Úvod / herní konzole / jak vybrat nejlepší retro herní konzoli


Jak vybrat nejlepší retro herní konzoli

Pořiďte si retro herní konzoli s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Jak vybrat nejlepší retro herní konzoli
 • Ušetřete čas i peníze při hledání vhodné retro herní konzole pro každodenní použití
 • Jednoduše získejte všechny důležité informace, které potřebujete před nákupem
 • Na základě odborných a uživatelských recenzí doporučíme nejlepší produkty
 • Jestliže hledáte rychlé řešení, podívejte se na doporučené retro konzole

Doporučené retro konzole


Nejprodávanější retro herní konzole

Porovnejte nejoblíbenější retro herní konzole s nejlepším hodnocením (2021 / 2020)

1. místo

Sony
PlayStation Classic

Hodnocení 82%

Platforma: PlayStation
Vestavěné hry: 20 her
Ovládání: 2x gamepad
Rozlišení: 720p / HDMI
Typ: konzole na TV

Retro herní konzole Sony PlayStation ClassicZjistit cenu

2. místo

SEGA
Mega Drive Mini

Hodnocení 81%

Platforma: Mega Drive
Vestavěné hry: 42 her
Ovládání: 2x gamepad
Rozlišení: 720p / HDMI
Typ: konzole na TV

Retro herní konzole SEGA Mega Drive MiniZjistit cenu

3. místo

Atari
Flashback Portable

Hodnocení 85%

Platforma: Atari 2600
Vestavěné hry: 70 her
Ovládání: dig. tlačítka
Displej: 320 x 240 px
Typ: přenosná konzole

Retro herní konzole Atari Flashback PortableZjistit cenu

4. místo

Commodore
C64 Maxi

Hodnocení 87%

Platforma: C64
Vestavěné hry: 64 her
Ovládání: 1x joystick
Rozlišení: 720p / HDMI
Typ: konzole na TV

Retro herní konzole Commodore C64 MaxiZjistit cenu

5. místo

Atari
Flashback 8 Gold

Hodnocení 84%

Platforma: Atari 2600
Vestavěné hry: 120 her
Ovládání: 2x gamepad
Rozlišení: 720p / HDMI
Typ: konzole na TV

Retro herní konzole Atari Flashback 8 GoldZjistit cenu

Zobrazit další herní konzole
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších herních konzolíHistorie herních konzolí sahá přibližně do poloviny 70. let minulého století, kdy byla poprvé představena domácí verze jednoúčelové herní konzole Pong od firmy Atari. V následujících několika letech se začali postupně objevovat také herní konzole s podporou výměnných herních cartridgí, které se připojovali k běžné televizi. Převážně se tak jednalo o herní systémy značek Atari a SEGA, které časem doplnili i kapesní konzole společnosti Nintendo. Postupem času se herní konzole vyvinuli do podoby, v jaké je známe dnes.

V současnosti asi jen málokdo vlastní některou z funkčních herních konzolí vyrobenou před desítkami let. Naštěstí se na trhu objevili výrobci retro konzolí, kteří začali opět oživovat zašlou slávu mnoha zajímavých herních systémů. V jejich nabídce dnes najdete repliky konzolí, které věrně napodobují starší herní systémy a umožňují hraní her na originálních herních cartridgích, nebo zároveň i retro konzole s pevně vestavěnou pamětí (ROM), které obsahují už sadu oblíbených a licencovaných her dodaných výrobcem.

V každém případě si tak s vybranou retro konzolí po mnoha letech můžete zavzpomínat u řady legendárních a zábavných her. Jednoduše si zahrajte akční, sportovní, adventury, plošinovky, logické, arkádové nebo závodní hry - s kultovní grafikou a možná právě dnes už konečně porazíte i toho posledního bosse, který vás před lety nenechal dokončit oblíbenou hru. Herní retro konzole jsou vhodné nejen pro nostalgické vzpomínání na 80. nebo 90. léta, ale zároveň nabízejí dostatek herní zábavy také pro mladší hráče, pro které fungují jako vstupenka do světa herní historie.

Abyste se nespálili při výběru, jednoduše vám poradíme, na které parametry se zaměřit, a jak vybrat nejlepší retro konzoli vhodnou pro každodenní používání.

Typy retro herních konzolí

Aktuálně na trhu najdete retro herní konzole, které vás během okamžiku vrátí do zlaté herní éry s řadou videoherních systémů či automatů (Atari, Capcom, Nintendo, SEGA, Sony...) včetně několika oblíbených domácích počítačů (Commodore, Sinclair...). Zpravidla se jedná o zmenšené kopie původních herních zařízení, které díky moderním technologiím jednoduše připojíte k běžnému televizoru či monitoru s HDMI rozhraním, kde se společně s obrazem přenáší zvuk. Jednotlivé hry pak hrajete na dodávaném gamepadu nebo joysticku.

Druhou variantou jsou kapesní retro konzole do ruky (Atari, SEGA...), které jsou vybaveny vlastním displejem, reproduktorem, sadou směrových i akčních tlačítek včetně vestavěné baterie pro pohodlné hraní doma i na cestách. V některých případech přenosné retro herní konzole do ruky zároveň umožňují připojení k televizoru, zpravidla přes starší kompozitní AV rozhraní, kde ovšem dochází pouze k přenosu samotného obrazu beze zvuku.

Uvedené typy retro konzolí jsou buď připraveny na použití originálních herních cartridgí (zásuvné kazety) včetně dalších herních médií, nebo jsou od výrobce vybaveny pevně vestavěnou sadou vybraných her, které se v dané době na herním systému běžně hráli. Některé retro herní konzole mohou disponovat vestavěným slotem pro paměťové karty typu SD, na kterou nahrajete i další hry ve vhodném formátu pro danou herní platformu.

Nejzajímavější hry na retro konzole

Vraťte se zpátky v čase o několik desítek let a zahrajte si na retro konzoli jedinečné herní tituly v single-playeru nebo ve společnosti kamaráda. Uvidíte, že i po letech tyto hry neztratili nic na zábavnosti a během okamžiku vás zaplaví nostalgické vzpomínky na dávné časy. V řadě případů si tak zároveň prožijete zcela původní dobrodružství vašich současných herních hrdinů.

Celá řada starších her byla poměrně obtížná na dohrání, naštěstí u nové generace retro konzolí nemusíte díky množství vylepšení hrát původní hry opakovaně a stále dokola, ale jednotlivé pasáže si pomocí systému checkpointů jednoduše uložíte nebo přetočíte zpět. Ve vybraných částech hry vás při neúspěchu konečně nebude omezovat malý počet životů a po letech tak dohrajete oblíbenou hru až k závěrečným titulkům.

Mezi nejzajímavější hry z 8bitové a 16bitové éry rozhodně patří Centipede, Frogger, Adventure, Frogger, Combat, Moon Patrol, Jungle Hunt, Dig Dug, Donkey Kong, Pitfall, Asteroids, Pole Position, Spy Hunter, Space Invaders, Super Breakout... (Atari). Contra, Mario World, Mega Man, Dragon Quest, Ninja Gaiden, Final Fantasy, Ghosts‘N Goblins, Legend of Zelda, Castlevania, Street Fighter, Galaga, Metal Gear, Gradius, Metroid, Pac-Man... (Nintendo). Sonic the Hedgehog, Ristar, Kung Fu Kid, Midnight Resistance, Road Blasters, Operation Wolf, Golden Axe, Alien Soldier, Prince of Persia, Shinobi, R-Type, Streets of Rage, Wonder Boy, Ecco the Dolphin, OutRun... (SEGA) a mnohé další tituly.

Výčet uvedených videoher je samozřejmě pouze ilustrativní, navíc záleží na individuálním vkusu každého hráče a vybrané herní platformě, kde jsou tyto legendární herní pecky k dispozici. Jestliže vás zajímají specifické herní tituly, pak musíte vhodnou retro konzoli vybírat podle nabídky dostupných her. V ojedinělých případech dokonce narazíte na nikdy nevydané herní tituly, tak jako v případě hry Star Fox 2 z roku 1995, kterou si zcela poprvé zahrajete až na retro konzoli Nintendo Classic Mini SNES.

Oblíbení výrobci na trhu

Mezi oblíbené a vyhledávané výrobce herních konzolí v současnosti patří značky jako Sony, Microsoft, Nintendo a některé další. Nákupem herních konzolí těchto ověřených značek zpravidla neuděláte zásadní chybu. Při jejich výběru se můžete inspirovat doporučenými nebo aktuálně nejprodávanějšími retro herními konzolemi.

Tématické články a zprávy


Doporučené retro herní konzole (2021 / 2020)

Inspirujte se aktuální nabídkou nejlepších retro herních konzolí podle nákupního průvodce

Tip
1.

Doporučená
retro konzole do 3 000 Kč

Commodore
C64 Maxi

 • Retro herní konzole legendárního počítače Commodore C64 a VIC 20, který nyní jednoduše připojíte k HDMI televizoru
 • Součástí balení je stylový joystick s mikrospínači, na kterém si zahrajete celou řadu oblíbených 8bitových her
 • 64 vestavěných her, které vám oživí vzpomínky na Nebulus, Uridium, Boulder Dash, Cybernoid II, Highway Encounter a další
Retro herní konzole Commodore C64 MaxiZjistit nejnižší cenu

Tip
2.

Doporučená
retro konzole do 2 000 Kč

Sony
PlayStation Classic

 • Zmenšená verze první herní konzole Sony PlayStation z roku 1994, se kterou si připomenete celou řadu zábavných her
 • V základním balení najdete dva klasické PSX gamepady, samostatný USB a HDMI kabel pro připojení retro herní konzole k moderní TV
 • Komplet dvaceti her obsahuje Resident Evil, Metal Gear Solid, Tekken, Ridge Racer, Final Fintasy, Ridge Racer a další
Retro herní konzole Sony PlayStation ClassicZjistit nejnižší cenu

Tip
3.

Doporučená
retro konzole do 1 000 Kč

Atari
Flashback Portable

 • Připomeňte si Atari 2600, která vás zavede do 80. a 90. let minulého století, kdy patřila mezi nejprodávanější herní systémy
 • Kromě hraní legendárních her na vestavěném 2,8" displeji si můžete prostřednictvím A/V výstupu hrát hry na velké TV obrazovce
 • Z nabídky 70 nainstalovaných her si zahrajete Pitfall, Amidar, Breakout, Centipede, Frogger, Galaxian, Pong, H.E.R.O. a další
Retro herní konzole Atari Flashback PortableZjistit nejnižší cenu

Zobrazit další herní konzole
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších herních konzolíNakupujte výhodně pouze v e-shopech, kde nabízejí
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka herní konzole


Úvod   Články   O webu

Copyright 2019 - 2021 NakupniPruvodce.cz