Úvod / herní konzole / jak vybrat nejlepší herní konzoli na TV


Jak vybrat nejlepší herní konzoli na TV

Pořiďte si herní konzoli na TV s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Jak vybrat nejlepší herní konzoli na TV
 • Ušetřete čas i peníze při hledání vhodné herní konzole na TV pro každodenní použití
 • Jednoduše získejte všechny důležité informace, které potřebujete před nákupem
 • Na základě odborných a uživatelských recenzí doporučíme nejlepší produkty
 • Jestliže hledáte rychlé řešení, podívejte se na doporučené herní konzole

Doporučené herní konzole na TV


Nejprodávanější herní konzole na TV

Porovnejte nejoblíbenější herní konzole na TV s nejlepším hodnocením (2023 / 2022)

1. místo

Sony
PlayStation 5

Hodnocení 97%

Rozlišení: 4K UHD
Paměť: 825 GB SSD
Média: Blu-Ray
Spotřeba: 350 W
Hlučnost: 43 dB

Herní konzole Sony PlayStation 5Porovnat ceny

2. místo

Microsoft
Xbox Series S

Hodnocení 88%

Rozlišení: Full HD
Paměť: 512 GB SSD
Média: bez mechaniky
Spotřeba: 100 W
Hlučnost: 38 dB

Herní konzole Microsoft Xbox Series SPorovnat ceny

3. místo

Microsoft
Xbox Series X

Hodnocení 96%

Rozlišení: 4K UHD
Paměť: 1 TB SSD
Média: Blu-Ray
Spotřeba: 200 W
Hlučnost: 40 dB

Herní konzole Microsoft Xbox Series XPorovnat ceny

4. místo

Nintendo
Switch OLED

Hodnocení 90%

Displej: 7" OLED
Rozlišení: 1280 x 720 px
Paměť: 64 GB + SD
Hmotnost: 420 gramů
Baterie: 4 210 mAh

Přenosná herní konzole do ruky Nintendo Switch OLEDPorovnat ceny

5. místo

Sony
PlayStation 5 Digital Edition

Hodnocení 95%

Rozlišení: 4K UHD
Paměť: 825 GB SSD
Média: bez mechaniky
Spotřeba: 340 W
Hlučnost: 43 dB

Herní konzole Sony PlayStation 5 Digital EditionPorovnat ceny

Zobrazit další herní konzole
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších herních konzolíS herní konzolí na TV si užijete každodenní fantastickou herní zábavu díky bohaté nabídce mnoha rozmanitých her včetně podpory multiplayeru, vysokému výkonu nebo uživatelsky snadnému ovládání s řadou rozmanitého herního příslušenství. Vybrané stolní konzole zpravidla podporují multimediální funkce, streamování nebo virtuální realitu. Pro maximální herní zážitek potřebujete pouze dostatečně velký televizor s HDMI rozhraním.

S televizní konzolí si jednoduše užijete nejnovější herní tituly podobně jako na výkonném herním PC, ovšem za zlomek jejich ceny. Oproti osobnímu počítači můžete u herní konzole na TV počítat s mnohem jednodušší obsluhou i nastavením. Hry se zpravidla ovládají na dodávaném bezdrátovém ovladači neboli gamepadu. Běžně si tak užijete hraní her z pohodlí gauče či křesla přímo na obrazovce velké televize.

Kromě hraní velkého množství zábavných her včetně řady exkluzivních herních titulů může herní konzole na TV zároveň sloužit i jako univerzální multimediální přehrávač pro DVD nebo 3D Blu-Ray filmy včetně prohlížení internetových stránek s podporou sociálních sítí, kde můžete rovnou sdílet herní zážitky s dalšími přáteli.

Abyste se nespálili při výběru, jednoduše vám poradíme, na které parametry se zaměřit, a jak vybrat nejlepší herní konzoli na TV pro každodenní používání.

Na jaké parametry se zaměřit?

Jednotlivé stolní konzole se vzájemně odlišují zejména hardwarovým výkonem, nabídkou rozmanitých funkcí, herním příslušenstvím (gamepady, volanty, pohybové senzory, VR brýle...) i počtem exkluzivních her, které si s výjimkou multiplatformních titulů na konkurenčním herním systému nebo PC nezahrajete.

Při výběru vhodné televizní konzole musíte zohlednit podporu maximálního rozlišení dle vámi používaného televizoru (Full HD, 4K Ultra HD...). Důležitým parametrem je i velikost interní paměti, do které se mohou instalovat hry z DVD nebo BR médii pro jejich rychlejší spouštění. Toto vnitřní úložiště zároveň slouží pro hry zakoupené v digitální distribuci, DLC, updaty a ukládání herních pozic. Neméně důležitým prvkem herní konzole na TV je i systém chlazení s ohledem na jejich umístění a případnou hlučnost.

Akční nabídka

Na trhu najdete i hybridní konzole, které mohou fungovat nejen jako klasické stolní konzole ve spojení s velkou obrazovkou moderní televize, ale zároveň je lze kdykoliv vysunout z dokovací stanice a během okamžiku pokračovat ve hraní v klasickém handheld módu, přímo na obrazovce vestavěného displeje. Neznámějším zástupcem těchto kombinovaných herních konzolí je Nintendo Switch s dokovací stanicí a oddělitelnými ovladači Joy-Con.

Vybrat PlayStation nebo Xbox?

Řada uživatelů se před nákupem next-gen herní konzole nevyhne otázce, zda zvolit Sony PlayStation nebo raději Microsoft Xbox. Oba velmi oblíbené herní systémy jsou ve svých nejvýkonnějších modelech velmi podobné herní konzole, které poskytují moderní hardware pro dokonalý herní zážitek. Nicméně místo vzájemného porovnávání HW specifikací se tak raději podívejte na seznam exkluzivních her, bez kterých se neobejdete, a teprve podle nich vyberte vhodný herní systém. Herní konzole je vždy pouze tak dobrá, jak dobré jsou její hry.

Pokud stále váháte, zda vybrat herní konzoli z dílny PlayStation nebo Xbox, pak při výběru přihlédněte k tomu, jakou herní konzoli mají přátele ve vašem okolí. Herní zážitek vždy maximálně zvýšíte společným hraním multiplayerových nebo online her s přáteli, ať už jde o jakoukoliv herní konzoli a navíc si pak můžete vzájemně velmi snadno půjčovat oblíbené hry zakoupené na fyzických médiích pro daný herní systém.

Nejzajímavější hry na televizní konzole

Samotné hry pro herní konzole na TV jsou zpravidla k dispozici na Blu-Ray médiích nebo i speciálních herních cartridgích (výměnné herní karty). Zakoupíte je v běžném kamenném obchodě, specializovaném e-shopu nebo i bazaru. S rozvíjející se podporou internetu v herních konzolích se můžete zároveň setkat s online digitální distribucí přes portál výrobce, kde jsou hry na herní konzole ke stažení už v okamžiku zahájení prodeje.

Mezi nejzajímavější a nejvyhledávanější hry na next-gen herní konzole k TV patří např. God of War, Horizon Zero Dawn, The Last of Us, Metal Gear Solid, The Witcher, Uncharted, Grand Theft Auto, Resident Evil, Fortnite, Death Stranding, Dishonored... (Sony PlayStation). Apex Legends, Fallout, Assassin's Creed, Minecraft, Overwatch, Destiny, Titanfall, Gears of War, Red Dead Redemption, Forza, FIFA, NHL, Mafia, Call of Duty... (Microsoft Xbox Series). The Legend of Zelda, Pokemon, Mario Kart Deluxe, Super Mario Odyssey, Mortal Kombat, New Super Mario Bros, Diablo 3, Octopath Traveler, Dead Cells, Super Smash Bros, Luigi's Mansion, Stardew Valley... (Nintendo Switch).

Oblíbení výrobci na trhu

Mezi oblíbené a vyhledávané výrobce herních konzolí v současnosti patří značky jako Sony, Microsoft, Nintendo a některé další. Nákupem herních konzolí těchto ověřených značek zpravidla neuděláte zásadní chybu. Při jejich výběru se můžete inspirovat doporučenými či nejprodávanějšími herními konzolemi k televizi. Před samotným nákupem nezapomeňte prozkoumat dostupné recenze herních konozlí na televizi, kde naleznete také další důležité informace před jejich nákupem.

Tématické články a zprávy


Doporučené herní konzole (2023 / 2022)

Inspirujte se aktuální nabídkou nejlepších herních konzolí podle nákupního průvodce

Tip
1.

Doporučená
herní konzole do 15 000 Kč

Sony
PlayStation 5

 • Připravte se na budoucnost s nejnovější generací herní konzole PS5, která poskytne hráčům celého světa zcela nové zážitky
 • Těšit se můžete nejen na značný nárůst grafické kvality, ale i bleskové diskové úložiště, které tvoří SSD o kapacitě 825 GB
 • Hry si zahrajete na přepracovaném bezdrátovém ovladači DualSense, který nově přináší užitečnou haptickou odezvu
Herní konzole Sony PlayStation 5Zobrazit nejnižší cenu

Tip
2.

Doporučená
herní konzole do 13 000 Kč

Microsoft
Xbox Series X

 • Nejvýkonnější herní konzole všech dob určená pro nejnáročnější hráče, kteří ocení rychlost a mohutnou výpočetní sílu
 • Bohatý výkon pro hraní ve 4K rozlišení s frekvencí až 120 FPS, kde můžete počítat s účinným i dostatečně tichým chlazením
 • Vedle speciálního SSD určeného k ukládání her nejnovější či původní generace se můžete těšit na nový bezdrátový ovladač
Herní konzole Microsoft Xbox Series XZobrazit nejnižší cenu

Tip
3.

Doporučená
herní konzole do 9 000 Kč

Nintendo
Switch OLED

 • Vylepšený model hybridní konzole pro pohodlné hraní na obrazovce moderní TV, nebo v handheld režimu na cestách
 • Vychutnejte si hraní zábavných her na 7" OLED displeji s živými barvami, vysokým kontrastem a bleskovou odezvou
 • Při hraní v tablet módu oceníte dobře navržené ovládací prvky s pokročilou vibrační odezvou i nastavitelný stojánek
Přenosná herní konzole do ruky Nintendo Switch OLEDZobrazit nejnižší cenu

Zobrazit další herní konzole
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších herních konzolíNakupujte výhodně pouze v e-shopech, kde nabízejí
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka herní konzole


Úvod   Články   O webu

Copyright 2019 - 2023 NakupniPruvodce.cz