena domácí verze jednoúčelové herní konzole Pong od firmy Atari. V následujících několika letech se začali postupně objevovat také herní konzole s podporou výměnných herních cartridgí, které se připojovali k běžné televizi. Převážně se tak jednalo o herní systémy značek Atari a SEGA, které časem doplnili i kapesní konzole společnosti Nintendo. Postupem času se herní konzole vyvinuli do podoby, v jaké je známe dnes.

V současnosti asi jen málokdo vlastní některou z funkčních herních konzolí vyrobenou před desítkami let. Naštěstí se na trhu objevili výrobci retro konzolí, kteří začali opět oživovat zašlou slávu mnoha zajímavých herních systémů. V jejich nabídce dnes najdete repliky konzolí, které věrně napodobují starší herní systémy a umožňují hraní her na originálních herních cartridgích, nebo zároveň i retro konzole s pevně vestavěnou pamětí (ROM), které obsahují už sadu oblíbených a licencovaných her dodaných výrobcem.

V každém případě si tak s vybranou retro konzolí po mnoha letech můžete zavzpomínat u řady legendárních a zábavných her. Jednoduše si zahrajte akční, sportovní, adventury, plošinovky, logické, arkádové nebo závodní hry - s kultovní grafikou a možná právě dnes už konečně porazíte i toho posledního bosse, který vás před lety nenechal dokončit oblíbenou hru. Herní retro konzole jsou vhodné nejen pro nostalgické vzpomínání na 80. nebo 90. léta, ale zároveň nabízejí dostatek herní zábavy také pro mladší hráče, pro které fungují jako vstupenka do světa herní historie.

Abyste se nespálili při výběru, jednoduše vám poradíme, na které parametry se zaměřit, a jak vybrat nejlepší retro konzoli vhodnou pro každodenní používání.

Typy retro herních konzolí

Aktuálně na trhu najdete retro herní konzole, které vás během okamžiku vrátí do zlaté herní éry s řadou videoherních systémů či automatů (Atari, Capcom, Nintendo, SEGA, Sony...) včetně několika oblíbených domácích počítačů (Commodore, Sinclair...). Zpravidla se jedná o zmenšené kopie původních herních zařízení, které díky moderním technologiím jednoduše připojíte k běžnému televizoru či monitoru s HDMI rozhraním, kde se společně s obrazem přenáší zvuk. Jednotlivé hry pak hrajete na dodávaném gamepadu nebo joysticku.

Druhou variantou jsou kapesní retro konzole do ruky (Atari, SEGA...), které jsou vybaveny vlastním displejem, reproduktorem, sadou směrových i akčních tlačítek včetně vestavěné baterie pro pohodlné hraní doma i na cestách. V některých případech přenosné retro herní konzole do ruky zároveň umožňují připojení k televizoru, zpravidla přes starší kompozitní AV rozhraní, kde ovšem dochází pouze k přenosu samotného obrazu beze zvuku.

Akční nabídka

Uvedené typy retro konzolí jsou buď připraveny na použití originálních herních cartridgí (zásuvné kazety) včetně dalších herních médií, nebo jsou od výrobce vybaveny pevně vestavěnou sadou vybraných her, které se v dané době na herním systému běžně hráli. Některé retro herní konzole mohou disponovat vestavěným slotem pro paměťové karty typu SD, na kterou nahrajete i další hry ve vhodném formátu pro danou herní platformu.

Nejzajímavější hry na retro konzole

Vraťte se zpátky v čase o několik desítek let a zahrajte si na retro konzoli jedinečné herní tituly v single-playeru nebo ve společnosti kamaráda. Uvidíte, že i po letech tyto hry neztratili nic na zábavnosti a během okamžiku vás zaplaví nostalgické vzpomínky na dávné časy. V řadě případů si tak zároveň prožijete zcela původní dobrodružství vašich současných herních hrdinů.

Celá řada starších her byla poměrně obtížná na dohrání, naštěstí u nové generace retro konzolí nemusíte díky množství vylepšení hrát původní hry opakovaně a stále dokola, ale jednotlivé pasáže si pomocí systému checkpointů jednoduše uložíte nebo přetočíte zpět. Ve vybraných částech hry vás při neúspěchu konečně nebude omezovat malý počet životů a po letech tak dohrajete oblíbenou hru až k závěrečným titulkům.

Mezi nejzajímavější hry z 8bitové a 16bitové éry rozhodně patří Centipede, Frogger, Adventure, Frogger, Combat, Moon Patrol, Jungle Hunt, Dig Dug, Donkey Kong, Asteroids, Pitfall, Pole Position, Spy Hunter, Space Invaders, Super Breakout... (Atari). Contra, Dragon Quest, Mario World, Mega Man, Ninja Gaiden, Final Fantasy, Ghosts‘N Goblins, Legend of Zelda, Castlevania, Street Fighter, Galaga, Metal Gear, Gradius, Metroid, Pac-Man, Rygar... (Nintendo). Sonic the Hedgehog, Ristar, Kung Fu Kid, Midnight Resistance, Road Blasters, Operation Wolf, Golden Axe, Alien Soldier, Prince of Persia, Shinobi, R-Type, Wonder Boy, Streets of Rage, Ecco the Dolphin, OutRun... (SEGA) a mnohé další retro tituly.

Výčet uvedených videoher je samozřejmě pouze ilustrativní, navíc záleží na individuálním vkusu každého hráče a vybrané herní platformě, kde jsou tyto legendární herní pecky k dispozici. Jestliže vás zajímají specifické herní tituly, pak musíte vhodnou retro konzoli vybírat podle nabídky dostupných her. V ojedinělých případech dokonce narazíte na nikdy nevydané herní tituly, tak jako v případě hry Star Fox 2 z roku 1995, kterou si zcela poprvé zahrajete až na retro konzoli Nintendo Classic Mini SNES.

Oblíbení výrobci na trhu

Mezi oblíbené a vyhledávané výrobce herních konzolí v současnosti patří značky jako Sony, Microsoft, Nintendo a některé další. Nákupem herních konzolí těchto ověřených značek zpravidla neuděláte zásadní chybu. Při jejich výběru se můžete inspirovat doporučenými nebo aktuálně těmi nejprodávanějšími retro herními konzolemi. Před samotným nákupem nezapomeňte prozkoumat dostupné recenze retro herních konzolí, kde najdete také další důležité informace před jejich nákupem.

Tématické články a zprávy


Doporučené retro herní konzole (2023 / 2022)

Inspirujte se aktuální nabídkou nejlepších retro herních konzolí podle nákupního průvodce

Tip
1.

Doporučená
retro konzole do 3 000 Kč

Commodore
Amiga A500 Mini

 • Retro herní konzole legendárního počítače Commodore Amiga 500, který nyní jednoduše připojíte k HDMI televizoru
 • Součástí balení je Amiga myš a stylový joypad, na kterém si zahrajete celou řadu oblíbených 16bitových Amiga her
 • 25 vestavěných her, které vám oživí vzpomínky na Another World, Chaos Engine, Alien Breed, Project-X a další
Retro herní konzole Amiga A500 MiniZobrazit nejnižší cenu

Tip
2.

Doporučená
retro konzole do 2 500 Kč

Sony
PlayStation Classic

 • Zmenšená verze první herní konzole Sony PlayStation z roku 1994, se kterou si připomenete celou řadu zábavných her
 • V základním balení najdete dva klasické PSX gamepady, samostatný USB a HDMI kabel pro připojení retro herní konzole k moderní TV
 • Komplet dvaceti her obsahuje Resident Evil, Metal Gear Solid, Tekken, Ridge Racer, Final Fintasy, Ridge Racer a další
Retro herní konzole Sony PlayStation ClassicZobrazit nejnižší cenu

Tip
3.

Doporučená
retro konzole do 1 500 Kč

Nintendo
Game & Watch: Super Mario Bros

 • Miniaturní retro herní konzole do ruky s původním vzhledem Nintendo Game & Watch, který využívali oblíbené digihry v roce 1988
 • Nově máte k dispozici barevný 2,36 palcovým displejem s rozlišením 320 x 240 bodů, který kromě hraní vestavěných her funguje jako hodiny
 • Po letech si znovu zahrajete původní dobrodružství Maria a jeho bratra Luigiho, kteří se v této herní podobě v roce 1985 objevili na herní konzoli NES
Herní konzole Nintendo Game & Watch: Super Mario BrosZobrazit nejnižší cenu

Zobrazit další herní konzole
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších herních konzolíNakupujte výhodně pouze v e-shopech, kde nabízejí
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka herní konzole


Úvod   Články   O webu

Copyright 2019 - 2023 NakupniPruvodce.cz