Úvod / herní konzole / jak vybrat nejlepší herní konzoli do ruky


Jak vybrat nejlepší herní konzoli do ruky

Pořiďte si přenosnou herní konzoli s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Jak vybrat nejlepší přenosnou herní konzoli do ruky
  • Ušetřete čas a peníze při hledání vhodné přenosné konzole pro každodenní použití
  • Jednoduše získejte všechny důležité informace, které potřebujete před nákupem
  • Na základě odborných a uživatelských recenzí doporučíme nejlepší produkty
  • Jestliže hledáte rychlé řešení, pak se podívejte na doporučené handheldy

Doporučené kapesní konzole


Nejprodávanější přenosné herní konzole do ruky

Porovnejte 5 nejoblíbenějších přenosných herních konzolí do ruky s nejlepším hodnocením (2019 / 2020)

1. místo

Nintendo
Switch

Hodnocení 88%

Displej: 6.2" TFT
Rozlišení: 1280 x 720 px
Paměť: 32 GB + SD
Hmotnost: 398 gramů
Baterie: 4 310 mAh

Přenosná herní konzole do ruky Nintendo SwitchZjistit cenu

2. místo

Nintendo
Switch Lite

Hodnocení 86%

Displej: 5.5" TFT
Rozlišení: 1280 x 720 px
Paměť: 32 GB + SD
Hmotnost: 275 gramů
Baterie: 3 570 mAh

Přenosná herní konzole do ruky Nintendo Switch LiteZjistit cenu

3. místo

Nintendo
New Nintendo 2DS XL

Hodnocení 81%

Displej: 4.88" / 4.18"
Rozlišení: 400 x 240 px
Paměť: microSD karta
Hmotnost: 260 gramů
Baterie: 1 300 mAh

Přenosná herní konzole do ruky New Nintendo 2DS XLZjistit cenu

4. místo

Sony
PS Vita

Hodnocení 84%

Displej: 5" OLED
Rozlišení: 960 x 544 px
Paměť: PS Vita karta
Hmotnost: 279 gramů
Baterie: 2 100 mAh

Přenosná herní konzole do ruky Sony PS VitaZjistit cenu

5. místo

Sony
PSP E1004

Hodnocení 80%

Displej: 4.3" TFT
Rozlišení: 480 x 272 px
Paměť: Memory Stick
Hmotnost: 223 gramů
Baterie: 1 200 mAh

Přenosná herní konzole do ruky Sony PlayStation Portable E1004Zjistit cenu

Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších herních konzolí
na oblíbeném cenovém srovnávači Heureka.Přenosné herní konzole do ruky neboli handheldy jsou ideální pro pohodlné hraní doma nebo na cestách. K tomu účelu jsou vybaveny displejem, analogovými joysticky, sadou ovládacích nebo akčních tlačítek a dobíjecím akumulátorem. Protože kapesní konzole slouží především k herní a multimediální zábavě, nemusíte se tak u nich zabývat otázkou instalace SW, hardwarovou kompatibilitou nebo aktualizacemi apod. Snadno si tak užijete spousty herní zábavy, ať se s nimi vydáte kamkoliv.

Pro jednotlivé herní konzole do ruky je k dispozici množství zábavných her, a to včetně exkluzivních herních titulů, které si na jiné herní platformě nezahrajete. Kromě toho někdy poskytují i zpětnou kompatibilitu s některými staršími herními systémy. Díky tomu máte k dispozici nepřeberné množství nestárnoucích her, které i po letech dokáží zabavit.

V posledních letech jsou kapesní konzole z trhu vytlačovány chytrými telefony, které nabízí podobné možnosti pro hraní na cestách. Nicméně hry na mobily už zpravidla nezastupují výrazné herní tituly, ale velmi často zde naleznete bezduché klikačky pro ukrácení dlouhé chvíle, nebo u řady her stále častěji narazíte na jejich zjednodušování, tak aby mohly cílit na početnou skupinu hráčů. Smartphonům navíc chybí ten nejdůležitější prvek pro pohodlné hraní, kterým jsou ovládací tlačítka s fyzickou odezvou, a to včetně analogových páček. Na přenosné herní konzoli do ruky si tak pohodlně zahrajete i náročnější hry, podobně jako na gamepadu v případě klasické stolní konzole na TV.

Abyste se nespálili při jejich výběru, jednoduše poradíme, na které parametry se zaměřit, a jak vybrat nejlepší herní konzoli do ruky pro každodenní používání.

Na jaké parametry se zaměřit?

Při výběru herní konzole do kapsy je nutné vybrat vhodnou herní platformu, pro kterou je k dispozici dostatek her (střílečky, závodní, plošinovky, sportovní, RPG, adventury...). Hry pro přenosné konzole jsou zpravidla k dispozici na speciálních herních cartridgích, nebo dalších médiích dostupné v kamenném obchodě, bazaru či e-shopu, nebo je u moderních handheldů zakoupíte online pomocí digitální distribuce. Aktuálně mezi nejzajímavější herní zařízení do ruky patří konzole z rodiny Nintendo Switch.

Kvalitní herní zážitek u přenosné herní konzole ovlivňuje především použitý displej, který na dostatečně velké úhlopříčce musí poskytovat dokonalý obraz za jakýchkoliv světelných podmínek. I přes kompaktní rozměry herních konzolí musí tyto handheldy disponovat dostatečným počtem snadno ovladatelných prvků, které vedle analogových joysticků a digitálních tlačítek mohou doplňovat zadní triggery, pohybové senzory i dotykové ovládání.

Neméně důležitým prvkem kapesní konzole pro hraní na cestách je kapacita dodávaného dobíjecího akumulátoru. S ohledem na rozměrné displeje, vysoké rozlišení, hardwarový výkon nebo náročné hry včetně bohatých multimediálních možností s podporou sociálních sítí, musíte počítat s vyšší spotřebou elektrické energie. Abyste nezůstali během dne bez energie, nezapomeňte vybrat handheld s dostatečně velkou kapacitou baterie (mAh).

Typy přenosných herních konzolí

Mezi běžné typy herních konzolí do ruky patří modely s klasickým tělem, kde se podél LCD displeje soustředí základní ovládací prvky. Zejména v případě herních konzolí do kapsy od společnosti Nintendo můžete najít i handheldy vybavené dvěma displeji se zavíracím tělem, které ve složeném stavu poskytují relativně kompaktní rozměry a zároveň během přenosu dostatečně chrání oba displeje proti poškrábání.

Na trhu najdete i hybridní konzole, které mohou fungovat nejen jako klasické stolní konzole ve spojení s velkou obrazovkou moderní televize, ale zároveň je lze kdykoliv vysunout z dokovací stanice a během okamžiku pokračovat ve hraní v klasickém handheld módu, už přímo na obrazovce displeje. Neznámějším zástupcem těchto kombinovaných herních konzolí je Nintendo Switch s dokovací stanicí a oddělitelnými ovladači Joy-Con.

Nejzajímavější hry na kapesní konzole

Jednotlivé hry spustíte během okamžiku vložením vybrané cartridge, či jiného média do připraveného slotu v herním handheldu. Řada kapesních konzolí zároveň disponuje i podporou bezdrátové technologie WiFi, kde po připojení k internetu můžete hry jednoduše zakoupit přes digitální distribuci na portálu výrobce.

Pro přenosné herní konzole do ruky je k dispozici nepřeberné množství zábavných her, které pokrývají všechny známé žánry. Patří mezi ně Legend of Zelda, Minecraft, Mario Kart Deluxe, The Witcher, Pokemon, Super Mario Odyssey, Dead Cells... (Nintendo Switch). Luigis Mansion, Donkey Kong, Metroid, Animal Crossing, Super Mario 3D Land, New Super Mario Bros... (Nintendo 3DS / 2DS). Gran Turismo, Patapon, Tomb Raider, Need for Speed, Metal Gear Solid, Crash of the Titans, LittleBigPlanet... (Sony PSP) a mnohé další herní tituly.

V případě vybraných herních konzolí Nintendo máte navíc k dispozici i online službu Virtual Console Games, kde můžete jednoduše zakoupit hry ze starších herních systémů, mezi kterými najdete Nintendo NES, SNES či novější GameBoy Advance. Kdykoliv si tak zahrajete osvědčené herní pecky z 8bitové i 16bitové éry, podobně jako na některých retro konzolích. V obří knihovně najdete původní herní tituly z 80. nebo 90. let Galaga, Super Mario World, Donkey Kong Country, Super Metroid, The Legend of Zelda, Castlevania, Bionic Commando, Super Mario 64, Prince of Persia, Street Fighter, Contra, Ghosts'n Goblins a další.

Oblíbení výrobci na trhu

Mezi oblíbené a vyhledávané výrobce herních konzolí v současnosti patří značky jako Sony, Microsoft, Nintendo a některé další. Nákupem herních konzolí těchto ověřených značek zpravidla neuděláte zásadní chybu. Při jejich výběru se můžete inspirovat doporučenými nebo nejprodávanějšími kapesními herními konzolemi do ruky.

Tématické články a zprávy


Doporučené přenosné herní konzole do ruky (2020)

Inspirujte se aktuální nabídkou nejlepších přenosných herních konzolí do ruky podle nákupního průvodce

Tip
1.

Doporučený
handheld do 8 000 Kč

Nintendo
Switch

6.2" TFT   1280 x 720 px   398 g

Nintendo Switch je hybridní herní systém, který funguje jako domácí konzole na televizní obrazovce, ale zároveň ji můžete používat jako výkonný handheld pro hraní na cestách. Hry jsou dostupné na speciálních cartridgích nebo v digitální distribuci...

Přenosná herní konzole do ruky Nintendo SwitchZjistit nejnižší cenu

Tip
2.

Doporučený
handheld do 6 000 Kč

Nintendo
Switch Lite

5.5" TFT   1280 x 720 px   275 g

Na přenosné konzoli Nintendo Switch Lite s pevně zabudovaným ovládáním budete hrát na cestách všechny hry ze systému Nintendo Switch, které podporují handheld mód. Kompaktní a zároveň lehká kapesní konzole zaujme lokálním i online multiplayerem...

Přenosná herní konzole do ruky Nintendo Switch LiteZjistit nejnižší cenu

Tip
3.

Doporučený
handheld do 4 000 Kč

Nintendo
New 2DS XL

4.8" TFT   400 x 240 px   260 g

Kapesní herní konzole do ruky New Nintendo 2DS XL je cenově dostupným nástupcem handheldu Nintendo 3DS. Při hraní na cestách tak můžete využít širokou zásobu originálních her jako Metroid, The Legend of Zelda, Super Mario 3D Land, Pokémon...

Přenosná herní konzole do ruky New Nintendo 2DS XLZjistit nejnižší cenu

Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších herních konzolí
na oblíbeném cenovém srovnávači Heureka.Nakupujte výhodně pouze v e-shopech, kde nabízejí
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka herní konzole


Úvod   Články   O webu

Copyright 2019 - 2020 NakupniPruvodce.cz