Úvod / herní konzole / jak vybrat nejlepší herní konzoli na TV


Jak vybrat nejlepší herní konzoli na TV

Pořiďte si herní konzoli na TV s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Jak vybrat nejlepší herní konzoli na TV
  • Ušetřete čas i peníze při hledání vhodné herní konzole na TV pro každodenní použití
  • Jednoduše získejte všechny důležité informace, které potřebujete před nákupem
  • Na základě odborných a uživatelských recenzí doporučíme nejlepší produkty
  • Jestliže hledáte rychlé řešení, podívejte se na doporučené herní konzole

Doporučené herní konzole na TV


Nejprodávanější herní konzole na TV

Porovnejte 5 nejoblíbenějších herních konzolí na TV s nejlepším hodnocením (2019 / 2020)

1. místo

Nintendo
Switch

Hodnocení 88%

Rozlišení: Full HD
Paměť: 32 GB + SD
Média: karty Switch
Spotřeba: 18 W
Hlučnost: 33 dB

Herní konzole na TV Nintendo SwitchZjistit cenu

2. místo

Sony
PlayStation 4 Pro

Hodnocení 94%

Rozlišení: 4K UHD
Paměť: 1 TB HDD
Média: Blu-Ray
Spotřeba: 155 W
Hlučnost: 55 dB

Herní konzole na TV Sony PlayStation 4 ProZjistit cenu

3. místo

Sony
PlayStation 4 Slim

Hodnocení 91%

Rozlišení: Full HD
Paměť: 500 GB HDD
Média: Blu-Ray
Spotřeba: 98 W
Hlučnost: 46 dB

Herní konzole na TV Sony PlayStation 4 SlimZjistit cenu

4. místo

Microsoft
Xbox One S

Hodnocení 90%

Rozlišení: 4K UHD
Paměť: 1 TB HDD
Média: Blu-Ray
Spotřeba: 89 W
Hlučnost: 45 dB

Herní konzole na TV Microsoft Xbox One SZjistit cenu

5. místo

Microsoft
Xbox One X

Hodnocení 93%

Rozlišení: 4K UHD
Paměť: 1 TB HDD
Média: Blu-Ray
Spotřeba: 175 W
Hlučnost: 47 dB

Herní konzole na TV Microsoft Xbox One XZjistit cenu

Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších herních konzolí
na oblíbeném cenovém srovnávači Heureka.S herní konzolí na TV si užijete každodenní fantastickou herní zábavu díky bohaté nabídce mnoha rozmanitých her včetně podpory multiplayeru, vysokému výkonu nebo uživatelsky snadnému ovládání s řadou rozmanitého herního příslušenství. Vybrané stolní konzole zpravidla podporují multimediální funkce, streamování nebo virtuální realitu. Pro maximální herní zážitek potřebujete pouze dostatečně velký televizor s HDMI rozhraním.

S televizní konzolí si jednoduše užijete nejnovější herní tituly podobně jako na výkonném herním PC, ovšem za zlomek jejich ceny. Oproti osobnímu počítači můžete u herní konzole na TV počítat s mnohem jednodušší obsluhou i nastavením. Hry se zpravidla ovládají na dodávaném bezdrátovém ovladači neboli gamepadu. Běžně si tak užijete hraní her z pohodlí gauče či křesla přímo na obrazovce velké televize.

Kromě hraní velkého množství zábavných her včetně řady exkluzivních herních titulů může herní konzole na TV zároveň sloužit i jako univerzální multimediální přehrávač pro DVD nebo 3D Blu-Ray filmy včetně prohlížení internetových stránek s podporou sociálních sítí, kde můžete rovnou sdílet herní zážitky s dalšími přáteli.

Abyste se nespálili při jejich výběru, jednoduše poradíme, na které parametry se zaměřit, a jak vybrat nejlepší herní konzoli na TV pro každodenní používání.

Na jaké parametry se zaměřit?

Jednotlivé stolní konzole se vzájemně odlišují zejména hardwarovým výkonem, nabídkou rozmanitých funkcí, herním příslušenstvím (gamepady, volanty, pohybové senzory, VR brýle...) i počtem exkluzivních her, které si s výjimkou multiplatformních titulů na konkurenčním herním systému nebo PC nezahrajete.

Při výběru vhodné televizní konzole musíte zohlednit podporu maximálního rozlišení dle vámi používaného televizoru (Full HD, 4K Ultra HD). Důležitým parametrem je i velikost interní paměti, do které se mohou instalovat hry z DVD nebo BR médii pro jejich rychlejší spouštění. Toto vnitřní úložiště zároveň slouží pro hry zakoupené v digitální distribuci, DLC, updaty a ukládání herních pozic. Neméně důležitým prvkem herní konzole na TV je i systém chlazení s ohledem na jejich umístění a případnou hlučnost.

Na trhu najdete i hybridní konzole, které mohou fungovat nejen jako klasické stolní konzole ve spojení s velkou obrazovkou moderní televize, ale zároveň je lze kdykoliv vysunout z dokovací stanice a během okamžiku pokračovat ve hraní v klasickém handheld módu, přímo na obrazovce vestavěného displeje. Neznámějším zástupcem těchto kombinovaných herních konzolí je Nintendo Switch s dokovací stanicí a oddělitelnými ovladači Joy-Con.

Vybrat PlayStation nebo Xbox?

Řada uživatelů se před nákupem next-gen herní konzole nevyhne otázce, zda zvolit Sony PlayStation nebo raději Microsoft Xbox. Oba velmi oblíbené herní systémy jsou ve svých nejvýkonnějších modelech velmi podobné herní konzole, které poskytují moderní hardware pro dokonalý herní zážitek. Nicméně místo vzájemného porovnávání HW specifikací se tak raději podívejte na seznam exkluzivních her, bez kterých se neobejdete, a teprve podle nich vyberte vhodnou herní konzoli.

Pokud stále váháte, zda vybrat herní konzoli z dílny PlayStation nebo Xbox, pak při výběru přihlédněte k tomu, jakou herní konzoli mají přátele ve vašem okolí. Herní zážitek vždy maximálně zvýšíte společným hraním multiplayerových nebo online her s přáteli, ať už jde o jakoukoliv herní konzoli a navíc si pak můžete vzájemně velmi snadno půjčovat oblíbené hry zakoupené na fyzických médiích pro daný herní systém.

Nejzajímavější hry na televizní konzole

Samotné hry pro herní konzole na TV jsou zpravidla k dispozici na Blu-Ray médiích nebo i speciálních herních cartridgích (výměnné herní karty). Zakoupíte je v běžném kamenném obchodě, specializovaném e-shopu nebo i bazaru. S rozvíjející se podporou internetu v herních konzolích se můžete zároveň setkat s online digitální distribucí přes portál výrobce, kde jsou hry na herní konzole ke stažení v okamžiku zahájení prodeje.

Mezi nejzajímavější a nejvyhledávanější hry na next-gen herní konzole k TV patří např. God of War, Horizon Zero Dawn, The Last of Us, Metal Gear Solid, The Witcher, Uncharted, Grand Theft Auto, Resident Evil, Fortnite, Death Stranding, Dishonored... (Sony PlayStation). Apex Legends, Fallout, Assassin's Creed, Minecraft, Overwatch, Destiny, Titanfall, Gears of War, Red Dead Redemption, Forza, FIFA, NHL, Mafia, Call of Duty... (Microsoft Xbox One). The Legend of Zelda, Pokemon, Mario Kart Deluxe, Super Mario Odyssey, Mortal Kombat, New Super Mario Bros, Diablo 3, Octopath Traveler, Dead Cells, Super Smash Bros, Luigi's Mansion, Stardew Valley... (Nintendo Switch).

Oblíbení výrobci na trhu

Mezi oblíbené a vyhledávané výrobce herních konzolí v současnosti patří značky jako Sony, Microsoft, Nintendo a některé další. Nákupem herních konzolí těchto ověřených značek zpravidla neuděláte zásadní chybu. Při jejich výběru se můžete inspirovat doporučenými nebo nejprodávanějšími herními konzolemi k televizi.

Tématické články a zprávy


Doporučené herní konzole na TV (2020)

Inspirujte se aktuální nabídkou nejlepších herních konzolí na TV podle nákupního průvodce

Tip
1.

Doporučená
herní konzole do 8 000 Kč

Sony
PlayStation 4 Pro

4K UHD   1 TB HDD   55 dB

Rodinu televizních konzolí PS4 doplnil nejvýkonnější model Sony PlayStation 4 Pro, který umožňuje hraní ve 4K rozlišení, nebo dokáže poskytnout vyšší framerate v původní Full HD kvalitě. Výkon herní konzole oceníte i při použití virtuální reality PSVR...

Herní konzole na TV Sony PlayStation 4 ProZjistit nejnižší cenu

Tip
2.

Doporučená
herní konzole do 8 000 Kč

Nintendo
Switch

Full HD   32 GB + SD   33 dB

Nintendo Switch je hybridní herní systém, který funguje jako domácí konzole na televizní obrazovce, ale zároveň ji můžete používat jako výkonný handheld pro hraní na cestách. Hry jsou dostupné na speciálních cartridgích nebo v digitální distribuci...

Herní konzole na TV Nintendo SwitchZjistit nejnižší cenu

Tip
3.

Doporučená
herní konzole do 5 000 Kč

Microsoft
Xbox One S All-Digital

Full HD   1 TB HDD   42 dB

Herní konzole Xbox One S All-Digital Edition neobsahuje klasickou Blu-Ray mechaniku. Všechny hry, herní pozice nebo zálohy jsou tak bezpečně uloženy na HDD a cloudovém úložišti. Svoji digitální knihovnu máte k dispozici po přihlášení na libovolné konzoli...

Herní konzole Microsoft Xbox One S All-DigitalZjistit nejnižší cenu

Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších herních konzolí
na oblíbeném cenovém srovnávači Heureka.Nakupujte výhodně pouze v e-shopech, kde nabízejí
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka herní konzole


Úvod   Články   O webu

Copyright 2019 - 2020 NakupniPruvodce.cz