Úvod / herní konzole / jak vybrat nejlepší herní konzoli na TV


Jak vybrat nejlepší herní konzoli na TV

Pořiďte si herní konzoli na TV s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Jak vybrat nejlepší herní konzoli na TV
 • Ušetřete čas i peníze při hledání vhodné herní konzole na TV pro každodenní použití
 • Jednoduše získejte všechny důležité informace, které potřebujete před nákupem
 • Na základě odborných a uživatelských recenzí doporučíme nejlepší produkty
 • Jestliže hledáte rychlé řešení, podívejte se na doporučené herní konzole

Doporučené herní konzole na TV


Nejprodávanější herní konzole na TV

Porovnejte nejoblíbenější herní konzole na TV s nejlepším hodnocením (2021 / 2020)

1. místo

Sony
PlayStation 5

Hodnocení 97%

Rozlišení: 4K UHD
Paměť: 825 GB SSD
Média: Blu-Ray
Spotřeba: 350 W
Hlučnost: 43 dB

Herní konzole Sony PlayStation 5Zjistit cenu
Nový
model

2. místo

Sony
PlayStation 4 Pro

Hodnocení 90%

Rozlišení: 4K UHD
Paměť: 1 TB HDD
Média: Blu-Ray
Spotřeba: 155 W
Hlučnost: 55 dB

Herní konzole Sony PlayStation 4 ProZjistit cenu

3. místo

Nintendo
Switch

Hodnocení 88%

Rozlišení: Full HD
Paměť: 32 GB + SD
Média: karty Switch
Spotřeba: 18 W
Hlučnost: 33 dB

Herní konzole Nintendo SwitchZjistit cenu

4. místo

Microsoft
Xbox One S

Hodnocení 86%

Rozlišení: Full HD
Paměť: 1 TB HDD
Média: Blu-Ray
Spotřeba: 89 W
Hlučnost: 45 dB

Herní konzole Microsoft Xbox One SZjistit cenu

5. místo

Microsoft
Xbox Series X

Hodnocení 96%

Rozlišení: 4K UHD
Paměť: 1 TB SSD
Média: Blu-Ray
Spotřeba: 200 W
Hlučnost: 40 dB

Herní konzole Microsoft Xbox Series XZjistit cenu
Nový
model

Zobrazit další herní konzole
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších herních konzolí



S herní konzolí na TV si užijete každodenní fantastickou herní zábavu díky bohaté nabídce mnoha rozmanitých her včetně podpory multiplayeru, vysokému výkonu nebo uživatelsky snadnému ovládání s řadou rozmanitého herního příslušenství. Vybrané stolní konzole zpravidla podporují multimediální funkce, streamování nebo virtuální realitu. Pro maximální herní zážitek potřebujete pouze dostatečně velký televizor s HDMI rozhraním.

S televizní konzolí si jednoduše užijete nejnovější herní tituly podobně jako na výkonném herním PC, ovšem za zlomek jejich ceny. Oproti osobnímu počítači můžete u herní konzole na TV počítat s mnohem jednodušší obsluhou i nastavením. Hry se zpravidla ovládají na dodávaném bezdrátovém ovladači neboli gamepadu. Běžně si tak užijete hraní her z pohodlí gauče či křesla přímo na obrazovce velké televize.

Kromě hraní velkého množství zábavných her včetně řady exkluzivních herních titulů může herní konzole na TV zároveň sloužit i jako univerzální multimediální přehrávač pro DVD nebo 3D Blu-Ray filmy včetně prohlížení internetových stránek s podporou sociálních sítí, kde můžete rovnou sdílet herní zážitky s dalšími přáteli.

Abyste se nespálili při výběru, jednoduše vám poradíme, na které parametry se zaměřit, a jak vybrat nejlepší herní konzoli na TV pro každodenní používání.

Na jaké parametry se zaměřit?

Jednotlivé stolní konzole se vzájemně odlišují zejména hardwarovým výkonem, nabídkou rozmanitých funkcí, herním příslušenstvím (gamepady, volanty, pohybové senzory, VR brýle...) i počtem exkluzivních her, které si s výjimkou multiplatformních titulů na konkurenčním herním systému nebo PC nezahrajete.

Při výběru vhodné televizní konzole musíte zohlednit podporu maximálního rozlišení dle vámi používaného televizoru (Full HD, 4K Ultra HD...). Důležitým parametrem je i velikost interní paměti, do které se mohou instalovat hry z DVD nebo BR médii pro jejich rychlejší spouštění. Toto vnitřní úložiště zároveň slouží pro hry zakoupené v digitální distribuci, DLC, updaty a ukládání herních pozic. Neméně důležitým prvkem herní konzole na TV je i systém chlazení s ohledem na jejich umístění a případnou hlučnost.

Na trhu najdete i hybridní konzole, které mohou fungovat nejen jako klasické stolní konzole ve spojení s velkou obrazovkou moderní televize, ale zároveň je lze kdykoliv vysunout z dokovací stanice a během okamžiku pokračovat ve hraní v klasickém handheld módu, přímo na obrazovce vestavěného displeje. Neznámějším zástupcem těchto kombinovaných herních konzolí je Nintendo Switch s dokovací stanicí a oddělitelnými ovladači Joy-Con.

Vybrat PlayStation nebo Xbox?

Řada uživatelů se před nákupem next-gen herní konzole nevyhne otázce, zda zvolit Sony PlayStation nebo raději Microsoft Xbox. Oba velmi oblíbené herní systémy jsou ve svých nejvýkonnějších modelech velmi podobné herní konzole, které poskytují moderní hardware pro dokonalý herní zážitek. Nicméně místo vzájemného porovnávání HW specifikací se tak raději podívejte na seznam exkluzivních her, bez kterých se neobejdete, a teprve podle nich vyberte vhodný herní systém. Herní konzole je vždy pouze tak dobrá, jak dobré jsou její hry.

Pokud stále váháte, zda vybrat herní konzoli z dílny PlayStation nebo Xbox, pak při výběru přihlédněte k tomu, jakou herní konzoli mají přátele ve vašem okolí. Herní zážitek vždy maximálně zvýšíte společným hraním multiplayerových nebo online her s přáteli, ať už jde o jakoukoliv herní konzoli a navíc si pak můžete vzájemně velmi snadno půjčovat oblíbené hry zakoupené na fyzických médiích pro daný herní systém.

Nejzajímavější hry na televizní konzole

Samotné hry pro herní konzole na TV jsou zpravidla k dispozici na Blu-Ray médiích nebo i speciálních herních cartridgích (výměnné herní karty). Zakoupíte je v běžném kamenném obchodě, specializovaném e-shopu nebo i bazaru. S rozvíjející se podporou internetu v herních konzolích se můžete zároveň setkat s online digitální distribucí přes portál výrobce, kde jsou hry na herní konzole ke stažení už v okamžiku zahájení prodeje.

Mezi nejzajímavější a nejvyhledávanější hry na next-gen herní konzole k TV patří např. God of War, Horizon Zero Dawn, The Last of Us, Metal Gear Solid, The Witcher, Uncharted, Grand Theft Auto, Resident Evil, Fortnite, Death Stranding, Dishonored... (Sony PlayStation). Apex Legends, Fallout, Assassin's Creed, Minecraft, Overwatch, Destiny, Titanfall, Gears of War, Red Dead Redemption, Forza, FIFA, NHL, Mafia, Call of Duty... (Microsoft Xbox Series). The Legend of Zelda, Pokemon, Mario Kart Deluxe, Super Mario Odyssey, Mortal Kombat, New Super Mario Bros, Diablo 3, Octopath Traveler, Dead Cells, Super Smash Bros, Luigi's Mansion, Stardew Valley... (Nintendo Switch).

Oblíbení výrobci na trhu

Mezi oblíbené a vyhledávané výrobce herních konzolí v současnosti patří značky jako Sony, Microsoft, Nintendo a některé další. Nákupem herních konzolí těchto ověřených značek zpravidla neuděláte zásadní chybu. Při jejich výběru se můžete inspirovat doporučenými nebo nejprodávanějšími herními konzolemi k televizi.

Tématické články a zprávy


Doporučené herní konzole (2021 / 2020)

Inspirujte se aktuální nabídkou nejlepších herních konzolí podle nákupního průvodce

Tip
1.

Doporučená
herní konzole do 10 000 Kč

Sony
PlayStation 4 Pro

 • Zahrajte si bohatou nabídku zábavných a exkluzivních her, u kterých se spolehlivě zabavíte sami nebo s přáteli
 • Dvojnásobný výkon systému PS4 umožňuje hraní v úžasném 4K rozlišení i neskutečných grafických detailech
 • Ke hraní využijete vylepšený ovladač DualShock 4, který zajistí dokonalý herní zážitek za každé situace
Herní konzole Sony PlayStation 4 ProZjistit nejnižší cenu

Tip
2.

Doporučená
herní konzole do 9 000 Kč

Nintendo
Switch

 • Hybridní herní systém, který funguje jako domácí konzole na TV, ale zároveň ji lze používat jako výkonný handheld
 • Výkonný tablet s odpojitelnými multifunkčními ovladači Joy-Con fungují zcela nezávisle s pokročilou vibrační odezvou
 • Zažijete ohromnou porci zábavy s jedinečnou zásobou zábavných her, které si užijete v lokálním nebo online multiplayeru
Herní konzole Nintendo SwitchZjistit nejnižší cenu

Tip
3.

Doporučená
herní konzole do 8 000 Kč

Microsoft
Xbox One S

 • Dostatečně výkonná herní konzole pro každodenní herní zábavu u TV, která nabízí i funkci zpětné kompatibility pro tituly z Xbox 360
 • Všechny hry si užijete na oblíbeném bezdrátovém ovladači s povedenou ergonomií, který vám pomůže porazit všechny herní nepřátele
 • Hrajte na velké TV herní pecky jako Forza Horizon, Gears of War, Red Dead Redemption, Minecraft, Grand Theft Auto V a mnohé další
Herní konzole Microsoft Xbox One SZjistit nejnižší cenu

Zobrazit další herní konzole
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších herních konzolí



Nakupujte výhodně pouze v e-shopech, kde nabízejí
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka herní konzole


Úvod   Články   O webu

Copyright 2019 - 2021 NakupniPruvodce.cz