Úvod / herní konzole / přehled herních konzolí Nintendo


Herní konzole Nintendo

Pořiďte si herní konzoli Nintendo s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Nejlepší herní konzole Nintendo
 • Ušetřete zároveň zároveň čas i peníze během hledání nejlepší herní konzole Nintendo
 • Jednoduše získejte všechny důležité informace, které potřebujete před nákupem
 • Na základě odborných a uživatelských recenzí doporučíme nejlepší produkty
 • Jestliže hledáte rychlé řešení, podívejte se na doporučené herní konzole

Doporučené herní konzole


Nejprodávanější herní konzole Nintendo

Porovnejte nejoblíbenější herní konzole Nintendo s nejlepším hodnocením (2023 / 2022)

1. místo

Nintendo
Switch OLED

Hodnocení 90%

Displej: 7" OLED
Rozlišení: 1280 x 720 px
Paměť: 64 GB + SD
Hmotnost: 420 gramů
Baterie: 4 210 mAh

Přenosná herní konzole do ruky Nintendo Switch OLEDPorovnat ceny

2. místo

Nintendo
Switch

Hodnocení 88%

Rozlišení: Full HD
Paměť: 32 GB + SD
Média: karty Switch
Hmotnost: 398 gramů
Baterie: 4 310 mAh

Herní konzole Nintendo SwitchPorovnat ceny

3. místo

Nintendo
Switch Lite

Hodnocení 86%

Displej: 5.5" TFT
Rozlišení: 1280 x 720 px
Paměť: 32 GB + SD
Hmotnost: 275 gramů
Baterie: 3 570 mAh

Herní konzole Nintendo Switch LitePorovnat ceny

4. místo

Nintendo
Game & Watch Mario

Hodnocení 78%

Displej: barevný 2,36"
Vestavěné hry: 3 hry
Ovládání: dig. tlačítka
Rozlišení: 320 x 240 px
Typ: přenosná konzole

Herní konzole Nintendo Game & Watch: Super Mario BrosPorovnat ceny

5. místo

Nintendo
New Nintendo 2DS XL

Hodnocení 81%

Displej: 4.88" / 4.18"
Rozlišení: 400 x 240 px
Paměť: microSD karta
Hmotnost: 260 gramů
Baterie: 1 300 mAh

Herní konzole New Nintendo 2DS XLPorovnat ceny

Zobrazit další herní konzole
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších herních konzolíNintendo patří mezi nejstarší herní společnosti, které se zabývají výrobou herních konzolí. Mezi nejvýznamnější herní systémy z dílny Nintenda patří zejména jednoúčelové digihry Game & Watch, 8bitová domácí konzole Nintendo Entertainment System (NES) a úspěšný nástupce Super NES (SNES), přenosné herní konzole do ruky z rodiny Game Boy, výkonný systém Nintendo 64 (zkráceně N64) a poměrně oblíbená herní konzole Nintendo Wii se zaměřením na pohybové ovládání.

Vedle výroby samotných herních systémů se Nintendo zároveň velmi úspěšně věnuje i vývoji videoher. Díky tomu mohou také dnešní hráči zažívat stále nová dobrodružství s mnoha oblíbenými postavičkami (Donkey Kong, Mario, Link, Samus Aran, Pikachu...), které se u herních konzolí Nintendo zrodily už v devadesátých letech minulého století.

Současné herní konzole od Nintenda podporují kromě singleplayeru i oblíbený multiplayer přes internet. K provozu multiplayeru s výjimkou free-to-play her ovšem potřebujete předplatné služby Nintendo Switch Online, která umožňuje kompetitivní či kooperativní online hraní s přáteli. S členstvím Nintendo Switch Online navíc získáte přístup do knihovny klasických NES a SNES her, možnost zálohování herních pozic do vzdáleného cloud úložiště a další exkluzivní výhody pro členy.

Abyste se nespálili při výběru, jednoduše vám poradíme, na které parametry se zaměřit, a jak vybrat nejlepší herní konzoli Nintendo pro každodenní používání.

Typy herních konzolí

Aktuálně mezi nejvyhledávanější herní systémy patří hybridní konzole Nintendo Switch, která díky dodávanému docku umožňuje hraní na rozměrné obrazovce moderního HDMI televizoru. Nicméně kdykoliv můžete konzoli vyjmout z dokovací stanice a jednoduše pokračovat ve hraní v handheld módu doma či na cestách. Zajímavostí herní konzole Nintendo Switch je dvojice postranních ovladačů Joy-Con s pohybovým ovládáním, které můžete od samotného těla odejmout a používat samostatně.

V současné době se na pulty obchodů dostala také mírně upravená a cenově dostupnější verze Nintendo Switch Lite, na které si zahrajte úplně stejné hry, ovšem bez možnosti hraní na obrazovce TV nebo možnosti odpojit boční joycony. Kompaktní a lehká přenosná herní konzole do ruky Nintendo Switch Lite je tak vhodná především pro hráče na cestách.

Akční nabídka

V nabídce společnosti Nintendo najdete také klasickou přenosnou konzoli New Nintendo 2DS XL vybavenou dvěma nezávislými displeji, která umožňuje hraní mnoha 2DS / 3DS her včetně oblíbených herních titulů ze staršího kapesního systému Nintendo DS. Hry jsou dostupné na speciálních cartridgích, nebo je zakoupíte v online obchodu Nintendo eShop.

Společnost Nintendo připravila také retro konzole Nintendo Classic Mini NES a Nintendo Classic Mini SNES, které vás se zajímavou nabídkou vestavěných her (Super Mario Bros, Ghosts‘N Goblins, Legend of Zelda, Final Fantasy, Galaga, Gradius, Donkey Kong, Metroid, PacMan, Contra, Super Metroid, Star Fox, Street Fighter, Castlevania...) zavedou zpátky do herní historie osmdesátých a devadesátých let. S retro herní konzolí můžete pak nově počítat s možností ukládání her, konečně tedy po letech porazíte i toho posledního bosse.

Zajímavé příslušenství

Z nabídky herního příslušenství Nintendo můžete vybírat celou řadu zajímavých zařízení, mezi kterými najdete originální ovladače Joy-Con, ochranné fólie, odolné obaly a pouzdra, adaptéry nebo stojany. Mezi vyhledávané příslušenství patří zejména bezdrátový Gamepad Switch Pro Controller určený pro Nintendo Switch vhodný zejména při hraní v dock módu na obrazovce televize, který dokáže poskytnout mnohem vyšší stupeň ergonomie než původní ovladače Joy-Con. Počítat můžete s dlouhou výdrží baterie, výbornou odezvou a velmi kvalitním zpracováním.

Herní konzoli Nintendo Switch můžete také jednoduše rozšířit o virtuální realitu. Nintendo Labo VR vás vtáhne do fantastického 3D světa, kde objevíte zcela nový způsob hraní. Virtuální realita je určená především pro děti, které si sami sestaví z dodávaného kartonu vlastní Toy-Con zařízení (Blaster, Camera, Bird, Wind Pedal, Elephant...) a následně mohou hrát předem připravené VR hry.

Nejlepší hry pro Nintendo

Hry pro konzoli Nintendo Switch jsou běžně k dispozici na speciálních cartridgích (Nintendo Switch Game Card). Můžete je snadno zakoupit v běžném kamenném obchodě, specializovaném e-shopu nebo např. bazaru. S rozvíjející se podporou internetu se můžete zároveň setkat s online digitální distribucí přímo přes portál Nintendo eShop, kde jsou tyto hry k dispozici ke stažení v okamžiku zahájení prodeje.

Mezi nejzajímavější a nejvyhledávanější hry na herní konzoli Nintendo Switch patří Donkey Kong Country, Owlboy, Hollow Knight, Minecraft, Octopath Traveler, Super Mario Maker, Legend of Zelda Link's Awakening, Super Smash Bros Ultimate, Pokemon Shield, Ring Fit Adventure, The Witcher, The Legend of Zelda Breath of the Wild, Animal Crossing New Horizons, Fortnite, Mario Kart 8 Deluxe, Mortal Kombat, Metro Redux, Super Mario Odyssey, ale i mnohé další oblíbené hry na Nintendo Switch, u kterých se vždy zabavíte.

Pokud právě zvažujete nákup kapesní konzole New Nintendo 2DS XL pak vás mohou zaujmout hry The Legend of Zelda A Link Between Worlds, Shovel Knight, Pokemon Ultra Moon, Mario Kart, Super Mario 3D Land, Monster Hunter Generations, The Legend of Zelda Majora's Mask 3D, Luigis Mansion, Donkey Kong Country Returns, Paper Mario, Metroid Samus Returns, Castlevania Lords of Shadow - Mirror of Fate a mnohé další 3DS / 2DS hry.

V případě vybraných herních konzolí Nintendo máte navíc k dispozici i online službu Virtual Console Games, kde si můžete jednoduše zahrát hry ze starších herních systémů, mezi kterými najdete Nintendo NES, SNES či dokonce novější GameBoy Advance. Kdykoliv si tak zahrajete osvědčené herní pecky z 8bitové i 16bitové éry, podobně jako na některých oblíbených retro konzolích. V obří knihovně najdete původní herní tituly z 80. nebo 90. let Galaga, Super Mario World, The Legend of Zelda, Donkey Kong Country, Prince of Persia, Super Metroid, Bionic Commando, Super Mario, Castlevania, Final Fight, Ghosts'n Goblins, Street Fighter, Contra, Star Fox a celá řada dalších léty ověřených videoher.

Další výrobci na trhu

Mezi oblíbené a vyhledávané výrobce herních konzolí v současnosti patří značky jako Sony, Microsoft, Nintendo a některé další. Nákupem herních konzolí těchto ověřených značek zpravidla neuděláte zásadní chybu. Při jejich výběru se můžete inspirovat doporučenými nebo nejprodávanějšími herními konzolemi, které jsou dostupné na trhu. Před samotným nákupem nezapomeňte prozkoumat dostupné recenze herních konzolí Nintendo, kde pak najdete i další důležité informace před jejich nákupem.

Tématické články a zprávy


Doporučené herní konzole Nintendo (2023 / 2022)

Inspirujte se aktuální nabídkou nejlepších herních konzolí Nintendo podle nákupního průvodce

Tip
1.

Doporučená
herní konzole do 8 000 Kč

Nintendo
Switch OLED

 • Vylepšený model hybridní konzole pro pohodlné hraní na obrazovce moderní TV, nebo v handheld režimu na cestách
 • Vychutnejte si hraní zábavných her na 7" OLED displeji s živými barvami, vysokým kontrastem a bleskovou odezvou
 • Při hraní v tablet módu oceníte dobře navržené ovládací prvky s pokročilou vibrační odezvou i nastavitelný stojánek
Přenosná herní konzole do ruky Nintendo Switch OLEDZobrazit nejnižší cenu

Tip
2.

Doporučená
herní konzole do 7 000 Kč

Nintendo
Switch

 • Hybridní herní systém, který funguje jako domácí konzole na TV, ale zároveň ji lze používat jako výkonný handheld
 • Výkonný tablet s odpojitelnými multifunkčními ovladači Joy-Con fungují zcela nezávisle s pokročilou vibrační odezvou
 • Zažijete ohromnou porci zábavy s jedinečnou zásobou zábavných her, které si užijete v lokálním nebo online multiplayeru
Přenosná herní konzole do ruky Nintendo SwitchZobrazit nejnižší cenu

Tip
3.

Doporučený
handheld do 5 000 Kč

Nintendo
Switch Lite

 • Kapesní herní systém s pevně zabudovaným ovládáním o hmotnosti 275 gramů pro pohodlné hraní doma nebo na cestách
 • Užijte si všechny kompatibilní hry ze systému Nintendo Switch, které podporují handheld mód a jednoduše si zahrajte
 • Kompaktní a lehká kapesní konzole s 5.5" TFT displejem o rozlišení 1280 x 720 bodů využívá lokální a online multiplayer
Přenosná herní konzole do ruky Nintendo Switch LiteZobrazit nejnižší cenu

Zobrazit další herní konzole
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších herních konzolíNakupujte výhodně pouze v e-shopech, kde nabízejí
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka herní konzole


Úvod   Články   O webu

Copyright 2019 - 2023 NakupniPruvodce.cz