Zahrajte si kultovní herní sérii Castlevania na herních konzolích od Nintenda

Zahrajte si kultovní herní sérii Castlevania na herních konzolích od Nintenda

Články nákupního průvodce | herní konzole


Herní série Castlevania společnosti Konami patří mezi oblíbené herní pecky již od 80. let minulého století. Pod touto kultovní značkou najdete převážně klasické plošinovky s RPG prvky, které zaujmou svým rozsahem, propracovaností, překvapivou hratelností a povedenou atmosférou. Samotná Castlevania vás zavede do upírského hradu hraběte Drákuly, kde se utkáte s rozsáhlou armádou démonů.

Herní série Castlevania

Castlevanie se žánrově řadí mezi tzv. metroidvanie, kde se od začátku hry objevíte v plně otevřeném (2d) světe, který postupně prozkoumáváte. K dispozici máte i mapu celého hradu, která se postupně rozkrývá dle navštívených míst. Nicméně do řady lokací (věže, sklepení, zahrady, podvodní svět...) se můžete podívat až po vylepšení postavy. K tomu se využívají poměrně zjednodušené RPG prvky, kde postupně sbíráte zkušenosti, vylepšujete zbroj, sílu či obranu. Postupem času tak snadněji dokáže čelit stále silnějším nepřátelům včetně všudypřítomných monster a rozmanitých bossů, kteří blokují další postup hrou (po jejich poražení vždy získáte výrazné vylepšení).

Hra Castlevania Aria Of Sorrow na upraveném GBA s podsvíceným displejem AGS-101

Na obrázku vidíte upravenou herní konzoli (handheld) Nintendo GameBoy Advance (GBA) s vylepšeným podsvíceným displejem z GBA SP typu AGS-101 a oblíbenou hru Castlevania Aria Of Sorrow, která byla na tuto přenosnou konzoli vydána v roce 2003. Od vzniku první hry Castlevania vyšla na herní konzole Nintendo celá řada rozmanitých pokračování. Níže najdete seznam těch nejpovedenějších, a to včetně vybraných typů herních konzolí, kde si tyto Castlevanie zahrajete. Díky retro konzolím nebo službě Virtual Console dostupné na moderních herních systémech od Nintenda si řadu z nich pohodlně zahrajete i dnes.

Mezi nejzajímavější patří zejména hry pro GameBoy Advance a Nintendo DS / DSi. Nicméně herní společnost Konami samozřejmě vydala Castlevanie kromě Nintenda i na další herní platformy, celkem tak vyšlo přibližně kolem třiceti rozmanitých her s tímto univerzem. Na těchto systémech patří mezi nejlepší hry Castlevania Rondo of Blood (1993) - PC Engine, Castlevania Symphony of the Night (1997), Castlevania Chronicles (2000) - Sony PlayStation, Castlevania Harmony of Despair (2010) - Microsoft Xbox 360 / Sony PlayStation 3.

Zahrajte si kultovní herní sérii Castlevania na herních konzolích od Nintenda

Zakoupit můžete také herní titul Castlevania Anniversary Collection pro herní konzoli Nintendo Switch včetně Switch Lite, který nabízí kolekci osmi vybraných klasických her ze série Castlevania (dostupné v digitální podobě). Hybridní herní systém Nintendo Switch a handheld Switch Lite aktuálně patří mezi nejnovější herní konzole společnosti Nintendo.

Aktuální cenu tohoto produktu jednoduše ověříte na cenovém porovnávači českých e-shopů Heureka, kde zároveň najdete osobní zkušenosti i recenze uživatelů.

Tématické články


Doporučené herní konzole Nintendo (2020)

Inspirujte se aktuální nabídkou nejlepších herních konzolí Nintendo podle nákupního průvodce

Tip
1.

Doporučené
herní konzole do 8 000 Kč

Nintendo
Switch

6.2" TFT   1280 x 720 px   398 g

Nintendo Switch je hybridní herní systém, který funguje jako domácí konzole na televizní obrazovce, ale zároveň ji můžete používat jako výkonný handheld pro hraní na cestách. Hry jsou dostupné na speciálních cartridgích nebo v digitální distribuci...

Herní konzole Nintendo SwitchZjistit nejnižší cenu

Tip
2.

Doporučené
herní konzole do 6 000 Kč

Nintendo
Switch Lite

5.5" TFT   1280 x 720 px   275 g

Na přenosné konzoli Nintendo Switch Lite s pevně zabudovaným ovládáním budete hrát na cestách všechny hry ze systému Nintendo Switch, které podporují handheld mód. Kompaktní a zároveň lehká kapesní konzole zaujme lokálním i online multiplayerem...

Herní konzole Nintendo Switch LiteZjistit nejnižší cenu

Tip
3.

Doporučené
herní konzole do 4 000 Kč

Nintendo
New 2DS XL

4.8" TFT   400 x 240 px   260 g

Kapesní herní konzole do ruky New Nintendo 2DS XL je cenově dostupným nástupcem handheldu Nintendo 3DS. Při hraní na cestách tak můžete využít širokou zásobu originálních her jako Metroid, The Legend of Zelda, Super Mario 3D Land, Pokémon...

Herní konzole New Nintendo 2DS XLZjistit nejnižší cenu

Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších herních konzolí
na oblíbeném cenovém srovnávači Heureka.Nakupujte výhodně pouze v e-shopech, kde nabízejí
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka konzolové hry


Úvod   Články   O webu

Copyright 2019 - 2020 NakupniPruvodce.cz