Všechno, co jste kdy chtěli vědět o nové herní konzoli Microsoft Xbox Series X

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o nové herní konzoli Microsoft Xbox Series X

Články nákupního průvodce | herní konzole


Společnost Microsoft v těchto dnech už předběžně oznámila uvedení zcela nové herní konzole Xbox Series X (kódové označení Project Scarlett), která se bude pravděpodobně prodávat na přelomu roku 2020 a 2021. Pojďme se společně podívat na všechny důležité informace, které o novém herním systému aktuálně známe.

Nová herní konzole Xbox Series X

První, čeho si na zcela nově oznámeném herním systému rozhodně všimnete, je brutální hardwarový výkon v podobě 12 teraflopů. Xbox Series X bude tedy dvakrát výkonnější než aktuálně nejrychlejší herní konzole v podobě modelu Xboxu One X. Podle odhalených specifikací Xbox Series X poskytne upravený procesor Zen 2 s architekturou RDNA 2 opět od firmy AMD. Počítat můžete s podporou moderní technologie ray-tracingu, a stejně jako u konkurenční platformy PlayStation 5, najdete v herní konzoli i velmi rychlý SSD.

Dvojnásobný výkon oproti stávajícímu modelu MS Xbox One X podpořený rychlou pamětí GDDR6 s propustností 560 GB/s přinese možnost pohodlného hraní až ve 4K rozlišení při stabilních 60 FPS (až 120 snímků za sekundu ve Full HD kvalitě 1080p). Nicméně velmi pravděpodobně se setkáme s několika různě výkonnými verzemi konzolí z rodiny Xbox.

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o nové herní konzoli Microsoft Xbox Series X

Vzhled herní konzole Microsoft Xbox Series X se mírně přibližuje současným desktopovým PC. Z dostupných fotografií lze odvodit, že herní konzole bude opět obsahovat Blu-Ray mechaniku na herní média, USB konektory, HDMI, SPDIF a ethernetové rozhraní. Herní ovladač bude zřejmě vycházet z původního bezdrátového gamepadu Xbox Elite Series 2 a nabídne rychlejší i mnohem přesnější odezvu (Dynamic Latency Input).

Vedle nových her pro Xbox Series X nabídne herní konzole také zpětnou kompatibilitu nejen z herního systému Xboxu One, ale zároveň dokonce i ze staršího modelu Xbox 360, a to včetně původního Xboxu. Mezi aktuálně oznámené hry na Xbox Series X (Xbox Scarlett) patří pokračování velmi úspěšné akční adventury Senua's Saga: Hellblade 2, kde opětovně zažijete brutální vikingskou výpravu plnou mýtů a šílenství, akční střílečka Halo Infinite, se kterou budete opět bojovat v roli Master Chiefa v kultovním světě Halo. Na nové generaci herní konzole si dále zahrajete Outriders, Watch Dogs Legion, Gods & Monsters, Rainbow Six Quarantine, The Lord of the Rings: Gollum, Starfield, Dying Light 2, Everwild, Cyberpunk 2077, ale i mnohé další zajímavé herní tituly.

Nově oznámené herní tituly na next-gen konzoli Xbox Series X (Xbox Scarlett)

Lze předpokládat, že Microsoft u nové herní konzole Xbox Series X zachová úspěšnou službu Xbox Game Pass, díky které získáte neomezený přístup k velmi rozsáhlé knihovně zábavných her za měsíční poplatek. Xbox Game Pass zaujme dostupnou nabídkou nových, ale i osvědčených starších herních titulů, které se pravidelně obměňují, takže máte stále z čeho vybírat. Předplatné snadno zakoupíte na jeden, tři nebo šest měsíců.

Dostupné informace přinášejí dostatečný příslib, že nadcházející generace herní konzole bude stejně tak zajímavá a úspěšná, jako ta stávající. Další informace o novém herním systému Xbox Series X už budeme pravděpodobně znát hned po herním veletrhu E3 2020, kde dojde k úplnému představení next-gen herní konzole ze strany Microsoftu.

Aktuální cenu tohoto produktu jednoduše ověříte na cenovém porovnávači českých e-shopů Heureka, kde zároveň najdete osobní zkušenosti i recenze uživatelů.

Tématické články


Doporučené herní konzole Microsoft Xbox (2020)

Inspirujte se aktuální nabídkou nejlepších herních konzolí Microsoft Xbox podle nákupního průvodce

Tip
1.

Doporučená
herní konzole do 8 000 Kč

Microsoft
Xbox One X

4K UHD   1 TB HDD   47 dB

Microsoft Xbox One X je aktuálně nejvýkonnější herní konzole, se kterou si užijete bohatou herní zábavu na velké 4K UHD televizi včetně HDR. Ve Full HD se vám automaticky zapne vyhlazování (supersampling) a původní hry si zahrajete s mnoha vylepšeními...

Herní konzole Microsoft Xbox One XZjistit nejnižší cenu

Tip
2.

Doporučená
herní konzole do 6 000 Kč

Microsoft
Xbox One S

Full HD   1 TB HDD   45 dB

Microsoft Xbox One S (Xbox One Slim) vychází z next-gen herní konzole Xbox One, se kterou je plně kompatibilní. K dispozici tak máte bohatou nabídku herních titulů, mezi kterými najdete Forza Horizon, Red Dead Redemption, Minecraft, Gears of War...

Herní konzole Microsoft Xbox One SZjistit nejnižší cenu

Tip
3.

Doporučená
herní konzole do 5 000 Kč

Microsoft
Xbox One S All-Digital

Full HD   1 TB HDD   42 dB

Herní konzole Xbox One S All-Digital Edition neobsahuje klasickou Blu-Ray mechaniku. Všechny hry, herní pozice nebo zálohy jsou tak bezpečně uloženy na HDD a cloudovém úložišti. Svoji digitální knihovnu máte k dispozici po přihlášení na libovolné konzoli...

Herní konzole Microsoft Xbox One S All-DigitalZjistit nejnižší cenu

Nevybrali jste si? Nevadí, prozkoumejte žebříček nejprodávanějších herních konzolí
na oblíbeném cenovém srovnávači Heureka.Nakupujte výhodně pouze v e-shopech, kde nabízejí
nízké ceny s dopravou zdarma

Nabídka herní konzole


Úvod   Články   O webu

Copyright 2019 - 2020 NakupniPruvodce.cz