Prozkoumejte první informace o nové generaci herní konzole Sony PlayStation 5

Prozkoumejte první informace o nové generaci herní konzole Sony PlayStation 5

Články nákupního průvodce | herní konzole


Japonská společnost Sony Interactive Entertainment předběžně potvrdila vývoj nového herního systému PlayStation 5. Plánované vydání zcela nové generace herních konzolí z rodiny PS5 (očekávají se dvě HW výkonově rozdílné verze) se pravděpodobně dočkáme ke konci roku 2020. Na oficiální informace si ovšem musíme ještě nějakou chvíli počkat.

Nová herní konzole PlayStation 5

Z aktuálně dostupných informací o nové konzoli PlayStation 5 víme, že nabídne 4K Blu-Ray mechaniku s podporou 100 GB disků stejně jako konkurenční herní platforma Microsoft Xbox Series X. Rychlý start herní konzole zajistí integrovaný SSD disk, který zároveň výrazně urychlí dlouhé načítací časy při spouštění jednotlivých her.

Jak bude nový herní systém PS5 vypadat zatím stále nevíme (na obrázku najdete vývojářský devkit PlayStation 5), ale už nyní známe hardwarovou specifikaci, kterou má plně na starost společnost AMD. Těšit se můžete na osmijádrový procesor AMD 3. generace (Zen 2) včetně výkonné grafické karty z nové generace Navi, které dále doplní 16 GB rychlé paměti GDDR6 s propustností 575 GB/s. Celkový výkon herní konzole PS5 se odhaduje na 12,6 TFLOPS. Dosavadní nejvýkonnější model PlayStation 4 Pro má 4,19 TFLOPS.

Prozkoumejte první informace o nové generaci herní konzole Sony PlayStation 5

Oblíbený i léty ověřený bezdrátový herní ovladač Sony DualShock pro PlayStation 5 by měl nabídnout přizpůsobitelná zadní tlačítka L2 a R2, haptickou odezvu, vestavěnou baterii o vyšší kapacitě, vylepšený interní reproduktor, který by mohl doplnit i případný mikrofon. Nový typ PS5 gamepadu pak nabídne kompatibilitu s moderním rozhraním USB-C.

U připravované domácí konzole nové generace Sony PlayStation 5 se vedle ohlášení řady nových her včetně mnoha exkluzivních herních titulů očekává i zpětná kompatibilita s již vydanými hrami pro PS4, které pak budete hrát i ve výrazně lepší kvalitě. V nabídce budoucích her na PS5 se pravděpodobně objeví Godfall, Outriders, Gothic, The Lord of the Rings: Gollum, Rainbow Six Siege, Watch Dogs: Legion, Gods and Monsters, The Last of Us: Part 2, Ghost of Tsushima, Rainbow Six Quarantine, Cyberpunk 2077, God of War 2, Dying Light 2 a mnohé další zábavné herní tituly nové generace.

Prozkoumejte první oznámené herní tituly na next-gen konzoli PS5

Dostupné hry pro PlayStation 5 si užijete v singleplayeru i oblíbeném online multiplayeru s oblíbenou službou / předplatným PlayStation Plus, která zároveň přináší pravidelný přístup ke hrám, a to včetně exkluzivních slev. Díky brutálnímu HW výkonu si dostupné hry pro novou videoherní konzoli PS5 naplno užijete v atraktivním 4K UHD rozlišení 2160p s dostatečně vysokým frameratem. Nezodpovězenou otázkou však zatím zůstává informace o nové generaci virtuální reality PlayStation VR, kde vás hry vtáhnou přímo do středu dění.

Další informace o nové herní konzoli PlayStation 5 budou pravděpodobně uvolněny na herním veletrhu E3 2020, kde zřejmě dojde k úplnému představení next-gen herního systému ze strany Sony. Nicméně už stávající informace dávají tušit, že je rozhodně na co se těšit. Doufejme jen, že předpokládaný datum vydání nové konzole PS5 kolem letošních Vánoc neovlivní nějaká nepředvídatelná událost.

Aktuální cenu tohoto produktu jednoduše ověříte na cenovém porovnávači českých e-shopů Heureka, kde zároveň najdete osobní zkušenosti i recenze uživatelů.

Tématické články


Doporučené herní konzole Sony PlayStation (2020)

Inspirujte se aktuální nabídkou nejlepších herních konzolí Sony PlayStation podle nákupního průvodce

Tip
1.

Doporučená
herní konzole do 8 000 Kč

Sony
PlayStation 4 Pro

4K UHD   1 TB HDD   55 dB

Rodinu televizních konzolí PS4 doplnil nejvýkonnější model Sony PlayStation 4 Pro, který umožňuje hraní ve 4K rozlišení, nebo dokáže poskytnout vyšší framerate v původní Full HD kvalitě. Výkon herní konzole oceníte i při použití virtuální reality PSVR...

Herní konzole Sony PlayStation 4 ProZjistit nejnižší cenu

Tip
2.

Doporučená
herní konzole do 6 000 Kč

Sony
PlayStation 4 Slim

Full HD   500 GB HDD   46 dB

Sony PlayStation 4 Slim je vylepšený model původní herní konzole PS4. Vedle samotného vzhledu a velikosti přináší úspornější 16nm technologii s nižší spotřebou. Všechny hry pro PS4 jsou dostupné na Blu-Ray discích nebo je stáhnete přes PS Store...

Herní konzole Sony PlayStation 4 SlimZjistit nejnižší cenu

Tip
3.

Doporučená
retro konzole do 1 500 Kč

Sony
PlayStation Classic

20 her   2x gamepad   HDMI

Zmenšená verze první herní konzole Sony PlayStation (PSX) obsahuje sbírku 20 her, se kterými si připomenete herní historii. V single playeru nebo ve společnosti kamaráda si zahrajete Resident Evil, Metal Gear Solid, Tekken, Ridge Racer...

Herní konzole Sony PlayStation ClassicZjistit nejnižší cenu

Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších herních konzolí
na oblíbeném cenovém srovnávači Heureka.Nakupujte výhodně pouze v e-shopech, kde nabízejí
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka herní konzole


Úvod   Články   O webu

Copyright 2019 - 2020 NakupniPruvodce.cz