Úvod / digitální fotoaparáty / jak vybrat nejlepší instantní fotoaparát


Jak vybrat nejlepší instantní fotoaparát

Pořiďte si kvalitní instantní fotoaparát s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Jak vybrat nejlepší instantní fotoaparát
  • Ušetřete čas a peníze při hledání nového instantního foťáku pro každodenní použití
  • Jednoduše získejte všechny důležité informace, které potřebujete před nákupem
  • Na základě odborných a uživatelských recenzí doporučíme nejlepší produkty
  • Jestliže hledáte rychlé řešení, zkuste doporučené instantní fotoaparáty

Doporučené instantní fotoaparáty


Nejprodávanější instantní fotoaparáty

Porovnejte nejoblíbenější instantní fotoaparáty s nejlepším hodnocením (2019 / 2020)

1. místo

Fujifilm
Instax Mini 9

Hodnocení 82%

Film: Instax Mini
Rozměr: 46 x 62 mm
Vyvolání: 1 - 3 minuty
Objektiv: 60 mm
Světelnost: f/12,7

Instantní fotoaparát Fujifilm Instax Mini 9Zjistit cenu

2. místo

Fujifilm
Instax Square SQ6

Hodnocení 85%

Film: Instax Square
Rozměr: 62 x 62 mm
Vyvolání: 1 - 3 minuty
Objektiv: 65,7 mm
Světelnost: f/12,6

Instantní fotoaparát Fujifilm Instax Square SQ6Zjistit cenu

3. místo

FujiFilm
Instax Mini 90

Hodnocení 85%

Film: Instax Mini
Rozměr: 46 x 62 mm
Vyvolání: 1 - 3 minuty
Objektiv: 60 mm
Světelnost: f/12,7

Instantní fotoaparát FujiFilm Instax Mini 90Zjistit cenu

4. místo

Polaroid
Originals OneStep 2

Hodnocení 85%

Film: i-Type, Type 600
Rozměr: 79 x 79 mm
Vyvolání: 5 - 15 minut
Objektiv: 106 mm
Světelnost: f/14,6

Instantní fotoaparát Polaroid Originals OneStep 2Zjistit cenu

5. místo

Polaroid
Originals OneStep+

Hodnocení 86%

Film: i-Type, Type 600
Rozměr: 79 x 79 mm
Vyvolání: 5 - 15 minut
Objektiv: 89 / 103 mm
Světelnost: f/14,6

Instantní fotoaparát Polaroid Originals OneStep+Zjistit cenu

Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších analogových fotoaparátů
na oblíbeném cenovém srovnávači Heureka.V digitální době může působit použití analogového fotoaparátu staromódně nebo dokonce hipstersky, ale zpravidla opak je pravdou. Namísto bezmyšlenkovitého cvakání spouště vás instantní fotoaparát jednoduše donutí zpomalit, naučíte se vnímat okolí a ještě dřív než zmáčkneme spoušť budete nad každým snímkem přemýšlet. Výsledkem vám budou nezapomenutelné papírové fotografie, na kterých dokážete zachytit jedinečné a spontánní momenty života kolem vás. Vytištěné fotky mají svoje jedinečné kouzlo a díky instantnímu fotoaparátu si tyto snímky prohlédnete během několika málo minut po pořízení. Snadno je pak uložíte do fotoalba, rámečku nebo podarujete rodinné příslušníky či nejbližší přátele, kteří je tak mohou mít neustále na očích.

Okamžitě vytištěné fotografie zaujmou i okouzlí všechny kolem vás, zároveň velmi snadno prolomí barieru mlčení a vy se stanete středem každého setkání, výletu, večírku či oslavy. Instantní fotografie jsou oblíbené pro svůj vzhled a charakteristické obrazové podání s vysokým kontrastem a saturací, kterým se liší od běžně vytištěných fotografií. Každý fyzický snímek navíc doplňuje i stylový okraj, který se může lišit nejen barvou, ale i vzorem dle druhu použitého fotopapíru ve čtvercovém či obdelníkovém formátu. K dispozici máte jak barevné, tak i černobílé filmy, které jsou zpravidla baleny v kazetě po 8 nebo 10 listech. Instantní fotografie dokáží odolat otiskům prstů, vodě a zároveň pak nejdou snadno zničit.

Samotné ovládání instantního fotoaparátu je rychlé a velmi jednoduché, zpravidla můžete počítat s automatickou korekcí expozice včetně intenzity blesku. Není tedy nutné provádět žádné speciální nastavení, stačí se naladit na atmosféru prožívaného okamžiku, skrz optický hledáček zkomponovat záběr, zmáčknout spoušť a po chvíli vyjede z foťáku papírová fotografie, kterou máte okamžitě ve své ruce. Fotoaparáty jsou běžně vybaveny samospouští, ale na trhu najdete i foťáky s dálkovým ovládáním prostřednictvím Bluetooth technologie, kde na chytrém mobilu můžete manuálně ovládat závěrku. Jednoduše si tedy stoupnete před fotoaparát a na dálku s přáteli pořídíte nezopakovatelnou společnou fotku.

Abyste se nespálili při výběru, jednoduše vám poradíme, na které parametry se zaměřit, a jak vybrat nejlepší instantní fotoaparát pro každodenní používání.

Typy instantních fotoaparátů

Analogové instantní fotoaparáty s okamžitým tiskem se vzájemně liší zejména použitým objektivem (ohnisková vzdálenost, světelnost), rychlostí závěrky, rozložením ovládacích prvků, tvarem a váhou. Nicméně v jejich případě je vhodné výběr správného modelu zvolit podle druhu spotřebního materiálu (filmová kazeta), protože během fotografování musíte zvážit i náklady za každou pořízenou fotografii. Cenu speciálního fotopapíru pro instantní fotoaparáty ovlivňuje především jejich rozměr. Před výběrem fotoaparátu si tak nejdříve ověřte cenu dostupného fotopapíru a spočítejte náklady na jeden snímek. V řadě případů můžete zakoupit i cenově výhodné ekonomické balení po více kusech.

Na trhu najdete zároveň i digitální instantní fotoaparáty se zabudovanou tiskárnou, kde se pořízené snímky nejdříve uloží do vnitřní paměti nebo přímo na paměťovou kartu. Jednotlivé fotografie můžete předem upravit, promazat a následně až vytisknout předem vybrané fotografie. Nicméně řada fotografů vám potvrdí, že u digitálních foťáků se kouzlo instantní fotografie založené na jedinečnosti okamžiku už pomalu začíná vytrácet.

Jestliže chcete mít tisk fotografií zcela pod vlastní kontrolou, pak můžete také zvážit nákup kapesní tiskárny s termosublimačním tiskem, kterou velmi jednoduše spojíte přes WiFi či Bluetooth technologií s mobilním telefonem. S přenosnou fototiskárnou okamžitě vyvoláte předem vybrané fotky doma, na cestách nebo rovnou na oslavě.

Vybrat Instax nebo Polaroid?

Synonymem pro instantní fotografie jsou především analogové fotoaparáty znovuzrozené legendární značky Polaroid, kde tyto fotografie vznikají na principu světlocitlivého média a chemické reakce. Okamžitě vyvolané fotografie z Polaroidu mají nezaměnitelný obraz s retro / vintage nádechem, kde vás na první pohled zaujme jedinečné podání barev, sytost a kvalita, kterou dokáží vykreslit. Nicméně výslednou kvalitu těchto okamžitých fotografií vždy ovlivňuje i řada okolností jako je čas, teplota, vzduch nebo světlo. Snímky z Polaroidu jsou tak poměrně nevyzpytatelné a velmi často vykazují určitou míru nedokonalosti, která jim ovšem přidává na atraktivitě a jedinečnosti.

Dostupné fotoaparáty Polaroid OneStep v každém kroku navazují na oblíbený model z roku 1977 a přinášejí stejnou technologii a možnosti i současné generaci amatérských fotografů. Fotografie z Polaroidu vyvoláte na původní filmový materiál Classics 600 o rozměru 79 x 79 mm, nebo můžete využít i levnější film i-Type bez vestavěné baterie, který je běžně dostupný v barevném nebo černobílém provedení.

Na podobném principu fungují i instantní fotoaparáty se samovyvolávacím filmem Fujifilm Instax. Jejich největším benefitem jsou relativně kompaktní rozměry, ale i poměrně rychlé vyvolání snímku během pár minut a oproti konkurenci zejména i cenově dostupnější fotopapír (výměnná kazeta s filmem pro Instax navíc obsahuje 10 fotografií). S klasickými fotoaparáty Fujifilm Instax si uchováte vzpomínku na neopakovatelné okamžiky díky celé řadě formátů. Dostupné modely Instax se tak vzájemně liší nejen vzhledem, ale především rozdílnou fyzickou velikostí instantních fotografií (Mini 46 x 62 mm, Square 62 x 62 mm a Wide 99 x 62 mm). Vyvolané snímky z Instaxu jsou pak oproti Polaroidu relativně technicky přesné s realistickým barevným podáním (zda jde o výhodu či nevýhodu si už musí každý zájemce o instantní fotografii zhodnotit sám).

Oblíbení výrobci na trhu

Mezi oblíbené a vyhledávané výrobce instantních fotoaparátů v současnosti patří značky jako Polaroid, Fujifilm, Lomography, Leica, Kodak, Canon, Rollei a některé další. Nákupem analogových fotoaparátů těchto ověřených firem zpravidla neuděláte zásadní chybu. Při jejich výběru se lze inspirovat doporučenými či nejprodávanějšími instantními foťákty.


Doporučené instantní fotoaparáty (2020)

Inspirujte se aktuální nabídkou nejlepších instantních fotoaparátů podle nákupního průvodce

Tip
1.

Doporučený
fotoaparát do 4 000 Kč

Polaroid
Originals OneStep+

i-Type   79 x 79 mm   5 min.

Vylepšený instantní analogový foťák Polaroid OneStep+ funguje jako stroj času, který vás vrátí zpět až do 70. let 20. století. Vychutnejte si tak i dnes kouzlo okamžiku a uchovejte všechny vzpomínky na klasických čtvercových fotografiích s vintage nádechem...

Instantní fotoaparát Polaroid Originals OneStep+Zjistit nejnižší cenu

Tip
2.

Doporučený
fotoaparát do 3 000 Kč

Fujifilm
Instax Square SQ6

Square   62 x 62 mm   1 min.

Díky okamžitému tisku fotografií s instantním foťákem Fujifilm Instax Square SQ6 dokážete zaznamenat vzácné a neopakovatelné okamžiky na čtvercovou fotografii se stylovým rámečkem. Vyvolané fotografie okamžitě nadchnou a zaujmou všechny přítomné...

Instantní fotoaparát Fujifilm Instax Square SQ6Zjistit nejnižší cenu

Tip
3.

Doporučený
fotoaparát do 2 000 Kč

Fujifilm
Instax Mini 9

Mini   46 x 62 mm   1 min.

Obdarujte rodinné příslušníky nebo nejbližší přátele instantní fotografií, která připomene společné chvíle strávené při setkání, oslavě i svatbě. Fujifilm Instax Mini 9 během minuty vykouzlí nádherný snímek s typickým rámečkem, který okouzlí...

Instantní fotoaparát Fujifilm Instax Mini 9Zjistit nejnižší cenu

Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších analogových fotoaparátů
na oblíbeném cenovém srovnávači Heureka.Nakupujte výhodně pouze v e-shopech, kde nabízejí
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka klasické fotoaparáty


Úvod   Články   O webu

Copyright 2019 - 2020 NakupniPruvodce.cz