Úvod / jak vybrat nejlepší mobilní telefon


Jak vybrat nejlepší mobilní telefon

Pořiďte si kvalitní mobilní telefon s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Jak vybrat nejlepší mobilní telefon
 • Ušetřete zároveň čas i peníze při hledání vhodného telefonu pro každodenní použití
 • Jednoduše získejte všechny důležité informace, které potřebujete před nákupem
 • Na základě odborných a uživatelských recenzí doporučíme nejlepší produkty
 • Jestliže hledáte rychlé řešení, pak se podívejte na doporučené telefony

Doporučené mobilní telefony


Nejprodávanější mobilní telefony

Porovnejte nejoblíbenější mobilní telefony s nejlepším hodnocením (2023 / 2022)

1. místo

Apple
iPhone 13

Hodnocení 92%

Displej: 6,1" OLED
Paměť: 128 - 512 GB
Fotoaparát: 12 Mpx
Baterie: 3 227 mAh
OS: Apple iOS 15

Mobilní telefon Apple iPhone 13Porovnat ceny

2. místo

Samsung
Galaxy A33 5G

Hodnocení 84%

Displej: 6,4" AMOLED
Paměť: 128 GB + SD
Fotoaparát: 48 Mpx
Baterie: 5 000 mAh
OS: Android 12

Mobilní telefon Samsung Galaxy A33 5GPorovnat ceny

3. místo

Apple
iPhone 11

Hodnocení 88%

Displej: 6,1" IPS
Paměť: 64 - 256 GB
Fotoaparát: 12 Mpx
Baterie: 3 110 mAh
OS: Apple iOS 13

Mobilní telefon Apple iPhone 11Porovnat ceny

4. místo

Xiaomi
Redmi Note 11

Hodnocení 85%

Displej: 6,4" AMOLED
Paměť: 128 GB + SD
Fotoaparát: 50 Mpx
Baterie: 5 000 mAh
OS: Android 11

Mobilní telefon Xiaomi Redmi Note 11Porovnat ceny

5. místo

Samsung
Galaxy A53 5G

Hodnocení 87%

Displej: 6,5" AMOLED
Paměť: 128 GB + SD
Fotoaparát: 64 Mpx
Baterie: 5 000 mAh
OS: Android 12

Mobilní telefon Samsung Galaxy A53 5GPorovnat ceny

Zobrazit další mobilní telefony
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších mobilůDnes už si většina z nás dokáže asi jen těžko představit běžný den bez mobilního telefonu. Za dobu od svého vzniku prošly mobily výraznou proměnou a vedle telefonování a psaní SMS zpráv nabízejí nespočet užitečných funkcí. V současnosti se díky svým možnostem z mobilních telefonů stali nepostradatelní pomocníci nejen v pracovním prostředí, ale zároveň také v oblasti bohaté multimediální zábavy pro chvíle oddechu.

Při výběru mobilu se už příliš nezohledňuje jejich primární účel (volání a posílání textových zpráv), ale většina uživatelů se automaticky soustředí na jejich rozšířené vlastnosti a užitečné funkce (internetové možnosti, rychlost, odolnost, fotografování, navigování, hraní her, poslech hudby, sledování videa...). Pro mnohé uživatele slouží mobilní telefon dokonce i jako plnohodnotná náhrada za osobní počítač nebo přenosný notebook.

Aktuálně najdete na trhu množství mobilních telefonů od celé řady oblíbených výrobců. S ohledem na rychlý vývoj moderních technologií, nově vznikající značky a stále se rozrůstající nabídku dostupných mobilů, které se vzájemně liší nejen konstrukcí, funkční výbavou, operačním systémem, ale také mnoha dalšími parametry se tak stává jejich výběr stále více složitější a zároveň časově náročnější.

Abyste se nespálili při výběru, jednoduše vám poradíme, na které parametry se zaměřit, a jak vybrat nejlepší mobilní telefon vhodný pro každodenní používání.

Typy mobilních telefonů

Abychom vám pomohli najít cestu k nejlepšímu mobilnímu telefonu, je nutné si zcela na začátku ujasnit, k jakému účelu bude takový mobil nejčastěji sloužit. Vedle klasických tlačítkových telefonů a chytrých mobilů s dotykovým displejem neboli smartphonů můžete využít i úzce specializované telefony vhodné pro vybrané účely. Kromě toho se jednotlivé mobilní telefony řadí i do několika cenových kategorií.

Pokud již nyní máte jasnou představu o požadavcích na nový mobilní telefon a zároveň víte, k jakému účelu jej budete převážně používat, potom si můžete svůj výběr výrazně usnadnit. Využijte následující kategorie, kde najdete všechny podstatné informace, jak nejlépe vybrat ideální mobilní telefon pro každodenní používání podle jeho zaměření.

Základní rady před nákupem

Při výběru mobilního telefonu se dají těžce aplikovat jakékoliv univerzální rady, které budou spolehlivě vyhovovat potřebám všech uživatelů. Nicméně je vhodné si vždy předem ujasnit, které funkce či vlastnosti jsou pro vás životně důležité, a na kterých vám už tolik nemusí záležet. S ohledem na finanční stránku je ve většině případů výběr mobilu tedy otázka řady kompromisů, pokud zrovna nevybíráte high-end telefon s nekompromisní výbavou.

Nezapomeňte, že se moderní technologie rychlé mění a vámi vysněný mobilní telefon se může během jednoho roku bohužel jevit již jako zastaralý. Pokud tedy chcete alespoň částečně držet krok s nejnovějšími trendy, pak se při nákupu telefonu vždy raději vyhněte nejlevnějším modelům nižší třídy. Mobily střední nebo vyšší třídy dokáží spolehlivě sloužit zpravidla několik let i náročnějším uživatelům.

Akční nabídka

S novým mobilem zvažte zároveň i nákup vhodného krytu včetně tvrzeného skla nebo fólie pro ochranu displeje. S tímto cenově dostupným příslušenstvím jednoduše zabráníte nejen škrábancům, ale zároveň také běžnému opotřebení, váš mobilní telefon ani po letech výrazně neztratí na hodnotě. Až přijde čas na novější model, snadněji prodáte ten stávající za maximální možnou cenu.

Jestliže nechcete při nákupu mobilního telefonu zbytečně přeplácet, zaměřte svoji pozornost na loňské vlajkové lodě, které za zlomek ceny mají stále co nabídnout.

Na co dát pozor při výběru?

Ať už používáte výkonný smartphone, odolný mobil nebo tlačítkový telefon s klasickou konstrukcí, tak dříve či později narazí většina uživatelů na problém s nedostatkem vnitřní paměti. Jedná se o interní úložiště, které slouží pro ukládání osobních dat, kde se ovšem zároveň musíte dělit o prostor s operačním systémem a všemi instalovanými aplikacemi. V případě vnitřní paměti tedy rozhodně platí zásada čím více, tím lépe. Jistou výhodu mohou poskytovat mobilní telefony s podporou externích paměťových karet, na které lze přesunout např. fotografie, hudbu, video nebo dokumenty.

Během používání mobilního telefonu se budete nejvíce potýkat s nedostatkem energie a nutností pravidelného dobíjení. Zejména u chytrých dotykových mobilů s ohledem na jejich energetickou náročnost i běžný způsob používání se můžete s vybitou baterií setkat v řádu několika hodin. Abyste během dne nezůstali bez energie, nezapomeňte si vybrat mobilní telefon s dostatečnou kapacitou baterie (mAh). Další dodatečnou energii můžete získat z užitečné powerbanky, kterou vzhledem ke kompaktním rozměrům můžete mít neustále u sebe a použít ji všude tam, kde nemáte přístup k elektrické síti.

Při samotném nákupu mobilu zbystřete pozornost u eshopů s podezřele nízkými cenami. V takovém případě pak rozhodně zkontrolujte, zda mobilní telefony pocházejí z oficiální české distribuce. V budoucnu se tak můžete vyhnout možným nepříjemnostem při řešení jejich případné závady. V nepřeberném množství internetových obchodů se můžete snadno orientovat díky cenovému srovnávači Heureka, kde najdete i hodnocení ověřených eshopů.

Rozcestník pro nerozhodné

Řešíte stále otázku, zda vybrat tlačítkový nebo dotykový telefon? V dnešní době je stále celá řada uživatelů, kterým klasický telefon s alfanumerickou klávesnicí naprosto vyhovuje. Jestliže ke svému životu nepotřebujete využívat nepřeberné množství aplikací a her, nebo online funkce závislé na mobilních datech, pak vám možnosti i funkce tlačítkového telefonu mohou plně dostačovat. Mezi výhody patří velmi jednoduchá obsluha i snadné ovládáním v jakýchkoliv podmínkách, vyšší odolnost a také několikadenní výdrž baterie na jedno nabití.

V případě tlačítkových mobilů se musíte pouze rozhodnout, zda požadujete běžný mobilní telefon s klasickou konstrukcí, outdoorový mobil s vysokou odolností vhodný do náročného prostředí či tlačítkový telefon pro seniory, který svými základními funkcemi a jednoduchostí usnadní život vašim rodičům nebo prarodičům.

Mnohem složitější otázky je nutné položit v případě výběru smartphonu. Zde se zcela na začátku musíte rozhodnout pro vhodnou platformu dle operačního systému. Aktuálně na trhu dominují dotykové telefony s operačním systémem Apple iOS a Google Android. O další operační systémy (OS) se pro jejich mizející podíl na trhu už nemá cenu příliš zajímat.

Chytré telefony dnes nabízejí nepřeberné množství funkcí, které s možností instalovat další aplikace můžete velmi snadno rozšířit o další zajímavé možnosti. Většina uživatelů si vystačí s běžně dostupnými smartphony. Nicméně na trhu jsou i mobily s přesným zaměřením na vybrané oblasti. Vedle základních dotykových telefonů tak můžete pořídit fotomobil se špičkovým fotoaparátem, výkonný mobil pro hráče apod.

Oblíbení výrobci na trhu

Mezi oblíbené a vyhledávané výrobce mobilních telefonů dnes patří značky Xiaomi, Apple, Huawei, Samsung, LG, Honor, Nokia, Google, Sony, Motorola nebo další. Nákupem mobilu těchto značek ve střední a především vyšší třídě zpravidla neuděláte zásadní chybu. Při jejich výběru se můžete nechat inspirovat nejprodávanějšími či doporučenými telefony. Před samotným nákupem nezapomeňte prozkoumat recenze mobilních telefonů, kde pak najdete i další důležité informace před jejich nákupem.

Tématické články a zprávy


Doporučené mobilní telefony (2023 / 2022)

Inspirujte se aktuální nabídkou nejlepších mobilních telefonů podle nákupního průvodce

Tip
1.

Doporučený
telefon do 20 000 Kč

Apple
iPhone 13

 • Luxusní konstrukce s brilantním 6,1" Super Retina XDR displejem o rozlišení 2 532 x 1 170 pixelů
 • Výkonný CPU Apple A15 Bionic pro práci a zábavu doplňuje vyspělý OS a dlouhá výdrž baterie
 • Vyspělý 12 Mpx fotoaparát s širokoúhlým objektivem podporuje i video ve 4K rozlišení při 60 FPS
Mobilní telefon Apple iPhone 13Zobrazit nejnižší cenu

Tip
2.

Doporučený
telefon do 15 000 Kč

Apple
iPhone 11

 • Nádherný 6,1 palcový Liquid Retina HD displej v kovové konstrukci odolné proti polití, vodě i prachu
 • Bohatý výkon pro práci i zábavu má na starost CPU A13 Bionic Neural Engine se silnou baterií na celý den
 • Dvojice 12 Mpx fotoaparátů s ultraširokoúhlým i širokoúhlým objektivem s podporou nočního režimu a 4K videa
Mobilní telefon Apple iPhone 11Zobrazit nejnižší cenu

Tip
3.

Doporučený
telefon do 10 000 Kč

Samsung
Galaxy A53

 • Velmi povedený 6,5 palcový Super Amoled displej s 120Hz obnovovací frekvencí zajišťující zcela plynulý obraz
 • Výkon pro práci a zábavu zajišťuje osmijádrový procesor s dvoudenní výdrží má na starost 5 000m Ah baterie
 • Kromě odolné konstrukce se můžete těšit na 64 Mpx fotoaparát vhodný na ultraširokoúhlé záběry, makro snímky i portréty
Mobilní telefon Samsung Galaxy A53 5GZobrazit nejnižší cenu

Zobrazit další mobilní telefony
Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších mobilůNakupujte výhodně pouze v e-shopech, kde nabízejí
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka mobilní telefony


Úvod   Články   O webu

Copyright 2019 - 2023 NakupniPruvodce.cz