Úvod / herní konzole / jak vybrat nejlepší herní konzoli do ruky


Jak vybrat nejlepší herní konzoli do ruky

Pořiďte si přenosnou herní konzoli s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Jak vybrat nejlepší přenosnou herní konzoli do ruky
 • Ušetřete čas a peníze při hledání vhodné přenosné konzole pro každodenní použití
 • Jednoduše získejte všechny důležité informace, které potřebujete před nákupem
 • Na základě odborných a uživatelských recenzí doporučíme nejlepší produkty
 • Jestliže hledáte rychlé řešení, pak se podívejte na doporučené handheldy

Doporučené kapesní konzole


Nejprodávanější přenosné herní konzole do ruky

Porovnejte nejoblíbenější přenosné herní konzole do ruky s nejlepším hodnocením (2023 / 2022)

1. místo

Nintendo
Switch OLED

Hodnocení 90%

Displej: 7" OLED
Rozlišení: 1280 x 720 px
Paměť: 64 GB + SD
Hmotnost: 420 gramů
Baterie: 4 210 mAh

Přenosná herní konzole do ruky Nintendo Switch OLEDPorovnat ceny

2. místo

Nintendo
Switch

Hodnocení 88%

Displej: 6.2" TFT
Rozlišení: 1280 x 720 px
Paměť: 32 GB + SD
Hmotnost: 398 gramů
Baterie: 4 310 mAh

Přenosná herní konzole do ruky Nintendo SwitchPorovnat ceny

3. místo

Nintendo
Switch Lite

Hodnocení 86%

Displej: 5.5" TFT
Rozlišení: 1280 x 720 px
Paměť: 32 GB + SD
Hmotnost: 275 gramů
Baterie: 3 570 mAh

Přenosná herní konzole do ruky Nintendo Switch LitePorovnat ceny

4. místo

Nintendo
Game & Watch Mario

Hodnocení 78%

Displej: barevný 2,36"
Vestavěné hry: 3 hry
Ovládání: dig. tlačítka
Rozlišení: 320 x 240 px
Typ: přenosná konzole

Herní konzole Nintendo Game & Watch: Super Mario BrosPorovnat ceny

5. místo

Nintendo
New Nintendo 2DS XL

Hodnocení 81%

Displej: 4.88" / 4.18"
Rozlišení: 400 x 240 px
Paměť: microSD karta
Hmotnost: 260 gramů
Baterie: 1 300 mAh

Přenosná herní konzole do ruky New Nintendo 2DS XLPorovnat ceny

Zobrazit další herní konzole
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších herních konzolíPřenosné herní konzole do ruky neboli handheldy jsou ideální pro pohodlné hraní doma nebo na cestách. K tomu účelu jsou vybaveny displejem, analogovými joysticky, sadou ovládacích nebo akčních tlačítek a dobíjecím akumulátorem. Protože kapesní konzole slouží především k herní a multimediální zábavě, nemusíte se tak u nich zabývat otázkou instalace SW, hardwarovou kompatibilitou nebo aktualizacemi apod. Snadno si tak užijete spousty herní zábavy, ať se s nimi vydáte kamkoliv.

Pro jednotlivé herní konzole do ruky je k dispozici množství zábavných her, a to včetně exkluzivních herních titulů, které si na jiné herní platformě nezahrajete. Kromě toho někdy poskytují i zpětnou kompatibilitu s některými staršími herními systémy. Díky tomu máte k dispozici nepřeberné množství nestárnoucích her, které i po letech dokáží zabavit.

V posledních letech jsou kapesní konzole z trhu vytlačovány chytrými telefony, které nabízí podobné možnosti pro hraní na cestách. Nicméně hry na mobily už zpravidla nezastupují výrazné herní tituly, ale velmi často zde naleznete bezduché klikačky pro ukrácení dlouhé chvíle, nebo u řady her stále častěji narazíte na jejich zjednodušování, tak aby mohly cílit na početnou skupinu hráčů. Smartphonům navíc chybí ten nejdůležitější prvek pro pohodlné hraní, kterým jsou ovládací tlačítka s fyzickou odezvou, a to včetně analogových páček. Na přenosné herní konzoli do ruky si tak pohodlně zahrajete i náročnější hry, podobně jako na gamepadu v případě klasické stolní konzole na TV.

Abyste se nespálili při výběru, jednoduše vám poradíme, na které parametry se zaměřit, a jak vybrat nejlepší herní konzoli do ruky pro každodenní používání.

Na jaké parametry se zaměřit?

Při výběru herní konzole do kapsy je nutné vybrat vhodnou herní platformu, pro kterou je k dispozici dostatek her (střílečky, závodní, plošinovky, sportovní, RPG, adventury...). Hry pro přenosné konzole jsou zpravidla k dispozici na speciálních herních cartridgích, nebo dalších médiích dostupné v kamenném obchodě, bazaru či e-shopu, nebo je u moderních handheldů zakoupíte online pomocí digitální distribuce. Aktuálně mezi nejzajímavější herní zařízení do ruky patří konzole z rodiny Nintendo Switch.

Kvalitní herní zážitek u přenosné herní konzole ovlivňuje především použitý displej, který na dostatečně velké úhlopříčce musí poskytovat dokonalý obraz za jakýchkoliv světelných podmínek. I přes kompaktní rozměry herních konzolí musí tyto handheldy disponovat dostatečným počtem snadno ovladatelných prvků, které vedle analogových joysticků a digitálních tlačítek mohou doplňovat zadní triggery, pohybové senzory i dotykové ovládání.

Akční nabídka

Neméně důležitým prvkem kapesní konzole pro hraní na cestách je kapacita dodávaného dobíjecího akumulátoru. S ohledem na rozměrné displeje, vysoké rozlišení, hardwarový výkon nebo náročné hry včetně bohatých multimediálních možností s podporou sociálních sítí, musíte počítat s vyšší spotřebou elektrické energie. Abyste nezůstali během dne bez energie, nezapomeňte vybrat handheld s dostatečně velkou kapacitou baterie (mAh).

Typy přenosných herních konzolí

Mezi běžné typy herních konzolí do ruky patří modely s klasickým tělem, kde se podél LCD displeje soustředí základní ovládací prvky. Zejména v případě herních konzolí do kapsy od společnosti Nintendo můžete najít i handheldy vybavené dvěma displeji se zavíracím tělem, které ve složeném stavu poskytují relativně kompaktní rozměry a zároveň během přenosu dostatečně chrání oba displeje proti poškrábání.

Na trhu najdete i hybridní konzole, které mohou fungovat nejen jako běžné stolní konzole ve spojení s velkou obrazovkou moderní televize, ale zároveň je lze kdykoliv vysunout z dokovací stanice a během okamžiku pokračovat ve hraní v klasickém handheld módu, už přímo na obrazovce displeje. Neznámějším zástupcem těchto kombinovaných herních konzolí je Nintendo Switch s dokovací stanicí a oddělitelnými ovladači Joy-Con.

Nejzajímavější hry na kapesní konzole

Jednotlivé hry spustíte během okamžiku vložením vybrané cartridge, či jiného média do připraveného slotu v herním handheldu. Řada kapesních konzolí zároveň disponuje i podporou bezdrátové technologie WiFi, kde po připojení k internetu můžete hry jednoduše zakoupit přes digitální distribuci na portálu výrobce.

Pro přenosné herní konzole do ruky je k dispozici nepřeberné množství zábavných her, které pokrývají všechny známé žánry. Patří mezi ně Legend of Zelda, Minecraft, Mario Kart Deluxe, The Witcher, Pokemon, Super Mario Odyssey, Dead Cells... (Nintendo Switch). Luigis Mansion, Donkey Kong, Metroid, Animal Crossing, Super Mario 3D Land, New Super Mario Bros... (Nintendo 3DS / 2DS). Gran Turismo, Patapon, Tomb Raider, Need for Speed, Metal Gear Solid, Crash of the Titans, LittleBigPlanet... (Sony PSP) a mnohé další herní tituly.

V případě vybraných herních konzolí Nintendo máte navíc k dispozici i online službu Virtual Console Games, kde můžete jednoduše zakoupit hry ze starších herních systémů, mezi kterými najdete Nintendo NES, SNES či novější GameBoy Advance. Kdykoliv si tak zahrajete osvědčené herní pecky z 8bitové i 16bitové éry, podobně jako na některých retro konzolích. V obří knihovně najdete původní herní tituly z 80. nebo 90. let Galaga, Super Mario World, Donkey Kong Country, Super Metroid, The Legend of Zelda, Castlevania, Super Mario 64, Bionic Commando, Prince of Persia, Street Fighter, Contra, Ghosts'n Goblins a další.

Oblíbení výrobci na trhu

Mezi oblíbené a vyhledávané výrobce herních konzolí v současnosti patří značky jako Sony, Microsoft, Nintendo a některé další. Nákupem herních konzolí těchto ověřených značek zpravidla neuděláte zásadní chybu. Při jejich výběru se můžete inspirovat doporučenými nebo nejprodávanějšími kapesními herními konzolemi do ruky. Před samotným nákupem nezapomeňte prozkoumat dostupné recenze herních konzolí do ruky, kde naleznete i další důležité informace před jejich nákupem.

Tématické články a zprávy


Doporučené přenosné herní konzole do ruky (2023 / 2022)

Inspirujte se aktuální nabídkou nejlepších přenosných herních konzolí do ruky podle nákupního průvodce

Tip
1.

Doporučená
herní konzole do 9 000 Kč

Nintendo
Switch OLED

 • Vylepšený model hybridní konzole pro pohodlné hraní na obrazovce moderní TV, nebo v handheld režimu na cestách
 • Vychutnejte si hraní zábavných her na 7" OLED displeji s živými barvami, vysokým kontrastem a bleskovou odezvou
 • Při hraní v tablet módu oceníte dobře navržené ovládací prvky s pokročilou vibrační odezvou i nastavitelný stojánek
Přenosná herní konzole do ruky Nintendo Switch OLEDZobrazit nejnižší cenu

Tip
2.

Doporučená
herní konzole do 7 000 Kč

Nintendo
Switch

 • Hybridní herní systém, který funguje jako domácí konzole na TV, ale zároveň ji lze používat jako výkonný handheld
 • Výkonný tablet s odpojitelnými multifunkčními ovladači Joy-Con fungují zcela nezávisle s pokročilou vibrační odezvou
 • Zažijete ohromnou porci zábavy s jedinečnou zásobou zábavných her, které si užijete v lokálním nebo online multiplayeru
Přenosná herní konzole do ruky Nintendo SwitchZobrazit nejnižší cenu

Tip
3.

Doporučený
handheld do 5 000 Kč

Nintendo
Switch Lite

 • Kapesní herní systém s pevně zabudovaným ovládáním o hmotnosti 275 gramů pro pohodlné hraní doma nebo na cestách
 • Užijte si všechny kompatibilní hry ze systému Nintendo Switch, které podporují handheld mód a jednoduše si zahrajte
 • Kompaktní a lehká kapesní konzole s 5.5" TFT displejem o rozlišení 1280 x 720 bodů využívá lokální a online multiplayer
Přenosná herní konzole do ruky Nintendo Switch LiteZobrazit nejnižší cenu

Zobrazit další herní konzole
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších herních konzolíNakupujte výhodně pouze v e-shopech, kde nabízejí
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka herní konzole


Úvod   Články   O webu

Copyright 2019 - 2023 NakupniPruvodce.cz